• Advertisement

Часовници

Часовници

Мнениеот velingrad » 20 Февруари 2008, 21:22:50

Интересно, дали има още някой от съфорумците, напълно "пернал" като мене, на тема часовници?
Купувам и събирам всякакви модели, отчасти и цената не играе значение, за ужас на жена ми. Понякога, но само понякога ги получавам и подарък. Бях споменал някъде, че по правило ходя с 2 часовника и ги сменям поне през ден - просто ми прави удоволствие. След вчерашната ми придобивка Nr.: 76, сериозно взех да се питам...аве има ли и други, или да ходя да се прегледам? :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Teya » 14 Март 2008, 14:17:54

не бой се,има. свекър ми колекционира часовници . мисля че когато и да му подаря часовник няма да сбъркам. и ти може би ще ме сметнеш за куку, ама аз дори и в училище не носех часовник. нали затова биеха звънеца :D
а помниш ли си ги? кои откаде е и с какво е свързан ?
Аватар
Teya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот nikolandotcom » 14 Март 2008, 14:30:50

ей, тук направо ме "настъпа по мазола"

моя спектрум са ръчните автоматични часовници, от кварцовите само на Seiko сам се ограничил;

всичко що е автоматичен хронометър ми е слабост, само финансовата страна е пречка в доста случаи :(

Inventory: 10-11..

DN
Аватар
nikolandotcom
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот velingrad » 14 Март 2008, 16:54:18

nikolandotcom написа:ей, тук направо ме "настъпа по мазола"

моя спектрум са ръчните автоматични часовници,

DN

Виждаш ли ме, как кимам с глава :wink: Не аз тебе - ти мене ме "настъпа по мазола".
А цената...ах цената...ама понякога си заслужава. Марките няма да споменавам.

п.п. За тежка, мръсна, потна работа "се кланям" само на Casio G-SHOCK Два от които, нося вече 12-13 години - нямат чупене и тва си е...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот nona » 15 Март 2008, 07:37:05

А на женати какьв си купил? Просто от любопитство, та да разберем какво е най- най и за жени. мерси!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Март 2008, 09:59:51

nona написа:А на женати какьв си купил? Просто от любопитство, та да разберем какво е най- най и за жени. мерси!

Нещо си станала с Д-то нагоре, тая сутрин :wink:
И макар да няма нищо общо с Темата - и тя, (жената) си има досатъчно, и са от мене купени, но тя не е изперкалата, аз съм.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Teya » 15 Март 2008, 20:03:27

абе мъже не се обиждайте ама що не си направите експеримента и да питате жените си:" Скъпа ако трябва да избираш между нови обувки и нов часовник ( при положение че си има един, ) кое ше избереш?

часовниците са си мъжки страсти, с различна степен на привличане :D

или греша?
Аватар
Teya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 16 Март 2008, 01:50:06

Вел, Никола, много ви уважавам вас! :D

Айде и аз "барабар Петко с мъжете":

SEIKO, автоматик. Подарък от баща ми. Часовникът е по-голям от мен на години. Цъка си перфектно. За съжаление баща ми е видял сметката на верижката. Сега просто никъде не могат да ми сложат друга, стандартите бии различни. Ако имате идеи - предлагайте! С удоволствие бих се върнал към него!

FOSSIL, кварц. Подарък от приятелката ми за рожден ден. Страхотен дизайн, цъка перфектно (доколкото знам Фосил ползват механики на японска фирма, която се явява дъщерна на Сейко).

Два други. Единият е китайска имитация на кварцов SWATCH. Цъка удивително точно като за китайска бръкма. Другият е някаква куча марка. Автоматик. Изостава около 3 минути на ден 8O :!: Слагам ги от време на време, защото са подаръци и имат сантиментална стойност. Иначе съм с Фосил-а.

За мен часовникът е със 3 стрелки, дата, метална верижка. Достатъчно елегантен за да се показва под ръкавите на риза и сако. Същевременно да мога да го нося с къс ръкав на широка тениска и да не изглеждам като сводник.

На приятелката подарих SWATCH, който страшно ми допадна от пръв поглед и прецених, че ще й хареса и на нея. Бях прав. Не мисля, че много мъже биха могли да улучат вкуса на жените си що се отнася до нещо подобно.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот stefche67 » 16 Март 2008, 02:12:39

още си тага по мой автоматик-ситизен,галко,след 10години ме изостави,сега имам фоссил ,но не е сащото
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот elle » 16 Март 2008, 02:26:43

От няколко лета съм с един Pierre Cardin, към който толкова много съм се привързала, че не знам какво ще правя ако нещо му се случи. Майка ми пък пази вкъщи разни часовници, които са останали от нейните дядовци още и които казва, че един ден аз ще трябва да поема вкъщи на съхранение, защото носят голям емоционален заряд и най-вече са свързани с историята на рода ни. Едвам заспивам след като ми го каже.

