• Advertisement

Защо те е страх да пишеш в Zaedno.eu?

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Мнениеот Sparxter » 18 Юни 2007, 01:38:04

Е да де, ама от 7000 потребители едно мах 20-30 са активни.. Това колко процента е, че съм слаб с математиката? :D
Cartman: It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
Аватар
Sparxter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 18 Юни 2007, 06:33:27

Sparxter написа:Е да де, ама от 7000 потребители едно мах 20-30 са активни.. Това колко процента е, че съм слаб с математиката? :D

И това показва, че 20% са в състояние да "захранват" с инфо, останалите 80%, плюс "знайни и незнайни войни", които никога не са се регистрирали. Що да го правят,като (както по-горе вече бе споменато) информацията се чете, така или иначе.
seth се опитва вече за втори път, да ги анимира (непишещите) - приемам идеята му като благородна, но от части безмисленна, защото:
- българина, отвикна (и скоро няма да свикне) да се придържа, към правила а тук ги има.
- българина, не е вникнал в смисъла на думата (и значението) Модератор. За него това е някой, който е длъжен да го информира, по възможност: бързо, безплатно, компетентно и най-накрая да му благодари, че е питал.
- ср. статистичнияТ българин (лично мнение), помага само ако има изгода. Изключения безброй, но все пак изключения.
- българина, обича друг да му свърши работата. Като пример: колко са засегнати от здравните "осигуровки" и колко се ангажират и протестират?
- болшинството българи, пишат с охота на Лат./шльок. и дори безбройните преводи на мнения (от моя страна например) се приемат, на първо място като "намеса, груба намеса" (цитирам) към личността.
- защото, анонимността на Форумите, позволява да бъде (не само той, българина) злобен, ехиден, обиждащ, избиващ комплекси и т.н.т.
В крайна сметка Mishle, не съм съгласен, че Форума (или от части приличащите на чат Теми) са най-полезното. За разлика от други подобни, тук сме събрали много, ама много инфо и в "Виртуална библиотека" например, но от мързел (или друго) за много е по-лесно, всекидневно да пуснат Тема/въпросче, отколкото да се поразтърсят.
И така, както и Голия да смята, че на нас Модите се дължи например "пожълтявЪнето" на Форума, така и много няма да се промени.
Такива, които имат желание, са в състояние да помогнат, пак ще го направят. Другите, които само "плюят", пак ще си плюят. Третите, които са несъгласни (с всичко и всеки) не мож ги превъзпита.
Между другото, като завършек - много мнения, не са гаранция за ефективност :wink:
Та толкоз в ранна утрин.
Сега е време за кафе - приятен ден :lol:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот seth » 18 Юни 2007, 08:42:24

wawy4ka написа:........................
Дерзайте вие много пишещите :) А това което всъщност не мога да разбеера е какъв е проблема че само една малка част от тези 7000 пишат? Нали и в икономиката има едно ниво на безработица, което не може да се премахне. Нокой не се стреми към пълна 100 % заетост, защото е непостижимо.

wawy4ka ами според мен всеки един 4овек които е тук има какво да разкаже. Проблеми в на4алото, с езика, с хората, с работата и т.н.
Мисля 4е когато някои пи6е в този форум той малко или много си разказва живота и споделя опита си с нас. Много по добре е когато попита6 не6то, да ти отговори някои които ве4е му се е слу4ило не6то подобно, а не да ти дават съвети базирани на предположения.

7477 потребиля = 7477 разли4ни 4ове6ки съдби :!:
Минута след минута живота ни свършвa.
Наи-лесния начин да направи6 от един добър един зъл човек, е да му даде6 това което искa!

Потребители благодарили на автора seth за мнението (общо 2):
seth3x7daisymm
Рейтинг: 8%

Аватар
seth
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот azbuk » 18 Юни 2007, 09:48:56

мдааа, тази тема действително се разви, както се предполагаше, но едно мнение (да не споменавам имена) просто дразни. откъде му се събират на... знаете кой толкова претенции към хората, ум да ти зайде. какви били българите, що нещо не им било наред.

но най-много ме подразни това, че българинът бил помагал само, когато има изгода. здрасти Пенке. има много хора, не само българи, които си гледат основно изгодата. защо да са българи? но родовата идентификация е велика и непреодолима.

за помагането. много по-ефективно се помага като вдигнете телефона и свършите това, което е необходимо, за да се помогне. случвало се е да го правя за своя сметка. не защото имам интерес, а защото имам сърце.

за сравнение - тук някой ще ви наругае, че не сте погледнали където трябва. после ще погледнете, ама там информацията не се отнася точно до вашия случай. честно казано, не познавам форум, в който да са ме ругали за това, че питам.

