• Advertisement

Модератор в оставка

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Модератор в оставка

Мнениеот Mr.Bombastic » 27 Ноември 2016, 19:44:54

Не отговарям активно в темата от уважение към Бойко, все пак много е направил и ми се иска хората да му благодарят, а не да я пълним с офтопик.

Аз съм за демокрация в избиране на нови модератори. Но все пак я дефинирай първо, защото няма как да отговарям за и поддържам сайт, в който не съм съгласен с избора на модераторите. Така че ако някой иска да се кандидатира е добре дошъл. Но все пак аз ще правя първи скрийнинг (то няма и кой друг).

Сайтът си изпълнява целта безупречно. Който не е наясно с нея да посети темата Идея на Заедно. По същата логика Заедно не е платформа за подклаждане на неприязън и няма да бъде.

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението (общо 2):
estiraboyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот boyko123 » 27 Ноември 2016, 20:26:59

Благодаря, Бомба! Гледам, доста дискусия се е заформила, май е време за (право на) отговор.

Защо обявих оставката си публично - по няколко причини.
1) За да предизвикам дискусия - накъде отиваме като сайт. Дискусия се получи, донякъде дори и за моя изненада. Резултатите ще ги видим, очаквам да са добри.
2) За да наруша форумната традиция модераторите (поне повечето) да изчезват (дано да е временно) тихомълком. Не че светът се е вторачил в екипа на сайта, но хората имат право да знаят кой каква отговорност носи.
3) За да наруша българската (и на само) традиция когато някой си тръгва от някъде да става с плюнки и нападки, къде явно, къде "по подразбиране". Тръгвам си - от модераторския екип, не от сайта - с добро чувство и благодарност към колегите, сегашни и бивши. Това не е за протокола, а от сърце.
4) Защото е време за нов екип. Виж точка 2. С администратора на сайта като лидер, защото това му е ролята. Също казано искрено и с добро чувство =D>.
5) Защото съм си плямпало ;). И по още някои лични причини :).

В тази връзка аз лично не възразявам да обсъждате в тази тема новия екип (сега или когато му дойде времето), стария екип ;) и какво е Заедно. В края на краищата това беше целта.

Благодаря на всички, които казахте добри думи. Имат значение!
И да кажа пак колко ценя хората, които заварих в екипа, а вече не са - velingrad, estira, inuita, seli, bromma. Някои от вас не обичат някои от тях - сигурно е нормално, кой модератор се радва на всенародна любов ;). За мен са ценни и ще останат такива.

Отивам да си взема кърпичката ;)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
estira
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот baconsutan » 27 Ноември 2016, 20:41:41

Ако Бойко и Естира се кандидатират за модератори ще гласувам за тях, но очевидно им е писнало.
Естествено е, че първият скрининг ще бъде на Мистър Бомбастик, но няма лошо да се чуе и гласът на съфорумците.
Предложих гласуване, защото го правят в други сайтове и за да помогнем на единствения ни останал за момента модератор.
Съгласен съм, че не бива да се толерира подбуждането на ненавист и омраза.
Мистър Бомбастик, Вие споделяте ли твърденията на един мил човек от форума за наличие на "А" група и на вилнеещи орди във форума?
Благодаря!
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 27 Ноември 2016, 21:23:44

Вилнеещи има, това с А-групата нямам представа какво е.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот ysmivka » 27 Ноември 2016, 21:50:53

boyko123 написа: да си обера крушите
boyko123 написа:Защо обявих оставката си публично - по няколко причини.

Значи темата е бонбон, изписаха са две страници всевъзможни невероятности и никой не попита каква е връзката между оставката и крушите. Ако може на прост български :)?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 359 пъти

Мнениеот contraintuitive » 28 Ноември 2016, 12:50:01

boyko123 написа:
Останах "дебел и зелен" засега, тъй като се разбрахме с администратора до събирането на нов екип да остана "модератор в оставка", за чистене на спам, маймуница и други очевидни боклуци.

Намирам го за достойна и мъжка постъпка! Жалко, беше добър модератор. =D>
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот onufriy » 28 Ноември 2016, 13:42:07

Mr.Bombastic написа:Вилнеещи има, това с А-групата нямам представа какво е.

Имаше еди просташки лаф от времето на социализма: "Къде се буташ и ти в А група по джапанки..."

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
Mr.Bombastic

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 295 пъти

Мнениеот boyko123 » 18 Февруари 2017, 10:58:07

Така, пооранжевях :mrgreen:. Каквото можах - направих, нека дойдат други и направят повече. Ама хайде кандидатирайте се, де :) , пролет иде и е време за нов живот, може и по джапанки ;-)
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
Mr.Bombastic

boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Февруари 2017, 10:59:56

Благодаря за всичко, Бойко!

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението:
boyko123

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот boyko123 » 18 Февруари 2017, 11:03:15

Да си жив и здрав, Бомба, и аз благодаря, и успех! :)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Митака ФУ » 18 Февруари 2017, 22:04:18

Ние, българите, сме доста объркани като народ... Бях дълги години във фейса активен, и даже модератор на една голяма група. Негативната енергия не е за подценяване- може да те погуби, в буквалният смисъл на думата!
На мнение съм, че само един наистина добър екип от модератори, и хора с добра социална компетентност, виждане могат да развиват успешно такива платформи, като този тук.
Вече мина половин година от както съм регистриран тук, но и до днес не съм вътрешно на 100% почуствал този форум, наистина като мой... Имам нещо в самото общуване тук, което ме обърква ( но, това си е може би само мой проблем)...
Нека бъдещият ти заместник/ци, да ръководят със сърце и душа тази малка група загубени български души! Нека поне тук, се почувстваме за малко заедно във времето на изчезване ( претопяване) на нашата нация и народ...!
Бъди жив и здрав и „May the Force be with you“)! :wave: :sunny:

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението (общо 2):
Mr.Bombasticboyko123
Рейтинг: 8%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот zlateto » 19 Февруари 2017, 08:59:55

Аз се чувствам като в приказка. Отварям филми - Али Баба, пускам музика - Али Баба. Чудя се кога ще изскочи духът от бутилкатa. :queen:

Шегата настрана ...

C или без модератор(и)/администратор(и) за това, какво и как постваме, сме отговорни ние. "Нов потребител" не е оправдание за публикуване на теми в грешни подфоруми, както и за отваряне на нови такива, при положение, че вече е писано по въпросите. Търсите квартира - ами не я търсете в чата. Освен това най-вероятно имате определен бюджет, брой стаи, желан квартал и един куп други условия, които няма как да отгатнем. Нападките, обидите са без коментар - който и модератор да дойде, ще си обере крушите на втория ден (Бойко поне изчака да му втасат ;-) ). Не на последно място трябва да ви е приятно. Никой не ви натиска да четете всичко и всеки, камо ли пък да общувате.

И накрая споделяйте и вие, за да ... :)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот rikiking » 19 Февруари 2017, 10:15:39

zlateto написа:Аз се чувствам като в приказка. Отварям филми - Али Баба, пускам музика - Али Баба. Чудя се кога ще изскочи духът от бутилкатa.

Според мен духът днеска го е хванала липсата, защото е на смяна и върти дюнери и шиш таук някъде из Берлин. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Предишна

Назад към За страницата и форумите