• Advertisement

Риболовът в Германия

Риболовът в Германия

Мнениеот Th3R3dBar0n » 12 Септември 2009, 20:50:02

Здравейте. Та въпросът ми е: Възможно ли е да се лови риба без билет по немските водоеми? Имам в надпредвид в Бавария или Средна Франкония. Влизах в сайтовете на Fischereiverband Mittelfranken e.V. и Landesfischereiverband Bayern , но не знам накъде да се насоча. Някой по-опитен?!? :-s :-k ](*,) ми
Аватар
Th3R3dBar0n
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Риболовът в Германия

Мнениеот seli » 12 Септември 2009, 22:40:00

Аз също да се вметна, а вярно ли е за да ловиш риба в Германия трябва да изкараш риболовен курс придружен с изпит и т.н ?
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Re: Риболовът в Германия

Мнениеот velingrad » 12 Септември 2009, 23:07:41

Liska написа:Не знам как е във вашият край, ама тук рибарския шайн е като виц (сега го прави брата на мъжа). Изпитите са два - практически и писмен. Практическия е важен само ако искате да се занимавате със спортен риболов, иначе е по-скоро формален. Писмения е подобен на листовките за кола (с много повече безсмислени въпроси ). Цената е около 70 евро, но е задължително веднъж в седмицата (не помня колко пъти) да се посещават лекции (вечер са). Решила съм да го направя лятото, че тогава се очаква голяма скука :D. А рибките ги хващаме на морето... аз не ги ям, ама тате потрива още от сега ръчички за идващия улов през лятото.

От тук
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Хоби (Общ)