• Advertisement

MTB XC NRW

Мнениеот naddya » 26 Февруари 2007, 19:24:44

copland, тази тема все по-интересна става! Сега остава и другите да се включат с подобни истории :) Аз ще се поровя из интернет и евентуално ще пообиколя магазините из Дуизбург (така де - око да види, ръка да пипне ;) ) и като реша да пазарувам, ще се обадя. Дано дотогава не си се отказал!
И другата седмица внимавай, да не повредиш "оръдията на труда" ;)
Аватар
naddya
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот copland » 26 Февруари 2007, 19:54:19

Уж внимавам. Да знаеш колко предупреждавах колегите, с които карах, да внимават. И накрая така да се изпльоскам... :oops: Ама добре, че бяха предпазителите! :wink:

Като си вземеш коУеУо непременно трябва да покараме заедно. Моята приятелка тъкмо се научи и не искам да я насилвам по разни пътеки. А и на мен както в момента меракът за приключения ми е на нулата и аз ще предпочитам алеите известно време (до уикенда примерно :wink: ).
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот naddya » 27 Февруари 2007, 11:57:33

То мойто "канене" да си взема колело датира почти от деня, в който пристигнах на немска земя ;) Първоначално ме разубеди съветът на приятели да не си взимам, защото много се крадат. В последствие финансите ми не ми позволиха. Но скоро ще се преборя с тези "проблеми" и като се постопли още малко, ще си купя. Няма да е преди Великден със сигурност, но се надявам този път да не се откажа, ами най-после да си купя.
Поздрави и внимателно по баирите! :)
Аватар
naddya
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 4 Март 2007, 03:06:44

Пак сам си пиша в собствената Тема.

Утре (04.03) тръгване от Бреденай в Есен. Спускане до Верден. Оттам по реката, но срещу течението до Хатинген (ан дер Рур) Мите. Пак трите луди глави сме. Ако има желаещи да се присъединят към нас - няма да се разсърдим!

И нещо не съвсем по темата... Днес за пръв път се качих на колелото да карам след инцидента в понеделник. Тогава ми беше кофти като карах след това, но си мислех, че ще мине за ден-два. Днес обаче през цялото време ми беше дискомфортно. Карах спокойно (дори бавно) и само по гладки алеи. Без напрежение. Въпреки това, през цялото време имах чувството, че колелото (пак) ще поднесе и (отново) ще се намеря на земята. На няколко пъти ме обземаше непреодолимо желание да сляза. Не го направих, но хич не ми беше приятно. А едновременно с това карането ми доставя съвсем същото удоволствие както преди. Това някакъв посттравматичне стрес ли е или си въобразявам? :?
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот naddya » 5 Март 2007, 11:44:47

copland написа:Това някакъв посттравматичне стрес ли е или си въобразявам? :?

Така ми се струва и на мен, изпитвала съм го и не е много приятно, но пък е по-добре човек да се пребори със страховете си - "клин клин избива" един вид :wink:

Поздрави и сложи малко снимки, pls!
Аватар
naddya
Роден писач
Роден писач

Мнениеот copland » 5 Март 2007, 20:31:29

С малко закъснение идва разказът за вчерашното каране.

За щастие мина без никакви злополуки този път! :D Времето също беше с нас.

Като за начало проверихме спирачките.
:arrow: Изображение

Спускането от Бреденай до Верден беше ОК. След тръпката по баирите в Хьозел, това вече не ни действа толкова силно. Все пак е редно да отбележим обаче достигнатата максимална скорост от 53 км/ч.

Минахме по моста пред гарата във Верден и тръгнахме срещу течението на реката. Покрай Балденайзее се беше изсипал целият Есен. Или поне така ни се струваше, заради тълпата по алеята. Докато минем покрай цялото езеро вече решихме, че е време за кратка пауза.

След паузата сменихме страната, от която карахме (минахме по моста край Купфердрее). След няколко километра, на Есен Щееле отново прекосихме реката. Дотук успявахме плътно да се придържаме до реката и да следваме предначертания маршрут. Оттук нататък това се оказа невъзможно, заради придошлата река. Всички пътеки бяха заляти и бяхме принудени да караме по обиколни пътища.

Имаше интересни срещи с местната фауна.

Направих и първите си опити да снимам в движение!

Добрахме се благополучно до Хатинген и първото набиващо се в очи беше този ресторант с изключително поетично име.

Качихме се доволни на с-бана и волю-неволю блокирахме едната от вратите.

Ето и главните действащи лица.

