• Advertisement

Защо те е страх да пишеш в Zaedno.eu?

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Мнениеот azbuk » 18 Юни 2007, 20:32:35

velingrad написа:Аз не пиша (говоря) кому съм помогнал (или ще помогна) - аз го правя.

ех, Вел, точно това правите непрекъснато, но не ми се рови да ви цитирам и да направя статистическо изследване на честотата на подобни тупания по гърдите - няма време за такива глупости. впрочем не ме е дразнело изтъкването на тези ваши действия с Бомбастик, защото отговарят на истината. несъгласна съм само с твърдението, че вие сте го били правели, пък други, като мен, не. аз започнах да говоря за това едва след като вие ме обвинихте, че едва ли не само за себе си съм мислела (що за наглост от напълно непознати хора?). нормална защитна реакция на човек, след като е бил обвинен в нещо абсолютно несъответстващо на истината. чувство за справедливост. ако това не разбираш, не ми е ясно как точно ти пишеш следното:
Съжалявам, но нямаш понятие (още) от много неща.

присмял се хърбел на щърбел.

престани да ме споменаваш или не чети какво пиша, щом не ти харесва. :!:

докато пишеш неща, съдържащи обиди към много хора, ще ти отговарят. погледни си всичките квалификации за българите. що за стереотипи? и кой си ти че да ги съдиш? пък за отговорите не знам какво точно да ти кажа. хората са огледало, ако не ти се гледа в него, не пиши.

за едно нещо обаче си прав. няма смисъл да пиша, когато човек толкова твърдоглаво си живее със собствените предубеждения към хората и няма желание да ги промени. Es kommt nichts durch! но приеми писането ми като комплимент. явно съм се надявала да има в теб някаква толерантност или желание да погледнеш в други посоки. все пак ти благодаря, че вече не триеш всичко, което не ти харесва. това е някакъв напредък. (не, не го казвам с ирония!)
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот velingrad » 18 Юни 2007, 21:50:44

azbuk написа:ех, Вел, точно това правите непрекъснато, но не ми се рови да ви цитирам и да направя статистическо изследване на честотата на подобни тупания по гърдите - няма време за такива глупости.

Обаче имаш време да отговориш на всяко мое мнение :wink:
И ако е споменавано (туй с "тупането по гърдите"), то само с цел да се анимират и други. Нямам полза и не търся полза. На това място , бих те цитирал с "питай Ан", ама няма смисъл - който си го знае, той си трае и така е по-добре.

присмял се хърбел на щърбел.

Ни най-малко се присмивам.
докато пишеш неща, съдържащи обиди към много хора, ще ти отговарят. погледни си всичките квалификации за българите. що за стереотипи? и кой си ти че да ги съдиш? пък за отговорите не знам какво точно да ти кажа. хората са огледало, ако не ти се гледа в него, не пиши.

Че откъде накъде, точно ти се обиждаш от "квалификациите" ми (към българи)? Паметта ли ме лъже, или съм чел някъде (може и да бъркам), написано от тебе "не съм българка, само с български паспорт"?
А кой съм аз? Ами човек със собствено мнение и имам право да си го изкажа. Това, че не ти харесва, не ти дава право да ме окачествяваш като:
- глупак с фуражка (ама не, да не помисли някой, че така го наричам?!)
- "вожд и учител на целия български народ"
- твърдоглав (ама не той де) и т.н.т.
azbuk написа:аз също се извинявам за спама. все пак темата е хороскопи и не е задължителна за никого. ако на някого не му харесва, може просто да не чете.

личните нападки и разни елементарни провокации са неоправдани и безрезултатни. бих казала, че повечето хора несъзнателно се ядосват и започват да се заяждат. това е човешко и разбираемо.

да го правиш целенасочено е проява на недобронамереност (меко казано) и не прави чест на никого. освен това номерът минава само веднъж, така че развлечението не трае дълго.

Това аз ли съм го писал или ти? И защо в твоят случай е о.к. а ако друг те помоли, да не четеш, да не дразниш (не мене) мериш с друг аршин?
Ако не се бе намесила в началото на тази тема (където и не ти бе мястото), може би щеше наистина в друга насока да се развие. След твоята "интервенция", просто нямаше друга възможност за развитие.

