• Advertisement

Go To Quebec???

Добре дошъл във форумите на всички страни, които не са включени по-горе. Тук можеш да зададеш всички въпроси, които те вълнуват.

Go To Quebec???

Мнениеот dark » 21 Февруари 2007, 02:50:19

абе напоследък навсякъде се рекламира това да ходим да емигрираме в квебек. т'ва там да не няк'ва пирамида, да получаваш процент за всеки докаран емигрант или нещо такова? не схващам, що е толкова известно... каква е далаверата?
Последна промяна dark на 30 Април 2007, 13:29:15, променена общо 1 път
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Go To Quebeck?

Мнениеот Tell » 21 Февруари 2007, 08:11:19

dark написа:абе напоследък навсякъде се рекламира това да ходим да емигрираме в квебек. т'ва там да не няк'ва пирамида, да получаваш процент за всеки докаран емигрант или нещо такова? не схващам, що е толкова известно... каква е далаверата?

Просто това е провинцията на Канада с най - либерални закони, касаещи имиграцията. Също така и с най - бързо приключваща процедура.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот satbradar » 21 Февруари 2007, 15:16:18

Tell - наи либерални са сто никои не сте да ходи там.Там за да се нареди6 на свясна работа искат в 99% от слу4аите и Франсе и Енгли6 -докато в останлата 4ас на Канада никои и не иска да 4уе за френски.
отделно в Квебек е с наи големи данци и така нататка.
Та и Квебекарите преди време направиха договор с федералното правителство да си провеждат самостоятелна политика на иммиграция.
Оба4е доста хора се правят 4е искат да идат там и после забегват другаде.

Но все пак вси4ко е субективно.
Ама по логика -то там дето е добре всеки знае и не е нужно да му правят реклама. А в Квебек даже ти пла6тат да у4и6 френски( Френския дето се говори там е некаква извратена форма на френския )
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот dark » 22 Февруари 2007, 17:30:48

е толкова ли си нямат местно население, че търсят цигани от чужбина... там да не е вечна зима и да има само моржове?
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Tell » 23 Февруари 2007, 22:07:35

dark написа:е толкова ли си нямат местно население, че търсят цигани от чужбина... там да не е вечна зима и да има само моржове?

Това е генерална политика на Канада.
Според мен причината е, че площта е 9,984,670 km², а населението - 32,835,800.
Ако го сравниш с други държави, особено европейски, ще видиш, че Канада е твърде рядко населена, като в същото време има сериозни ресурси. Просто се опитват да развиват държавата по този начин мисля. Аз не живея там и нямам намерение да се местя, нито съм някакъв изключителен фен. Просто си обсъждаме. :)
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 23 Февруари 2007, 23:09:12

dark написа:е толкова ли си нямат местно население, че търсят цигани от чужбина... там да не е вечна зима и да има само моржове?

ми от де да имат население- то които може се спасява.
Има 1 виц -едикоя си година лятото в Квебек бе6е хубаво -падна се в неделя.
През зимата е студ голям -30 стига а редовно си е -20
разтоянията са огромни-ходенето на работа в едната посока 100км е нормално несто.

Аз съм бил в западна Канада няколко пати -в региона на Ванкувър-и разправят 4е там било наи хубавото в Канада -ама кат знам там каква цигания е - не мога да си представя другаде какво е.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Tell » 24 Февруари 2007, 05:24:54

Във всеки случай има много българи в Канада - основно в Квебек, Бритиш Колумбия и Алберта, та сигурно им харесва, щом са там. Аз и във Франция и Италия например съм виждал яка цигания. Зависи с каква нагласа заминава човек. Имам приятели, които живеят твърде добре там, примерно в Монтреал.
На мен ми е по - интересно едно сравнение между САЩ и Канада в най - различни аспекти, ако се появи някой който може да го направи. Ама някой, който знае за какво става въпрос, не само да си чешем езиците.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот mammamia » 24 Февруари 2007, 14:33:09

На мен лиЧно Quebeck ми харесва, голфа Saint Lawrence e красиво място./беше лятно време/. Има далеЧ по смотани провинции като тръгнеш от New Brunswick нагоре Nova Scotia ect./заслужава си само заради китовете, но повеЧе от 10 дни не ти издържат нервите/ КвебекЧани се изживяват като "нова Франция", от години се опитват да привлекат франкофони и от време на време издават звуци за отделяне от Канада./което няма да стане ,тъй като ще опре до индианците, а те държат парите там./
Френския дето се говори там е некаква извратена форма на френския )

Има си и добрите страни - акцента и изразите ни поддържаха доброто настроение през целия престой :D И тоЧно по акцента се познава, Че не набират само "цигани" - Чуват се и французи, швейцарци, белгийци.
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 21 Март 2007, 19:20:07

mammamia - като гледам си била н а екскурзия там-но да не бъркаме -ексурзията с иниграцията.
И аз като ида на ескурзия в Канада ми харесва много-дори бях оти6ал и за посотояно там но при определни условия.
Но проблеми има и там и то доста -както навсякаде по света.