След малко повече от 35 километра и 4 часа, мога спокойно да кажа, че карането си заслужаваше! Вече обмисляме следващия маршрут (пак е речен, но мисля да сменим реката). Много ще се радвам ако някой се навие да се присъедини към нас. Навядам се с последната снимка да ви погъделичкам и поне малко да ви се прииска да погледате тази панорама на живо, а не само пред монитора!
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот copland » 5 Март 2007, 23:15:29

Идеята за следващото каране:
Изображение :arrow: Изображение. Около 50 км са. Навити?
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот copland » 6 Март 2007, 13:34:42

Ето още малко стимулиращ мат'риал за дамите (а може би и за господата! :D ):arrow:
днес.бг написа:Диагноза: Бициклизъм
От: Красимира Хаджииванова

Не се забравяло, казват. Да караш колело, имам предвид. Веднъж оставил помощните колелца зад невръстния си детски гръб, и светът бил твой. И дори и след години безколесие, рефлексите оставали скрити някъде дълбоко в теб /вероятно около дванайсетопръстника или жлъчката/ и чакали сгоден случай, за да надигнат глава.

Е, добре, казах аз, щом е така, ще карам колело с Нели, която ме покани най-учтиво да ида у тях, да избърша двете колела от тоновете прах, която ремонтът в къщата й произвежда, да напомпам гумите и да поемем по широкия и колоритен свят около Герена.

Не бях карала от втори клас, когато като видно столично диване учех в 20-то училище, живеех срещу него, крадях лъжиците от стола му и замерях трамваите с тях и Военният музей бе военен музей с антични самолетчета, а не сатурнова дупка с багери и комбайни, строящи новия Информационен център на НАТО.

А съседката леля Станка, живуща на 1 етаж, ме черпеше с лукчета всеки път, когато успеех да мина с балканчето 2-3 метра без да си причиня тежка фрактура на таза, лактите и черепа. Понастоящем леля Станка е ярка звездичка в небето, аз не живея там /срещу 20-то, не на небето/, а балканчето най-вероятно е рециклирано в консерва русенско варено.

Затова носталгичната тръпка по онези времена на контролните по Родинознание и фунийките ме накараха да се втурна презглава към Нели. Аз всъщност нямам колело, но тя и гаджето й са горди собственици на два броя. Така че съм щяла да карам мъжкото, а тя – нейното си.

Окей, викам, влизайки у тях. Къде са? Ей там, казва тя, и сочи някакъв склад, в който всеки уважаващ себе си зидаромазач ще се влюби веднагически и ще остави сърцето си в наслоената прах за векове напред. Колелата наистина са там, затова навиваме ръкави и почваме да ги вадим в по-широката стая, като, естествено, много внимаваме да не бутнем флекса, кофата с вар и кацата с латекс. След около 10 минути житата блеснаха пред нас, метафорично казано.

Сега търси помпата, нареди Нели, и аз почнах да търся. А как изглежда, питам, щото за последно съм виждала помпа, когато Робинята Изаура се сваляше с Леонсио, пък то не беше много скоро. Ми, казва тя, синя е, с шарен маркуч. Ако не е под обувките на майсторите, значи е зад гардероба или край ето онази маламашка, упътва ме тя и ме оставя да се ровя, а аз развивам натрапчивото усещане, че съм Пипи Дългото Чорапче и търся спунк.

Намирам и тази апаратура, която много ми заприличва на апарат за кръвно и почвам да се чудя кво, по дяволите, да я правя. Блестяща мисъл обаче осенява хомогенния ми мозък – съвсем наскоро присъствах на операция по сменяне на гума на кола и май нещо е останало в тиквата. След 15 минути яростно помпане с крак гумите са твърди като хляб Добруджа, а аз приличам на каменоделец.

Сега вече нищо не ни пречи да покорим асфалта околовръст, затова грабваме телата, изсипваме се долу, където аз казвам “Отче наш, който си на небесата” три пъти отпред назад и отзад напред, прекръствам се, обещавам повече да не лъжа и да не бия котката, яхвам колелото и слагам началото на “Тур дьо Герена”.

Не паднах.

И не само че не паднах, ами и се оказа, че съм близка роднина на пролетния бриз, развяващ по извънредно романтичен начин току-що прокаралите листа на тополите по булевард Сливница, ако ме схващате.

Като се изключи фактът, че екипировката ми не бе особено подходяща, а именно зимно яке, пълно с пуха на няколкостотин нещастни патки, и джинси с доста ниска талия, от които половината ми гръбнак се вееше из Герена за радост на някои жители на квартала, всичко останало беше песен.

Дупките по пътя ми се видяха плитки. Да пресека Ботевградско шосе ми се видя по-лесно, отколкото да пресека улица Бенковски. А да въртя педалите ми се видя второто най-сладкото нещо на света – първото е парче Сахер със смокини, орехи и други греховни съставки.

Ако някой беше поогледал по-внимателно парка около стадиона в събота, 3 март, към 15.30-16 часа, щеше със сигурност да види две патриотично развяващи се девойки, чиито страстни сърца бяха изпълнени единствено и само със свободолюбиви чувства и малко изпарения от бензин А-98.

