• Advertisement

Книга за похвали и оплаквания

Кажете мнението си и дайте предложения как да подобрим "Заедно".

Re: Книга за похвали и оплаквания

Мнениеот boychrist2 » 7 Юли 2015, 20:12:52

При регистрацията още - към gmail.com не праща линк за активация. При втория опит ме пита "Кога избухва Априлското въстание", на което отговарям "през април" ама явно [-X

Потребители благодарили на автора boychrist2 за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

boychrist2
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот contraintuitive » 7 Юли 2015, 20:53:00

boychrist2 написа:При регистрацията още - към gmail.com не праща линк за активация. При втория опит ме пита "Кога избухва Априлското въстание", на което отговарям "през април" ама явно [-X

:mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот dar » 9 Юли 2015, 00:25:24

boychrist2 написа:При регистрацията още - към gmail.com не праща линк за активация. При втория опит ме пита "Кога избухва Априлското въстание", на което отговарям "през април" ама явно [-X

Всъщност, по сегашния календар ( григорианския календар) въстанието избухва на 2 Май 1876г. Затова и годишнините на Априлското въстание се чествуват през месец Май.

“ През 1916 г., когато България преминава от стар към нов стил, необходимата поправка е от 13 дни. За събитията, случили се преди 1 март 1900 г. обаче, необходимата поправка е от 12 дни, а понякога грешно се добавят 13.

Например избухването на Априлското въстание, на 20 април 1876 г. по стар стил, днес правилно се празнува на 2 май (12 дни поправка). Рождената дата на Васил Левски (6 юли 1837 г. по стар стил) също се отбелязва правилно като 18 юли по нов стил. За разлика от нея, обесването на Левски, 6 февруари 1873 г. по стар стил традиционно се отбелязва грешно като 19 февруари, всъщност датата отговаря на 18 февруари по нов стил. Понякога не се отчита промяната на годините. Христо Ботев е роден на 25 декември 1847 г. по стар стил. при промяната на датата по нов стил на 6 или (неправилно) 7 януари, често се запазва годината 1847, а всъщност би трябвало да се отбележи 1848 година.„
dar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 46 пъти

Здравейте

Мнениеот prekaleno » 7 Октомври 2016, 20:26:04

Нито ще хваля, нито ще оплаквам....
Като нормална жена влизаща в графа приказлива, ще опитам да поразсъждавам: Чета форума от скоро, разбира се от нужда на информация. Ето че и на мен на едни напреднали години ми се наложи да митарствам по Немско, сдобихме се с малка къщичка до Чешката граница, без да е предвидено. Така до тук добре, и като една съвремена ипоназнайваща това онова лелка започнах да търся отговори на въпросите си. Изчетох всички права и задължения на регистрираните в този сайт, много теми и статии ми харесаха дори някои ми помогнаха. Но това което ме интересува лично не го намирам, знам че трябва да съм дейна за да мога да задавам въпроси сиреч данапиша в кутииката нова тема ама няма опция,както във повечето сайтове. И защото нямам време а имам нужда от отговор който не намерих нито тук нито чичо Гугъл ми изрови,ами стана ми кофти...Та си мисля защо азжеба, всички сайтове които харесвам и посещавам най често имат повече забрани,задължения от права на потребителите. Е знам че сме потомци на бай ви Ганьо,и в немечко редът е нещо задължително. Не съм против редът като цяло, но не харесвам крайностите.. Питам се защо слез три дни като се вйрна вкъщурката си в Германия, ще търса някой рускоговорящ за да свърша елементарни дейности.
Ами жена съм и смятам че когато ми трябва информация от най знаещите и не мога да я получа навреме (нямам време да прочета всички теми,но прочетох всички задължения и полуправа)
Сега или ще ме обаните, или ще ме оспорите.

