• Advertisement

Опознай форума, за да го обикнеш - полезна информация как да използваме Заедно по-добре

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Опознай форума, за да го обикнеш - полезна информация как да използваме Заедно по-добре

Мнениеот Mr.Bombastic » 5 Юли 2016, 20:00:52

Стартирам една нова тема тъй като след последния ъпдейт на форума ми направи впечатление колко малко от функционалностите се ползват/познават.

Функция за бързо писане с любими потребители и за игнориране на досадници

Ще започна с една функция, която много от вас ще оценят. С годините съм забелязал, че всеки от нас си има любими събеседници и не толкова. Форумът предлага следните екстри:

1. Функция "Приятели" - ако добавите някого като приятел, то той ще се появи в лявата част на контрол панела и така ще ви е по лесно да им пишете ЛС например. Нещо като списък с адресите на приятелите ви.

2. Функция "Врагове" - тази функция ще ви хареса още повече. :mrgreen: Ако добавите някого като неприятел (предпозитам я пред враг), то неговите публикации няма да са видими за вас и ще можете да ги прегледате само ако кликнете на тях. Също неприятелите ви няма да могат да ви пращат ЛС.

Сигурно се чудите откъде се настройват тези екстри - просто отидете в Контролния панел и ще видите опцията в средата на страницата след Потребителски групи и преди Заеднопедия.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Re: Опознай форума, за да го обикнеш - Полезна информация как да използваме Заедно по-добре

Мнениеот ysmivka » 6 Юли 2016, 09:47:15

Mr.Bombastic написа:1. Функция "Приятели"
2. Функция "Врагове" - т

Aко не греша, то тези функции не са нови. Имам един въпрос, има ли значение дали си регистриран потребител и си влязал в сайта с потр. име и парола за да са в сила тези функции или не? Аз например си имам един "враг" и съвсем спокойно си го чета когато не съм влязла с потр. име и парола, даже си ми е улеснение :) , определено мога да живея с неговите писания. И за да не съм голословна, цък една снимчица.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 364 пъти

Re: Опознай форума, за да го обикнеш - Полезна информация как да използваме Заедно по-добре

Мнениеот Mr.Bombastic » 6 Юли 2016, 10:03:06

Работят само когато си влязла с потр. име и парола.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот Mr.Bombastic » 7 Юли 2016, 09:13:57

Време е за следващата порция полезна информация.

Функция за отметки и абонамент за полезни статии

Сигурно сте забелязали, че през годините събрахме в Заеднопедия много полезна информация от форумите и други източници. Ако имате специални интереси към някоя от статиите то можете да използвате две по-специални функции.

1. Отметки (Bookmarks) - когато отворите някоя статия в дясната колонка има опция да добавите отметка. Това действие ще добави стаията в Отметки в секцията Заеднопедия в Потребителския панел. Така получавате лесен достъп до любимите ви статии и не е небходимо да ги търсите отново.

2. Абонамент - пак от дясната колонка можете да изберете опцията да се абонирате за статия. Разликата е, че това действие ви отвежда в нова секция, където трябва да укажете при какво действие системата трябва да ви уведоми, например - промяна на съдържанието или коментари по статията.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот Mr.Bombastic » 8 Юли 2016, 19:21:35

Как да публикувам статия в Заеднопедия?

Знаете ли, че можете да публикувате статии в Заеднопедия? Просто отивате на главната страница на Заеднопедия и натискате на бутона "Нова статия". Също така можете и да актуализирате съществуващи статии (бутон "Промени" над всяка статия), както например направи zlateto наскоро със статията за адвокатите с български език в Германия.

И в двата случая - при промени или нови статии - те ще бъдат одобрени от модератор преди да са видими.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Re: Опознай форума, за да го обикнеш - полезна информация как да използваме Заедно по-добре

Мнениеот Mr.Bombastic » 9 Юли 2016, 20:27:30

Как да публикувам събитие в календара със събития?

Просто отивате в календара и кликате върху цифричката за деня от месеца, в който ще се случи събитието. Ако искате да обявите събитие в друг месец, то натиснете върху стрелките от двете страни на днешната дата (изписана е над календара). Най-важното е да зададете смислено име на събитието, тъй като то ще се покаже на главната страница. Там се показват последните няколко събития, така че ако вашето не се вижда, а е в календара, вероятно има доста други събития преди него. Също се подсигурете, че сте го сложили в правилната категория.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Назад към За страницата и форумите