а защо не питаме? не защото някой го е страх, а защото е по-ефективно и по-лесно да му спретнеш един разговор с една немска институция, ако не говориш езика да си вземеш някой говорещ да ти превежда (правела съм го без изгода!) и да не се занимаваш с разни уебстраници, където един господ знае кой точно ще реши да те наругае и нагруби, после да те сложи в залата на... позора, после ще ти има зъб цял живот - за глупости.

а някои от нас, както споменах, не са имали никаква нужда от заедно и са се оправяли без жива душа да познават тук. и в най-тежките ми моменти през миналата година, когато попаднах въз форума, не ми е помогнало заедно, а сума ти свестни хора (независимо от националността) - реални хора.

в последно време този форум основно... събира негативна енергия. ето това е. а животът е прекрасен.

П.П. на един немец веднъж му разказах за този форум и той се ококори. учуди се защо българи помагат на българи в Германия (тия идентификации те малко по-трудно ги разбират), че по принцип не е лошо, но защо не търсят помощ при немските институции. със сигурност за това допринася фактът, че немските институции не винаги са много мили към нас (но не само към нас). за някои има значение и носталгията, която и аз изпитвах до преди година-две. при други са действително проблемите с езика (на които, за разлика от някои помагащи личности, не бих се присмивала) и с културата, която хич не е лесна и немците си го знаят. но има и една групичка, която няма как да попита немците за това как да удари келепира... та... там трябва някой Бай Ганю да каже. така е, за съжаление, в много случаи.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот wawy4ka » 18 Юни 2007, 10:30:18

ами според мен всеки един 4овек които е тук има какво да разкаже. Проблеми в на4алото, с езика, с хората, с работата и т.н.

Добре бе, човек, ама с позиви или с такива стряскащи заглавия няма да накараш останалите 6980 ( и аз не знам колко са това в проценти :wink: ) да пропишат. Мисля че писането по форуми отнема малко или много време, и човек ако наистина не е в някоя голяма беда, абсолютно сам, няма да се обърне към форума за съвет, ами ще си попита реалните познати на мястото, където живее.
А за това, че 20-30 човека споделят и останалите хиляди четат без да напишат нещо собствено - пак ще дам пример със себе си, защото не мога да говоря от името на други хора: Ужасно ми е интересна темата за това на какъв език говорят децата, ако израстнат с три едновременно. Обаче аз деца ще имам най-вероятно ееедва след 10-на години, тъй че в тази тема мога да бъда само пасивен читетел. И съм ПРОТИВ коментарите, които са просто за да се отчета , че съм писала. Затова когато нямам какво да кажа не се и обаждам.
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Юни 2007, 11:03:38

azbuk написа:в последно време този форум основно... събира негативна енергия. ето това е. а животът е прекрасен.

Добре, де. Ти какво правиш тук, защо се занимаваш със Заедно? Недей си губи времето. Нали не ти е интересно, не ти е полезно, негативна енергия, сума народ ти се присмива, модераторите са много гадни. Защо още пишеш тук? Сигурно няма да е зле да извадя всичките 10на изречения от рода: "Абе аз се бях отказала да пиша тука". Гонена си 1 или 2 пъти (завинаги), имала си временнен бан във форума, почти никой не иска да дискутира с теб, защото ще му приказваш с часове, колко не разбира и още много други лютиви чушлета ще му се сервират. И естествено където има малко пиперец ти си там.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот azbuk » 18 Юни 2007, 11:34:31

пиша защото пиша. няма нужда да давам отчет. критиките си ги казвам. и така е редно.

П.П. но ти пак изписа един куп квалификации за мен. давай! така се прави в детската градина.

П.П.П. а с мненията на Велинград споря, както бих спорила и с други. разликата между него и други е, че той се изживява като вожд и учител на целия български народ. I'm tryin' really tryin' to be the shepherd (ето на този филм ми напомня). щом пишеш такива претенциозни неща, бъди готов и да ти отговорят.
Последна промяна azbuk на 18 Юни 2007, 11:38:32, променена общо 2 пъти
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 18 Юни 2007, 11:35:04

wawy4ka написа: Обаче аз деца ще имам най-вероятно ееедва след 10-на години.

Не се заричай, че да не вземеш да извикаш неволята и да станеш активен участник в теми като "Мами, бъдещи и настоящи" :roll:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот azbuk » 18 Юни 2007, 11:49:01

и в темата за децата се ругаят вече. това е. явно фрустрацията на хората е много голяма и това е разбираемо, като се има предвид през какво преминават притежателите на български паспорт. та просто да им е, ще им мине.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот mart » 18 Юни 2007, 12:02:53

Добре де, стига сме се дразнили по между си,нали вси4ки бяхме заедно като заглав-ието-ZAEDNO,,Говорихме за хората 4е не пи6ат.Добре, но обърнете внимание само :4е всеки нов потребител писал вав форума какво следва след това:наи много има забележки спорет мене,после следва незнае6 ,не се заяждаи и тем подобни .Само погледнете не сам ли права,и после искате хората да пи6ат.Та ние толкова информация не даваме колкото забележки.
Аватар
mart
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 18 Юни 2007, 12:49:35

azbuk написа:и в темата за децата се ругаят вече. това е. явно фрустрацията на хората е много голяма и това е разбираемо, като се има предвид през какво преминават притежателите на български паспорт. та просто да им е, ще им мине.