за едно нещо обаче си прав. няма смисъл да пиша, когато човек толкова твърдоглаво си живее със собствените предубеждения към хората и няма желание да ги промени. Es kommt nichts durch! но приеми писането ми като комплимент. явно съм се надявала да има в теб някаква толерантност или желание да погледнеш в други посоки. все пак ти благодаря, че вече не триеш всичко, което не ти харесва. това е някакъв напредък. (не, не го казвам с ирония!)
:wink:
Не, не го приемам като комплимент - не и от тебе.
Това, че не си била изтривана се дължи, от една страна на желанието ни за диалог. От друга, за да се види докъде си способна да стигнеш.
Толерантност, това е нещо, което поне досега (тук) от тебе не съм усетил, камо ли видял. Малката, но същественна разлика, между нас с тебе, е че аз никога, към никого не бих си послужил с обида или обидно сравнение.
Възможно е, напълно е възможно в нормалния, реален живот да си о.к., но тук из този, ах толкова проклет Форум...
Разбери го, ако можеш:
нямам нищо лично против теб, както и към никого от Форума. Напротив, даже съм щастлив - намерил приятели. Раздори, заяждане, непоносими квалификации обаче, както от тебе, така и от всички други няма да търпя. Не и след 4 дена, безмисленни, словестни "дискуси".
Който иска и може да се придължа, към условията и изискванията на Форума, които не иска: точка 17

п.п. Нравоучения, за правопис, краснопис и какъвто искаш още пис, не приемам от човек, за когото главна буква се използва само при имена.

п.п.2 Съжалявам seth, но смятам, че вината за развитието на Темата е моя.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Юни 2007, 22:09:33

Perekli,
Благодаря за хубавото и смислено мнение. Модераторите се увеличават, а с това и възможностите наистина да може да се развие форума и многото други полезни неща, които незнайно защо се пренебрегват (например над 400те висококачествени връзки, които събираме от месеци за посетителите).

perekli написа:а защо да няма платени модератори?

Интересна идея, трябва да се обмисли. Но като цяло този сайт се движи от доброволци и времето им едва ли някога ще може да бъде платено, както подобава. Ако се изиска такса за достъп до някои части от сайта ... това ще е сигурният край! Познай защо.
:lol:
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 465 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот estira » 21 Октомври 2008, 00:43:57

Не, никога не ме е било страх да пиша в zaedno.de/eu, но наистина понякога ме е страх да чета тук. Мда. Това си размишлявам така само мимоходом, пътьом за леглото.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Re:

Мнениеот daisymm » 20 Октомври 2014, 14:27:35

estira написа:Не, никога не ме е било страх да пиша в zaedno.de/eu, но наистина понякога ме е страх да чета тук. Мда. Това си размишлявам така само мимоходом, пътьом за леглото.

И аз все си мислех, че няма какво да ме уплаши и разколебае да пиша в ЗАЕДНО, но от известно време това се променя. За момента това, което изпитвам, не е точно страх от открития сблъсък с мнението на другите. По-скоро е притеснение от факта, че внасям смущения в иначе тъй хармоничното форумно пространство, като по този начин преча на основната цел на ЗАЕДНО :(
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Защо те е страх да пишеш в Zaedno.eu?

Мнениеот makeno » 20 Октомври 2014, 16:07:45

Аз смущения не забелязвам да има. Спомням си доста по-големи смущения отпреди доста време. Даже и форумът беше разделен буквално на две половини - едната половина със смислени теми и другата половина с теми, засягащи вътрешния мир на хората. :mrgreen:
Иначе от време на време загубвам интерес да пиша, не знам и аз защо. Но причината не е в zaedno.de и не е в страха. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот daisymm » 7 Февруари 2015, 23:42:05

estira написа:Забранено е писането от два ника.

Да си попитам и аз ... Сега, след като първата подправка на форумните правила стана реалност, как технически ще се разбере аджеба дали един потребител пише от два ника и с това нарушава "първата подправка или чисто и просто двама братя/съпрузи/приятели пишат всеки със своя ник и ползват общо IP :-k

Или вече не е позволено хора, които живеят заедно, да имат отделни потребителски имена във форума ни, след като екипът има обосновано предположение за нарушение на "първата подправка" #-o
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот estira » 8 Февруари 2015, 01:31:22

****** написа:Да си попитам и аз ... Сега, след като първата подправка на форумните правила стана реалност, как технически ще се разбере аджеба дали един потребител пише от два ника...

Ами ще го попитаме, друже мой!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
Буквоядец
Рейтинг: 4%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти