• Advertisement

Какво представлява перфектният модератор?

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Какво представлява перфектният модератор?

Мнениеот boyko123 » 9 Май 2015, 00:43:50

daisymm1 написа:Моментът, когато е можеше да се противопоставят гледни точки отдавна мина...

Съгласен съм и затова и аз спирам дотук.
daisymm1 написа:А, ****** не се е променил и все някак ще намери начин да помага на хора в нужда...

Знам, и го оценявам, макар че не моята оценка е важното :).
Хайде просто да кажем че и във форума, както и в живота, понякога раздялата е добрия начин хората да останат добри и да бъдат себе си... ама това лирично отклонение около полунощ.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот daisymm1 » 9 Май 2015, 00:48:10

boyko123 написа:...Хайде просто да кажем че и във форума, както и в живота, понякога раздялата е добрия начин хората да останат добри и да бъдат себе си... ама това лирично отклонение около полунощ.

Дано убедиш и новите потребители, чакащи отговор, че изстрелът с гаубицата по мухата си е струвал :mrgreen:
Аватар
daisymm1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 81 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 9 Май 2015, 01:17:01

Очакваш твърде много, все пак те са само едни модерасти - админски слуги. Това и това нямат сили да преглътнат :mrgreen:
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот amigo » 9 Май 2015, 08:09:07

Прав си хамстер дам. Направо ми хареса. Повервали са си,обаче " !!! Не е истина как се изживява една естира,нали "пиле" ?

А..... Забравих !
Поздрави за бойко123 и за неговото решение. Достойно и разумно !
Последна промяна iniuta на 9 Май 2015, 09:04:18, променена общо 1 път
Причина: Две последователни мнения
amigo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот ysmivka » 9 Май 2015, 09:49:45

amigo написа: Не е истина как се изживява една естира,нали "пиле" ?

Не е истина, че си позволяваш този тон с модератор. Бих казала, че пипа много меко. Аз на нейно място, отдавна да съм те сложила на мястото ти, чедо :( .
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 364 пъти

Мнениеот bknf » 9 Май 2015, 10:11:38

Струва ми се, че мненията на ****** дори и понякога поляризиращи - то те са (били, като такива) по-скоро полезни. Тъй като подсказват на другата страна да се позамисли малко. Дори и да са предизвикали, при някои хора, определена реакция на несъгласие с тях.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 9 Май 2015, 11:06:05

****** е изгонен от форума за постоянно и това решение няма да бъде преусмислено или променено. Причините са основателни и последното беше за няколко стотин благодарности в рамките на 1 ден. Оплакването постъпи от редовен и полезен потребител на форума.

Администраторите и модераторите на този сайт имат личен живот и той трябва да се респектира, както и времето им. Полагаме усилията си безплатно и с желание да сме полезни.

По нагоре има откровено заядливи и обидни мнения, моля запазете си ги за вас и ако не ви харесва как модерираме и поддържаме форума, направете си ваш такъв. Има и алтернативи на Заедно, така че избор бол.

Всичко хубаво на всички, но повече подобни писания няма да се толерират така че не се хабете. Това се отнася за постоянната групичка от няколко потребителя, които при подобна ситуация се активизират.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 9 Май 2015, 20:33:23

Доста тъпа позиция "който не е с нас (не ни лиже задниците) е против нас" :rr:
Джуджета, тръгнали да вършат велики дела - сега ли открихте че ви липсва капацитет и време?
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 10 Май 2015, 09:23:00

Капацитетът си ни е доста добре като гледам кой какво е постигнал. За времето си абсолютно прав особено предвид какво си написал.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот dianka508 » 10 Май 2015, 16:25:55

Според мен модераторът трябва да бъде по-дипломатичен и евентуално по-умен от останалите потребители.Дали работят безплатно за наше благо или за нещо друго не ме интересува.Иска ми се да бъдат максимално безпристрасни.На мен не ми харесва Естира,защото си позволи да изтрие част от мое мнение,в което не съм обиждала и не съм писала нецензурно.Не приемам и мнението на Mr.едикой си,че ако на някого не му харесва да се маха от форума.Форумът е на всички нас,а ние всички сме различни.Ами хайде да изчезнам всички и да си пишат само тези,които се харесват или си имат някакви си други взаимоотношения.Май не става и така.
dianka508
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 19 пъти

Мнениеот estira » 10 Май 2015, 18:50:17

dianka508 написа:На мен не ми харесва Естира,защото си позволи да изтрие част от мое мнение,в което не съм обиждала и не съм писала нецензурно.

