• Advertisement

Плетене на вестници

Плетене на вестници

Мнениеот kasmet4e » 30 Октомври 2009, 14:50:04

Здравейте ,

Вместо да изхвърляме старите си вестници можем да изработиме интересни предмети . Когато за първи път видях , мислех че това е шега , не съм предполагала че ще имам такова хоби . Приятно е да изработвам разни неща от вестници , тогава изключвам реалноста , един вид медитация . Всъщност не е толкова лесно , трябва доста търпение и по-малко нерви но усещането при свършената работа е прекрасно , когато видеш готовия резултат . Нямам претенции че съм го усъвършенствала но със всеки следваш предмет се получава по-добре . Сега ще ви покажа едно , две неща , ако ви е интересно ще покажа още . А може би има дами с такова хоби , би ми било приятно да споделим идеи :)
подарък за една малка госпожица беше
това е фруктиера която се ползва разбира се
kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Плетене на вестници

Мнениеот CHBG » 30 Октомври 2009, 16:54:03

Браво!!! =D> Наистина прекрасно.
Вестниците предварително какво се правят, за да могат да се плетaт? Изделията от снимките не изглеждат да са изплетени от вестници, или нещо не съм разбрала правилно... :-k
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот kasmet4e » 30 Октомври 2009, 18:26:01

Радвам се , че ви е интересно , всъщност сте ме разбрали правилно , това което съм изложила е изработено от стари вестници . Фруктиерата е по метода на навиването на руло , а комплектчето е плетено . Метода е като се нарязват вестниците на лентички , тези лентички се навиват на шишче за да бъде кръгла формата , като шишчето се маха и се получават книжни пръчици . При работа се удължават като се пъхат крайчетата и с С-200 се съединяват .

kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот CHBG » 2 Ноември 2009, 09:51:44

Още веднъж моите поздравления - наистина уникално.
Моето хоби е кене - българска шита дантела, чийто корени идват от древния далечен изток (най-вероятно Китай), и която най-вероятно е донесена на Балканския полуостров, в това число и в България, от турците. Уникални образци могат да се видят в Етнографския музей в Пловдив и в Ослековата къща в Копривщица. А това на снимката е една от последните ми работи: Украса на готова блуза с т.нар. копривщинско кене, което креирах и изработих сама. С моите кенета имам участие в изложби в Швейцaрия, Германия и Австрия.
Прикачени файлове
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kasmet4e » 2 Ноември 2009, 12:10:26

=D> Прекрасно е , много ми хареса , ще се радвам да покажеш още . Аз не умея да плета дънтели въпреки че баба ми , лека и пръст беше плетачка от класа . За мене това е страшно трудно , но няма по хубаво нещо човек да умее да твори такива красоти . Гледам лятото как чужденците си купуват на Калиакра плетени дантели и ръчно плетени от бабите чорапи и елеци и им се радват . Да не говориме пък по специализираните магазини ръчно плетените неща , даже и нещо от това което ти правиш , готови блузки с пришити дантели колко са скъпи . Но пък който не умее да си направи си купува :)
kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот CHBG » 2 Ноември 2009, 14:13:57

Едно малко уточнение: Тази дантела не се плете с куки, а се шие с малка, обикновена шевна игла, както е показано на горната снимка. От това произлиза и трудността и, но в това е и изяществото и. А ето една снимка на един мой модел, с който участвах на една изложба в Австрия миналата година:
Прикачени файлове
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kasmet4e » 2 Ноември 2009, 17:28:56

Извинявай скъпа , ти добре си го написала - шита дантела , кене . Светнах се че не се плете , а се шие с игла но бях пуснала постинга си . Какво да ти кажа освен че е прекрасно и честно казано не бих си и помислила да се пробвам , просто е изумително . Сигорно много време отнема изработката и много нерви , но пък си струва . Моделите ти ли си ги измисляш ! Продължавай да твориш все така , нека ни завидят мързеливите чужденки , че и ние българките сме не само красиви духовно но и творим красиви неща , които те не умеят :flower:
kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 2 Ноември 2009, 18:22:53

kasmet4e, CHBG :) .
Много красиво, наистина =D> .
Някъде бях чел, че човек пресъздавал собствената вътрешна красота, чрез "творението си". Значи, вие сте много красиви хора :flower: .
CHBG, твоето изглежда нездравословно трудоемко. Имаш ли проблем с очите, а поне някаква финансова възвръщаемост има ли, или задоволяваш творчески глад?
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот CHBG » 3 Ноември 2009, 08:48:04

kasmet4e, seli,
Благодаря ви много за хубавите думи.

seli, това ми е хоби: Занимавам се с него само през свободното си време. Разбира се, че имам проблеми с очите, но не мога да се въздържа да не пресъздам нещо, което е в главата ми. Ръцете просто ме "сърбят", така че ще шия докато мога да виждам.
Що се отнася до финансовата страна, хм...Една от мнoгoто причини да напусна окончателно България е обстоятелството, че всичко, което бях спестила от продажбата на създадени от мен изделия, изгубих безвъзвратно с рухването на цялата българска банкова система през 90те години на миналия век. Оттогава се зарекох да не продавам никога нищо повече. Всичко, което сега създавам, ще подаря един ден на някой музей. Така ще оставя поне диря след себе си.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kasmet4e » 5 Ноември 2009, 14:19:14

Seli , благодаря ти за хубавите думи !

CHBG , вярно че човек се учи докато е жив , иначе откъде щях да зная за кене а така даже гледах модели и четах историята на кенето , което обогати моите знания .
Много красота и много труд но приеми моите адмирации кам твоето хоби ! Може би трябва да сменим темата на странни хобита .
А сега ще се изфукам с още нещо което правих , дано ви е интересно :)
kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот CHBG » 5 Ноември 2009, 14:34:17

Вазата е разкошна!!! =D> Виждам на заден план, че е на открито. В тази връзка искам да попитам: Не се ли развалят изделията при намокряне (дъжд, сняг), след като са направени от вестници?
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kasmet4e » 14 Ноември 2009, 18:12:34

Привет на всички ,

да уточня само че тези предмети не стоят вънка , сложих ги там за снимки иначе са си в къщи . Не се мокрят но се почистват с мокри кърпички и всичко е наред :)
kasmet4e
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Хоби (Общ)