• Advertisement

popwill

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Липсва ми Вел...

Мнениеот max » 13 Септември 2015, 19:53:33

Това да си имал интернет преди 15 години нещо много важна клечка ли те прави, че нещо не разбрах? :-k
Аз имам интернет от преди 14 години, ама не е там работата, то в България преди повече от 15 г. поначало си нямаше интернет, като изключим по 1-2 допотопни компютърни клуба на град с висящ и ужасно бавен интернет...
https://www.youtube.com/watch?v=JpVlMRJifLQ
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот bknf » 13 Септември 2015, 20:11:42

popwill написа:Този форум отдавна започна да се превръща във българското блато, срещу което и Вел се бореше.
Днес официално може да се каже, че му се видя края.

Както и в истинското блато и тук:
1. Ще ти четат морал и ще сипят дълги теми хора, които крадат данъци и не си плащат осигуровките в дадена държава.
2.
3..
Това е положението, нищо не се е променило от 20, че дори и 120 години, тая песен ще е актуално за вас и след век

Със съдействието на немската здравна каса може да се помисли за съответната медицинска (психологическа) помощ.
Още не е късно. Което не го казвам на майтап, а съвсем сериозно. Но и не познавам пишещия лично, за да знам повече по въпроса.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот contraintuitive » 13 Септември 2015, 20:18:29

popwill написа:Този форум отдавна започна да се превръща във българското блато, срещу което и Вел се бореше. Днес официално може да се каже, че му се видя края.

Както и в истинското блато и тук:

1. Ще ти четат морал и ще сипят дълги теми хора, които крадат данъци и не си плащат осигуровките в дадена държава.
2. Ще има "модератори", които един път "стоят зад думите - хумануид, мангали и чернилки", а друг път уж ще модерират (сещам се директно за едни прокурори) и ще трият само това дето им харесва на тях.
3. Ще има ченгета, които ще те сипят с глупости от сутрин до вечер и откровено ще си признават, че са расисти и са били тоя и оня и ще си правят срещи теб "около Мюнхен".
4. Ще има хора, които до преди 15 години нямаха интернет и четяха 24 часа и Труд, а днес те заливат с техните "онлайн" еквиваленти платени от един от 3те най-тоталиратни режими в света и ще ти говорят за "тоталитаризъм" и ще ти говорят за "факти" и "истина" и как ти не си разбирал от нищо.
5. Ще има такива, които се опитват да се борят, ама блатото не дава...И ще си заминат.

Едно време имаше хубави теми и който си направи труда да види 10тина години назад ще се убеди. Сега на власт са гастарбайтерите, същите дето преди 10 години нямаха интернет, тук-таме някоя лелка, която снася с всеки пост 90% невярна информация и няма кой да и каже "стига глупости", а и псевдо моралистите.

Това е положението, нищо не се е променило от 20, че дори и 120 години, тая песен ще е актуално за вас и след век. Със здраве...
https://www.youtube.com/watch?v=QzcBITdINs4

Попвил имаш нужда да разпуснеш малко момче. Не знам какво правиш по-цял ден, но нещата при тебе се развиват в недобра посока. Не е срамно да консултираш психолог. Личен опит. Или поне излез малко след хора и си прави кефа и не се конфронтирай с хора из форуми. Ако си в близост до Дюселдорф драсни на лични, да пием по бира!!!
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот bknf » 13 Септември 2015, 20:34:56

Да, въпроса и опира до там, че ако се общува по интернет - то и липсва възможността за личния контакт със събеседника. Създават се някакви - доста често или понякога - фалшиви представи.

Как можеш да знаеш някого, без да си общувал с него лично? И така по тоя начин явно има хора, които се забутват сами в такова "блато". Може и да им се струва, че целия останал свят е против тях. Защо им се струва така - за всеки е лично състояние. Не можем да знаем всички мисли и емоции, минало и настояще на всеки, с който общуваме.

Например мислите на попвил относно ченгето са абсолютно неправилни и неточни.
Но нека да не си мисли, че ще му дойдем на гости не поканени ;-)

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
Supernova

bknf
Професионалист
Професионалист

popwill

Мнениеот estira » 13 Септември 2015, 20:52:51

Прекалено много внимание му обръщате на popwill, а той със сигурност няма да ви разбере.

Просто прочетете постът на itzо за троловете и игнорирайте.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот bknf » 13 Септември 2015, 21:10:49

И също така попвил - ти си и нужен на форума. Виж колко хора са ти благодарили..