Предлагам следващия път, като изтрия нещо безпричинно, да ми пишеш на лични, за да се разберем. Но ако предпочиташ да не ме харесваш заради глупости, не мога да ти попреча.

Поздрави
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот onufriy » 11 Май 2015, 09:17:19

daisymm1 написа:А за това по-долу не знам какво да кажа, но ми се струва, че е само началото. Но къде съм аз, къде сте вий ...

хххххх написа:
xamsterdamm написа:хххххх, Уизките нямат наземен персонал. Използват наети мулета от разни като СуисПорт, това е и част от мръсните номера да отбиват номера като почнеш да ги юркаш наживо [-(

Ми то не може и кура до края и душата в рая... Като искаш обслужване, си купуваш билет на Lufthansa и си плащаш за обслужването...

Това като го гледам, май аз ще да съм бил, няма кой друг да е... Извинявам се, не съм искал да поствам вулгаризми, просто изказът ме е цветен и не съм се усетил.

Както и да е, аз исках да разкажа за един друг форум, e-bane.net. В разцвета си това беше сайт за ъндерграунд литература, който постваше по няколко нови статии на ден и най добрите удряха по 50 000 прочитания. После сайтът се обзаведе с форум, като малко по малко форумът започна да измества статиите. Та там имаше сбирки, вражди, постване на снимки на прегазени животни, демек беше станал пълен кокошарник, докато в един момент дойде разколът и голямата част от потребителите, барабар с модератори, се изнесе и си направи друг сайт, че и трети. И трите замряха и в момента са с по пет потрбители в тях и една статия на два месеца (ако въобще).

Аз си мисля, че това са естествени процеси. В каквато и пососока да се опитва да тласне сайта ******, все пак трябва да се събразява с визията на собствениците. На мен също не ми харесва, че последните десет обяви са "Предлагам пътуване", ма като не ми изнася, не го чета и толкоз. Не ми и харесва, че бутонът "благодаря" се използва като за негативни реплики, ма да взема да щракам по него ей така, за спорта, е все едно да не харесвам нечия изтривалка и да се изсера на нея, за да може той да си я смени.

А да, не знам дали съм го казвал, ма пак ше го пóвтора: смесването на половин каца мед с половин каца лайна, дава цяла каца с лайна.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението (общо 4):
bknfmalak_pit_bullzlatetoMr.Bombastic
Рейтинг: 17%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот ljuba » 11 Май 2015, 09:54:08

Много от хората, създали този форум са ми приятели, лични приятели! Поради тази причина съм пристрастна, няма две мнения по въпроса!Искам обаче да обърна внимание на думата форум и що е то " форум"! Това е един вид дъска за дискусии, обяви и виртуални срещи! Форумът се казва "Заедно"-общество на българите в чужбина. Не знам защо някои хора решават, че могат да казват-това е безмислена тема, това е пълна глупост, това не е важно! Темите, които не ме интересуват не ги чета, но и не казвам, че са пълна глупост. Човек трябва да вижда и по-далече от собствения си нос и да погледне от призмата на другия! Тук има администратори и модератори-решили, направили! Ей го колко е интернет пространството-човек може на воля да си направи форум и без джуджета и дребни душици и само със смислени сериозни теми!
xamsterdamm написа:Доста тъпа позиция "който не е с нас (не ни лиже задниците) е против нас" :rr:
Джуджета, тръгнали да вършат велики дела - сега ли открихте че ви липсва капацитет и време?

Само за протокола, @xamsterdamm, докато извървиш пътя на @Mr. Bombastic и стигнеш поне 1/2 от това, което той е постигнал ще трябва още много хляб да изядеш, който освен вкусен и топъл, често ще е и много сух и горчив! Хайде със здраве и желая успех на всички, които все още не са намерили своя форум! Аз лично намерих моя преди 10 години!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението (общо 7):
estirabknfmalak_pit_bullzlatetoiniutaMr.Bombasticboyko123
Рейтинг: 29%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот malak_pit_bull » 11 Май 2015, 23:22:26

На първо място бих искал да изразя подкрепата си за модераторите. Надявам се желанието им да се занимават с този прекрасен форум (с всичките му предимства и недостатъци!!!) да не секва. Според мен този форум е успешен толкова години ЗАРАДИ а не въпреки тях. От моя скромен житейски опит бих им препоръчал да продължават с умерената доза строгост и умерената доза либерализъм при модерацията. Някои от техните решения не ми допадат, други ми допадат, но в общи линии подкрепям по-голямата част от тях.