И понеже споменах контролните по Родинознание, не мога да не завърша по следния начин: Върнахме се доволни и щастливи, с обветрени и прашни личица, блестящи очи и лека мускулна треска на задниците /последното никога не съм го писала в контролно, щото времената бяха такива и щяха да ме викнат във военното окръжие/.

Сега тържествено, клетвено и най-сериозно давам обет, че в седмицата 5-9 март ще се разходя до най-близкия байк център, където ще оставя известна сума пари, за да се сдобия с колело.

А оттам пътят до превръщането ми във виден бициклист е кратък. Така че наострете уши и очи и се оглеждайте внимателно. Ланс Армстронг отскоро има сестра.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот sss » 6 Март 2007, 13:46:22

Здрасти! Повече от 5 год. се занимавам с МТБ в България.Сега уча в Дортмунд и си търся компания за каране.Карам с удоволствие всичко- от дълги маратони до екстремни спускания(DH) .Тук за жалост е равно и няма места за вдигане на адреналина ,но пък има много хубави местенца за ХС .Готов съм да откликна на всякакви предложения за каране (само да имам време покрай многобройните изпити) .
Аватар
sss
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 6 Март 2007, 13:53:31

Разгеле някой да напише нещо! :D

Предполагам, че ще сме мнооого далече от нивото и очакванията ти :oops: , но поне си гледаме кефа! :D

Как изглежда планът ти за неделя (11.03)?
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rincewind » 6 Март 2007, 14:28:14

copland написа:По повод новата си придобивка да се пооплача! :?

1. Как така нито един контрольор на немските железници не може да ми каже къде ще е вагона за колелета на пристигащия влак (или е най-отпред или най-отзад!) и съм принуден да търча по пероните с колелото като ненормален за да вляза на правилното място?

Обикновено на перона до таблото с разписанията за приситгащи/заминаващи влакове има и инфо, къде се намира вагона за колелета на съответния влак, изглежда така:

Изображение
Страницата е: http://www.bahn.de/p/view/mobilitaet/fa ... uege.shtml

Това е за Fahrradmitnahme im Fernverkehr. За Nahverkehr си мисля, че има в почти всеки вагон.
Аватар
rincewind
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот copland » 6 Март 2007, 14:41:23

@Ринс, не си прав. Въпросният вагон, който за регио-влаковете е само един винаги е или най-отпред или най-отзад. Като по правило за всеки влак се знае къде е. Обаче много често ги обръщат без да предупредят. И сега си представи следната ситуация: ти чакаш с колелото на единия край на перона, а вагонът който ти трябва профучава край теб или въобще не стига до теб. Перонът вече е тъпкан с хора и ти си пробиваш път с колелото по цялата дължина на влака. Засгеа просто чакам в средата на перона. Ако го видя да минава :arrow: тръгвам след него. Ако не :arrow: тръгвам срещу движението на влака.

Поздрави!
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rincewind » 6 Март 2007, 14:55:42

Това вече е кофти тръпка наистина, не е много по немски уредено. Може също да изчакваш тълпата малко да се прибере, и тогава да тръгнеш към съотв. вагон, но пък рискуваш той вече да е препълнен с колелета. :roll:
Аватар
rincewind
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот sss » 7 Март 2007, 00:10:20

Спокойно за очакванията ми.Карал съм както с много добри състезатели ,така и с начинаещи в този спорт.За мен е важна компанията и желанието за забава :)
В неделя за сега съм свободен,но зубкам яко за изпити и ако предприемаме нещо ми се ще да е по-рано и да не е много продължително.Ти от къде се точно. Между другото как точно се пътува с С-ката с колело? Взема ли се отделен билет или студентският паспорт важи и за машината?
Аватар
sss
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот copland » 7 Март 2007, 00:19:30

sss написа:Спокойно за очакванията ми.Карал съм както с много добри състезатели ,така и с начинаещи в този спорт.За мен е важна компанията и желанието за забава :)
В неделя за сега съм свободен,но зубкам яко за изпити и ако предприемаме нещо ми се ще да е по-рано и да не е много продължително.Ти от къде се точно. Между другото как точно се пътува с С-ката с колело? Взема ли се отделен билет или студентският паспорт важи и за машината?

Почвам отзад напред:

Колелото можеш да го взимаш навсякъде (с-бани. регионалбани, и регионалекспреси) с теб само със студентския билет. Само за с-баните имаше някакво ограничние рано сутрин, когато пътуват учениците.

Проблемът при нас е, че винаги късно тръгваме и колкото и кратък да е маршрута, поради бавното темпо и дългите паузи, караме дълго. Сега за в неделя бях планирал около 50 километра по поречието на Рейн. Тръгваме от центъра на Дюселдорф и караме до там, където Рур се влива в Рейн в Дуисбург. Или обратното.

Иначе желание за забава при нас колкото щеш! :D
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби (Общ)