Аз ли само мисля, че "фрустрацията" е твой запазен терен?:wink:
Аз не пиша (говоря) кому съм помогнал (или ще помогна) - аз го правя.
Съжалявам, но нямаш понятие (още) от много неща.
Моля те за последен път:
престани да ме споменаваш или не чети какво пиша, щом не ти харесва. :!:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Юни 2007, 13:14:03

mart написа:Добре де, стига сме се дразнили по между си,нали вси4ки бяхме заедно като заглав-ието-ZAEDNO,,Говорихме за хората 4е не пи6ат.Добре, но обърнете внимание само :4е всеки нов потребител писал вав форума какво следва след това:наи много има забележки спорет мене,после следва незнае6 ,не се заяждаи и тем подобни .Само погледнете не сам ли права,и после искате хората да пи6ат.Та ние толкова информация не даваме колкото забележки.

март, и на мен ми е направило впечатление. Някакси на моменти се капсулира форума, но и това се оправя с времето. Винаги ще има хора, които не знаят всъщност какво питат. На такива хора нямам как да помогнеш. И по-резките от нас се изрепчват. Ама и с право, защото новодошлият си пуска темата в правилния форум, ама не поглежда, че две теми по-надолу има вече такава. Или по-скоро не иска да чете, а очаква всеки да му обърне внимание и често отношението е като че ли си длъжен. Та форума донякъде действа и възпитаващо. Ако се научи човек да чете внимателно и да задава смислени въпроси, ще му се отговори подобаващо. Иначе не, а и никой не е длъжен. Всеки прави каквото може и когато може. Затова тези които се открояват с помощта си трябва да се пазят от останалите, защото това са хората, които помагат.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот perekli » 18 Юни 2007, 15:53:30

може би не, да те е страх да пишеш, а " ...защо се чувствуваш отблъснат да пишеш?" много пъти сам писал и в момента преди да натисна бутона "прати" сам cancel процеса. Защо?

Защото липсва отношението на останалите,
защото в този форум остава впечатлението на много задкулисни връзки,
защото идва някои-прочел недочел и с пет думи- няма и два реда и неспособност да вникне в написаното "омаскарява" темата.

трябва ли да се изброява повече...

Потребители благодарили на автора perekli за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Юни 2007, 16:10:00

Имам питане. Сиреч предлагаш по-крути мерки и по-стриктно спазване на условията на сайта или смяташ, че няма спасение и винаги ще е така?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Мнениеот perekli » 18 Юни 2007, 20:21:38

тенденцията към хаос и взаимно незачитане винаги е съществувала в човешките общества:
един от по-простите изходи е да се наложи авторитарен стил в теми , които имат справочено - експертен характер, като например "документи, данъци" и пълен либералицам (което не е обезателно хубаво, но иначе може да загине форума) в теми като политика, любопитно и т.н. определени "упорити потребители, които са се набили в очи с малко умствен багаж да не могат да пишат по експертните теми - примерно

като цяло не е лошо да се посвие форума, за да може и да се самоорганизирва....
...освен ако дългосрочната ви зел, не е мащаба - да станете някаква българска media за чужбина и разчитате на това да се реализират постъпление от реклама. -тук мисля че веднъж споменах нещо подобно

после още друго: да не се излиза от анонимността и да се фамилиярничи със снимчици и подобни, защото няма нужда от много доказване, че това създава на новите потребители малко неприязън, малко срамежливост
кара ги да се чувстват като новобранци ... и остават настрани и не внасят свеж полъх. а пък старите са се оплели в паяшината на дрязгите и са непродуктивни.
имайте предвид: конюнктурата е такава че скоро няма да има социално- битовите проблеми, които сплотяваха множеството тук това сте води до регрес в активността, затова мога да ви посъветвам: дайте яснота, кои са модераторите, кой къде и защо има /може да пише. с експертня характер на темите сте качите и качеството на публикуваното и авторитета на страницата привлечете нови хора, сасдайте дискусионни кръгове

осмислете това и друг път сте се осмеля да попиша повече

доста неща имат потенцяла да се доразвият във вашите ръце

а защо да няма платени модератори?

Потребители благодарили на автора perekli за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти