• Advertisement

Полет с коте

Полет с коте

Мнениеот Mandarinka » 17 Юли 2008, 12:52:02

Здравейте,

имам следния въпорос, към тези, които имат опит в пренасянето на домашни любимци в рамките на ЕС и по-точно в пренасянето със самолет:

Знаете ли на кой етап точно се проверяват паспортите на животните и до колко се обръща внимание на датите на ваксинация?

Проблемът е, че на 10ти август летя от Франkфурт за София, а успях да ваксинирам котарака си против бяс едва вчера. Според изискванията, които намерих в Интернет би трябвало да са минали минимум 30 дни от ваксинацията, които в моя случай биха били 26...Въпросът е дали се контролира толкова строго и къде - някакси не ми се вярва на нашето летище да не ми дадат да вляза с котака, защото има още 4ри дни докато му влезе в сила ваксината, но знам ли?... :?

Предварително Ви благодаря за отговорите и мненията!

Поздрави,

mandarinka
Аватар
Mandarinka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот onufriy » 17 Юли 2008, 14:40:22

На теория е точно така. При мен лично ветеринарката си сложи главата в торбата и нанесе фалшива дата в паспорта.
На практика: аз летях с моя хубостник няколко седмици преди да станем европейци по дестинацията София - Мюнхен - Базел - Фрайбург.
На софийската митница го скъсаха от гушкане.
На входната проверка в Мюнчен не ми искаха паспорт за котарака, ма го подадох сам.
На изходната проверка в Мюнхен се разпадна клетката и една митничарка ми помогна да я сглобим, без да показвам документи.
На летището в Мюлюз французинът за първи път виждаше котешки паспорт.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 295 пъти

Мнениеот onufriy » 17 Юли 2008, 14:57:50

И няколко съвета, без някой да ме е питал:
1. Не давай котката да ти я возят в багажното - ще я пуснат на лентата, ако клетката се разпадне, ходи я гони из пистите...
2. Извади котето от клетката преди да мине рентгена. Ти можеш да минеш през металодетектора с животното на ръце.
3. В самолета попитай стюардесата за празен ред, или поне празна съседна седалка.
4. Ако нямаш опит как действат упокоителните на котката, по-добре не й давай - там реакцията е много индувидуална и можеш просто да я бастисаш.
5. Моят лично адски се изнервя като вижда движение от клетката. Затова го оставих на пода пред съседната празна седалка и се отървах само с издран пpасец.
6. Преди да летим го разкарвах стотина километра в колата - да свикне. Баща ми му прави и тренировки на сухо - затваряше го в клетката и бръмчеше около него с прахосмукачката.

Онуфрий - голема свекърва е станáл...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 175 пъти
Благодарено: 295 пъти

Мнениеот Mandarinka » 17 Юли 2008, 17:33:24

Благодаря ти за съветите Онуфрий! Самият факт, че котка е летяла и не е полудяла повече от колкото си е ме успокоява значително :D .
Днес ходих до Бългерия Еър и едната служителка там ми се изсмя, че се притеснявам за някакви си 4ри дни по-малко и ме посъветва по-скоро да отида една седмица преди връщането на доктор в България, за да ми даде някаква бележка, че му няма нищо и да нямам проблем с влизането в Германия - това ми се струва излишно, но ще помисля.
Иначе ще си го държа при мен в кабината, щом е под 8 кила е разрешено, но наистина няма да е зле да попитам за свободно място до мен. Той си е дивак, но пък като го сложиш в клетката се кротва и само гледа наоколо с големи ококорени очи :lol: .
Колкото до минаването през скенера и аз си мислех да го извадя, но малко ме е страх да не почне да буйства и да ме изподере и по-страшното - да хукне из летището. Може да му взема от специалните каишки, които са за цялото тяло.
Дано всичко мине добре и клетката не се разпадне и митничаря в София не се заяде...
Аватар
Mandarinka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Домашни любимци