Да, вярно е и това естира. Но одеве още един път прочетох неговото мнение, и си представих какво може да му е в душата на тоя човек. Та съответно.. каквото и да е - сигурно бихмe могли да помогнем. Я със съвет, c друг поглед върху нещата. То мислите всеки сам си ги избира. Но понякога фалшивите изглеждат като истински - и човека не го вижда това.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот contraintuitive » 13 Септември 2015, 21:15:17

Ами аз поне като човек доста чагъртал в дълбините на душата и главата си, мога да се досетя какво става в неговото съзнание и откъде "идва", затова по-скоро съм склонен с eмпатия и разбиране да подходя и пък го разбирам като моя лична отговорност към някого с когото макар и косвено/виртуално сме преплели жизнените нишки, особено като чета такива крайни неща от него. Nichts zu ungut! Игноранството е нещо подмолно за мен и немъжко. Облекчава болките, но не лекува причината за тях.
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот estira » 13 Септември 2015, 21:22:07

Тогава, моля ви - намерете му жена! :mrgreen:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот contraintuitive » 13 Септември 2015, 21:24:35

Ти пък от де знаеш, че си няма, а? :mrgreen:
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот max » 13 Септември 2015, 21:30:50

По-добре да Олга намерете мъж, обаче мен не ме бройте :mrgreen:

Потребители благодарили на автора max за мнението:
naselo

max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bknf » 13 Септември 2015, 21:39:58

Та като му прочетох втория път съобщението, и си го преведох като - зов за помощ. Както и логиката ми се видя нарушена + начина на аргументиране. Той не го казва директно. Може би не го и осъзнава. Но както знаем, das Unterbewusstsein влияе много силно на физиологията.

Уф)) Търсене на партньор/кa значи-))
Ами за целта трябва да знаем кой какво харесва :mrgreen:

max написа:По-добре да Олга намерете мъж, обаче мен не ме бройте :mrgreen:

contraintuitive написа:Ти пък от де знаеш, че си няма, а ;-)

Значи жената е проблема - той си има някаква, но тя му влияе по неправилния начин..
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот olga » 13 Септември 2015, 22:03:36

bknf написа:Значи жената е проблема - той си има някаква, но тя му влияе по неправилния начин..

Aз също си имам. И ми влияе много добре.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Re: popwill

Мнениеот max » 13 Септември 2015, 22:05:14

Ти си имаш "някаква" жена :-k #-o Това е сензацията на форума :cheers:
max
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Supernova » 13 Септември 2015, 22:58:13

popwill написа:Този форум отдавна започна да се превръща във българското блато, срещу което и Вел се бореше. Днес официално може да се каже, че му се видя края.

Едно време имаше хубави теми и който си направи труда да види 10тина години назад ще се убеди. Сега на власт са гастарбайтерите, същите дето преди 10 години нямаха интернет, тук-таме някоя лелка, която снася с всеки пост 90% невярна информация и няма кой да и каже "стига глупости", а и псевдо моралистите.

Какво е това, уважаеми господине? Лебедова песен? Вик за помощ? Катарзис?

Преди 10 г. това е бил форумът на студентите в Германия. Леко елитарен, леко лежерен. Но не виждате ли, че животът се е променил междувременно? Този форум - също.

Някой спомена по-горе за приноса Ви. Потребителите тук Ви уважават, благодарни са Ви за времето, което им отделяте. В таблицата с рейтингите сте на 3-то място по одобрение. В същото време се вижда, че сте взискателен. Едва 8 мнения са заслужили честа да бъдат адмирирани с Вашата благодарност. Така че стегнете се и дръжте нивото. Както един друг потребител по-горе писа - форумът има нужда, дори и от Вас.
Аватар
Supernova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот zlateto » 14 Септември 2015, 07:42:27

Така е Дейзим. Tи винаги си подчертавал за кого е този форум, каква ти е визията за него , какво да се промени.

Popwill може да е всякакъв, но в момент, когато ЗАЕДНО се пукаше от напрежение, само той каза точно и ясно къде е проблема. Без wenn und aber.

Защо се държал така ? Същият въпрос си задавах и за теб Дейзим, а беше света вода ненапита. Cега се чудя театрото с Господине/Госпожо докога ще е.

Знам, че не можеш да преживееш, HO форумът оцелява и без теб. Cлед като ти дават шанс, излез от ролята на клоун - не ти отива на положението. Aко позволиш да тe цитирам "възпитал си деца, посял си поне 1 дърво, 500 човека са ти благодарили".
Последна промяна zlateto на 14 Септември 2015, 16:09:19, променена общо 2 пъти
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Следваща

Назад към За страницата и форумите