Потребители благодарили на автора prekaleno за мнението:
baconsutan

prekaleno
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот boyko123 » 7 Октомври 2016, 20:56:16

Да ти кажа право, не разбрах практическата страна на проблема. Не можеш да пуснеш нова тема ли? Би трябвало да можеш - избираш си форум, и най-отгоре трябва да има бутон за нова тема. Ако няма, оплачи се тук :)

А ако проблемът е друг, обясни го, моля те.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2016, 21:26:33

И защото нямам време, а имам нужда от отговор който не намерих

А какъв е въпроса? Ето как се пуска нова тема или въпрос:
Прикачени файлове
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Re: Здравейте

Мнениеот baconsutan » 7 Октомври 2016, 22:52:53

prekaleno написа:Нито ще хваля, нито ще оплаквам....
Като нормална жена влизаща в графа приказлива, ще опитам да поразсъждавам: Чета форума от скоро, разбира се от нужда на информация. Ето че и на мен на едни напреднали години ми се наложи да митарствам по Немско, сдобихме се с малка къщичка до Чешката граница, без да е предвидено. Така до тук добре, и като една съвремена ипоназнайваща това онова лелка започнах да търся отговори на въпросите си. Изчетох всички права и задължения на регистрираните в този сайт, много теми и статии ми харесаха дори някои ми помогнаха. Но това което ме интересува лично не го намирам, знам че трябва да съм дейна за да мога да задавам въпроси сиреч данапиша в кутииката нова тема ама няма опция,както във повечето сайтове. И защото нямам време а имам нужда от отговор който не намерих нито тук нито чичо Гугъл ми изрови,ами стана ми кофти...Та си мисля защо азжеба, всички сайтове които харесвам и посещавам най често имат повече забрани,задължения от права на потребителите. Е знам че сме потомци на бай ви Ганьо,и в немечко редът е нещо задължително. Не съм против редът като цяло, но не харесвам крайностите.. Питам се защо слез три дни като се вйрна вкъщурката си в Германия, ще търса някой рускоговорящ за да свърша елементарни дейности.
Ами жена съм и смятам че когато ми трябва информация от най знаещите и не мога да я получа навреме (нямам време да прочета всички теми,но прочетох всички задължения и полуправа)
Сега или ще ме обаните, или ще ме оспорите.

Ако къщичката Ви беше в Чешко щяхте да сте по - спокойна за сигурността си...
В Немечко имаше ред преди, сега има други неща, крайно нетипични за Германия. Поради това засега само митарствам, без да пускам корени и живея с оптимизма за промяната.
По мое мнение днес ред има в Швейцария, там хората си съхраняват държавата, културата, природата и традициите.
Немскоговорящият събеседник най - често е високомерен, със съмнителна компетентност и обща култура, гледащ на източноевропееца с пренебрежение. Рядко говори английски.
Рускоговорящият събеседник е много по - открит и добронамерен, по - находчив и с по - голяма обща култура. Руснаците истински се радват когато говориш с тях на родния им език, за което ти благодарят. Казвам го от личен опит. От руските сайтове човек може да получи всякаква информация и то на ниво.
За съжаление, обществено - политическото развитие на "съвременна" България променя по негативен начин отношението на руснаците към българите. Украинците обаче все още ни тачат.
Оспорването да не Ви учудва, броя на задълженията също.
С поздрав към Вас!
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Мнениеот prekaleno » 8 Октомври 2016, 14:03:31

Така, като новорегистрилала се трябва да набера нужния брой постове та да мога да пусна нова тема...това е проблема.
А въпросите са ми доста,но най належащият ече когато пристигна в Германия със материалите за ремонт, първо трябва да изхвърлим тези от къщата, и това не е за малките контейнери, питах чичо гугъл но отговорите не ме устройват, или за голям контейнер или за място подобно на вторични суровини . Трябва да се изхвърлят около четири изгнили дюшека, над 200 бутилки от водка,и цветни от вино и бира поне още толкова, няколко чувала със вонящи тоалени хартии, дрехи,мебели и др. Подобни плюс клони и треви.... Трябва да се провери парната инсталация че ми се вижда старичка. Има и още но това е най належащото.
#-o
prekaleno
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 8 Октомври 2016, 14:49:53

Брой постове са необходими за изпращане на лични съобщения, а не за отваряне на нова тема.