Аз съм говрил с канадци в Б.колумбията-и ги питам -абе знете ли френски,нали Канада била 2 ези4на стана -отговора
Абе пи4 аз съм Канадец сто трябва да говоря френски :) :) :)
Последна промяна satbradar на 30 Април 2007, 10:56:45, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Go_To_Quebec » 26 Април 2007, 21:06:45

На тази глупост:
dark написа:абе напоследък навсякъде се рекламира това да ходим да емигрираме в квебек. т'ва там да не няк'ва пирамида, да получаваш процент за всеки докаран емигрант или нещо такова? не схващам, що е толкова известно... каква е далаверата?

... ще отговоря че далаввера има, но не смятам да я споделям, защото аз хляба със ****** модерирано ****** не си деля 8)
satbradar написа:отделно в Квебек е с наи големи данци и така нататка

Да така е даже данъка тука е т.нар СЛОЖЕН ДАНЪК (няма да си играя да обяснявам какво е това) но и само тук има така наречения "транспорт ен комун", т.е. азтобусни линий навсякъде с точен график. зимата са много добре отоплени, също както и метрото, за разлика от останалата Канада, където ако има метро (Торонто например) е истински цирк, да не говорим за диваците в Алберта, които дори не знаят какво е също както и гражданите на източен Китай (британска Колумбия).
satbradar написа:...( Френския дето се говори там е некаква извратена форма на френския )

Много интересна тема и още по-интересно твърдение.
това някъде го има написано официално или е плод на фантазии с цел да се чешат езици.

Тази извратена форма е оригинален френски от периода на френската колония. Запазил се е така поради дългите години на изолация в която гражданите на провинцията живеят.
Може да дам още интересна информация ако наистина има интерес и целта на темата не е цирк.

А за езиците ... Канада е двуезична страна не само заради провинция Квебек (където по закон официалния език е САМО френския), а и заради провинция Нов Брунсуик (където и френския е официален език).
Общия брой на франкофоните в тези две провинции съставлява близо 1/3 от населението на Канада. Като имаме в предвид и големия брой емигранти то ония дето си мислят че са сто на сто канадци спокойно може да се определят като малцинство.
А в интерес на истината в Британска Колумбия същите тия 100% ви канадци им се налага да знаят китайски за да могат да си намерят работа :D

п.п. И нека някой малко попромени заглавието на темата, че така както е изписано говори за неграмотност.
Сайт за емиграция в Квебек:
http://Go-To-Quebec.net/

"Да помогнем на тези, които мечтаят за един по-добър живот"
Аватар
Go_To_Quebec
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Април 2007, 22:02:04

Един съвет - смекчи си тона и съветите и забележките не в тази форма!
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот satbradar » 30 Април 2007, 11:09:44

Go_To_Quebec - дали ти харесват моите писания или не си е твои проблем.

1 относно френския - аз съм слу6ал как говорят квебекарски френски от Тв в канада и макар 4е съм у4ил френски само 1 година мога да направя разлика от френския дето се говори в Френция( в която съм бил безброи пъти - живея на 20 км от Фр граница ) та мога да си представя стом по Тв говорят токлоз криво какво сте е ежендневното ползване на френски. Друг факт в подкрепат ана това е -имам поне 20 познати в Монт някои от тях са живяли дълго време в Фр та вси4ките потвръждават моито твърдение.

2 - това 4е само квебекарите знаят френски пак си е факт- на лети6тето в Ванкувър само 1 служител от 10 дето се опитах да заговоря на френски каза 4е разбирал несто. другите казаха 4е НЕ говорят тоя език. Отделно дето съм ходил и по други официални служби и там е състото.

Та фактите са си факти -както ти казах -похвална е идеята ти 4е иска6
да помогне6 на хората запатили се кам квебек- оба4е идеализирането на това място е правене на ме4е6ка услуга на тия хора дето се опитва6 да помогне6.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Re: Go To Quebec???

Мнениеот Antes » 21 Юни 2009, 00:13:05

Ква далвера :) нема хора там,уредено-ок ,ама тая зима удари -45.аз съм на 400 мили от там и ми се вижда Сибир,а за по-нагоре не ми се мисли...
Antes
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Други страни