Според мен модераторът трябва да бъде по-дипломатичен и евентуално по-умен от останалите потребители. Иска ми се да бъдат максимално безпристрасни.

Досега съм работил с немалко шефове и не съм имал щастието да работя с такъв шеф, при положение че на тях им плащат да бъдат такива!!! Ако някой познава такъв шеф, моля да ми пише на лични, евентуално да кандидатствам за работа при него. А ние очакваме от модераторите такъв висок професионализъм и то в свободното им време без заплащане... Хаиде нека да не забравяме, че и те са хора.

Дали работят безплатно за наше благо или за нещо друго не ме интересува.

Уау, доста силни приказки, които според мен изразяват известна доза пренебрежение към труда на модераторите (които се занимават с този форум в свободното си време). Може да пробваш да ръководиш група от хора и да прилагаш изрази от този род - пиши ми ако обичаш след това как те възприема колектива и какви са резултатите от съвместната работа...

...Та там имаше сбирки, вражди, постване на снимки на прегазени животни, демек беше станал пълен кокошарник, докато в един момент дойде разколът и голямата част от потребителите, барабар с модератори, се изнесе и си направи друг сайт, че и трети. И трите замряха и в момента са с по пет потрбители в тях и една статия на два месеца (ако въобще).

Аз лично се надявам това да не е съдбата на Заедно. Надявам се модераторите да продължават да имат собствена визия за форума и да я прилагат. Ако на някой нещо не му харесва, моля да работи ЗАЕДНО с модераторите АРГУМЕНТИРАНО за подобряване на форума (но преди това да прочете правилата за ползване!!!), а не срещу модераторите. Не знам дали повечето потребители са забелязали, но Велинград вече не пише във форума. Преди време на известна част от потребителите той не им харесваше. Еми ето, той не пише вече. Въпреки това този дух на неаргументирано оплакване и мрънкане остана. Това какво показва? Според мен нагласата на известна част от потребителите да мрънкат, но не и да работят за подобряване. Така че дайте да поуспокоим топката и да спрем с нереалните изисквания за перфектен модератор (т.е. да си създаваме поводи за мрънкане). Между другото преди време имаше един случай, в който един известен потребител (I Vsichki Goli) напусна форума и си създаде собствен (някой да ме поправи ако се лъжа). Доколкото ми е изветно Заедно все още превъзхожда неговия собствен форум...

****** е изгонен от форума за постоянно и това решение няма да бъде преусмислено или променено. Причините са основателни и последното беше за няколко стотин благодарности в рамките на 1 ден. Оплакването постъпи от редовен и полезен потребител на форума.

На мен лично мненията ****** мi допадаха, защото той е един от малкото, които системно даваха информация и подтикваха към размисъл. Все пак се съмнявам, че на модераторите им е било приятно да предприемат тази крайна мярка (след предупрежденията). Надявам се на ****** са му били ясни рисковете от директна конфронтация с модераторите - в най-лошия случай отстраняване. Надявам се освен това редовният дразнител на ******, popwill, да поуспокои топката малко в бъдеще време, защото повечето от пререканията между двамата си бяха (меко казано) ненужни.

Поздрави и лека вечер.

P.S.:
Очакваш твърде много, все пак те са само едни модерасти - админски слуги. Това и това нямат сили да преглътнат :mrgreen:

Искрено се надявам това да са правописни грешки. В противен случай не говори много добре за интелекта на писача...

Потребители благодарили на автора malak_pit_bull за мнението (общо 5):
estiraMr.Bombasticbknfonufriyboyko123
Рейтинг: 21%

Аватар
malak_pit_bull
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 52 пъти

Мнениеот daisymm2 » 25 Май 2016, 07:59:40

estira написа:... Предлагам следващия път, като изтрия нещо безпричинно, да ми пишеш на лични, за да се разберем. Но ако предпочиташ да не ме харесваш заради глупости, не мога да ти попреча...

Така и не разбрах дали някой от тези, които се интересуват от съдбата на max са се възползвали от възможността, която estira е оставила с това свое мнение :-k

Сетихте ли се да й пратите лично съобщение? Това е важно, преди да се предприеме последната възможна стъпка. Анкети-манкети, теми-меми са само ала-бала. Личният контакт е важен. Какви времена са били само, когато малкото сплотено общество на ЗАЕДНО е празнувало заедно рождените си дни.
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към За страницата и форумите