За Sperrmüll сме писали тук ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот bknf » 8 Октомври 2016, 14:54:43

ремонт - трябва да изхвърлим тези от къщата, и това не е за малките контейнери

В кой район - къде е къщата?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот zlateto » 8 Октомври 2016, 16:32:35

За Bad Steben (Landkreis Hof) опции (http://www.azv-hof.de/privat.html):

:arrow: Sperrmüll (мебели, матраци, печки, перални, хладилници, телевизори, радио, куфари, колела, детски колички, килими, пвц-настилки). (xартия, стъкло, гуми, тапети, бои ... не са Sperrmüll)

Купува се Abholkarte (25 €) тук: Rathaus, Marktkasse. На купена карта се извозват до 10 части ( една част е 1 легло, 1 шкаф ...). Попълвате въпросната карта, пращате на посочения адрес и те ви уведомяват писмено кога ще ги извозят. Взимат се само предмети, които могат да бъдат пренесени от двама души без помощни средства. По-големите от тях трябва да се разглобят на части / нарежат на парчета и да се разделят според материала: дърво, метал и т.н..

:arrow: Директно ги извозвате до Wertstoffhof: Bad Steben, an der ehem. Kläranlage - http://www.azv-hof.de/google-maps-popup ... ffhof.html

Работно време: Петък 9.00 - 12.30 / 13.30 - 17.00 и Съботa 8.00 - 12.00

Безплатно приемат:

alle Verkaufsverpackungen wie: Kunststoffbecher, Kunststoffflaschen, Kunststofffolien, sonstige Kunstststoffverpackungen
Milch- und Saftkartons, Aluverpackungen, Dosen/Weißblech, Braun-, Grün-, Weißglas, Styropor (bis 2 cbm pro Monat)
Kartonagen, Papier

Alu, Kupfer, Messing, Zink, V2A, Schrott (Eisen), Kabelabfälle, Kartonagen, Kork, Altkleider/schuhe, Tinten- und Tonerpatronen, CD/DVD, Elektrogeräte, Computer, Fernseher, Bildschirme, Kopiergeräte, Kühlschränke (haushaltsüblich) , Haushaltsgroßgeräte (Weiße Ware), Energiesparlampen und LED-Lampen, Trockenbatterien, Kerzenwachs, Porzellan

Подробна информация тук: http://www.azv-hof.de/?id=241

(!) По-големи количества градински отпадъци (клони, окосена трева, но не и камъни, изкопана пръст, дървени материали ) се носят в т. нар. Kompostplätze.

:arrow: Наемате някой да ви достави контейнер и да ги извози: Containerdienste (regionale Anbieter)

:arrow: Ето ви и брошура: http://www.azv-hof.de/fileadmin/user_up ... _klein.pdf
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
daisymm2prekaleno
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот prekaleno » 8 Октомври 2016, 22:44:21

Едно огромно Благодаря, на Златето, за пълната и точна информация. Това ще е най голямото изпитание като начало в тази аватюра в която сами се вкарахме.....
БЛАГОДАРЯ, на всички =D>
prekaleno
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 13 Декември 2016, 16:13:28

Обидите в личните съобщения важат ли или само във форума ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот boyko123 » 13 Декември 2016, 17:04:09

Важат, т.е и там са забранени. Препрати ги, ако искаш на Mr. Bombastic.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот rikiking » 14 Декември 2016, 17:57:29

olga написа:Обидите в личните съобщения важат ли или само във форума ?

Копни ги също тука , да се позабавляваме малко :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
contraintuitive

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

ПредишнаСледваща