@Teya, между нови обувки и нов часовник, бих избрала обици :D
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Venera » 18 Март 2008, 02:15:25

аз и мъжа ми не носим часовници. 8O :D
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Re: Часовници

Мнениеот seli » 23 Юли 2009, 03:57:21

В момента съм с Casio Edifice EF-521D-7AVEF
http://images.google.com.tr/imgres?imgu ... 0%26um%3D1
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот seli » 11 Май 2010, 07:12:00

Romain Jerome се вдъхнови от исландския вулкан

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Romain Jerome не за първи път изумява света с уникалните си часовници. Компанията е увековечила не едно и две исторически събития от световен мащаб, включително и потъването на Титаник, както и кацането на Луната.
Новото творение на Romain Jerome е вдъхновено от изригването на исландския вулкан. Върху циферблата са представени едновременно и катастрофалният облак, и потоците лава, които избълва вулканът.
Също така, за изработката на часовника са ползвани камъни и пепел от същия вулкан. Произходът на материалите е потвърден със сертификат.

http://www.millionaire.bg
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 13 Май 2010, 20:47:57

Часовници, които ще останат в историята, I част

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Историята на часовникарското изкуство пази спомена за много ненадминати шедьоври. Майсторската изработка, изисканият дизайн и оригиналната идея са само някои от характеристиките, които имат значение. Оказва се, че броят на продажбите почти не е от значение, за сметка на признанието и влиянието, което имат някои модели.
През първите три десетилетия на ХХ век се оформят някои от техническите и декоративните елементи, които имат значение и до днешни дни. През втората третина на века тези идеи улягат и се допълват с нови находки. Последните десетилетия от ХХ век и първото десетилетие от ХХІ век вече ни дава възможност да си създадем ясна представа за това какво е модерният часовник.

Cartier Santos (1904)

Счита се, че това е първият ръчен часовник, който е замислен като такъв. Той е направен от гениалния дизайнер Луи Картие по молба на негов приятел Алберт Сантуш и трябвало да се използва от пилоти. По това време часовникът е един от основните прибори при управлението на самолет, тъй като е трудно и неудобно да се разкопчава якето и да се търси часовник на верижка.
Часовникът на Картие е изключително функционален, квадратен, със заоблени ъгли, има 8 винта и голяма, назъбена коронка. От особено значение е помощта на Едмон Жеже, който изобретява тънък механизъм.
Картие упорито отказва да тиражира своето произведение, тъй като е обещал на Сантуш ексклузивен часовник. Този часовник става достъпен за публиката през 1978 г., когато е пренаправен от стомана и злато.

Cartier Tank (1919)

Луи Картие е впечатлен от бронираните военни машини, които се използват по време на Първата световна война, и създава часовник, който е посветен на тях. Той е прост на вид, със строга геометрична форма, както повеляват каноните на стила арт деко.
В момента в който излиза на пазара, Tank de Cartier става един от най-продаваните часовници в света и все още е сред тях.
Едмон Жеже създава механизъм, който е висок само 1,32 мм и е изработен от сплав, която издържа на големи температурни промени. Жеже използва и изобретението на Адриан Филип от Patek Philippe – коронката служи не само за навиване, а и за настройване на часовника.
По същото това време Жеже патентова катарамата boucle deployante, която е характерна с елегантността си.
Картие използва Tank за да създаде цяла поредица от успешни модели с различен декоративен акцент.

Rolex Oyster (1926)

Това е първият водоустойчив часовник. Той е създаден от основателя на легендарната компания Rolex Ханс Вилсдорф. Вдъхновеното произведение на е използвано от Мерцедес Глайце при преплуването на Ла Манш. Няколко години по-късно Вилсдорф създава първият автоматично навиващ се часовник Rolex Perpetual и първият ръчен часовник с календар Rolex Datejust и Rolex Day-Date, и първият часовник хронометър Rolex Daytona.

Jaeger-LeCoultre Reverso (1931)

Ако работилницата на Jaeger-LeCoultre не беше с такива скромни размери, тя би могла да измести дори Cartier. Отначало тя иска да изработва главно механизми, но към тях се обръщат офицерите на британската армия и ги молят за красив, надежден, здрав часовник, който да не се издрасква и чупи лесно.
Рене-Алфред Шово, наследникът на Едмон Жеже, създал уникален по своята конструкция въртящ се часовник. На основата на този часовник е направен и Tank Basculante на Cartier.
Reverso има всевъзможни модели: спортен, водоустойчив, астрономически, с два и три циферблата, свързани помежду си!

Patek Philippe Calatrava (1932)

Calatrava е най-прочутият модел на Patek Philippe. Класическият златен часовник с тънък корпус, тънки маркери за часовете и тънки стрелки става символ на компанията, а не най-усложнените модели Graves, Star Caliber и Sky Moon Tourbillon.
Кръстът на Calatrava, който е стилизирана детелина, става лого на марката.

www.millionaire.bg
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 14 Май 2010, 16:49:28

Часовници, които ще останат в историята, 2 част

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Подготовката и настъпването на Втората световна война се превръща в забележителен импулс за развитието на часовникарското изкуство. Оказва се, че военното дело е немислимо без часовникарското.

Longines Angle Horaire (1931/1938)

Този часовник се ражда благодарение на едно от най-знаменателните събития в историята на авиацията – първият полет над Атлантическия океан. Той е извършен на 25 май от американския пилот Чарлз Линдберг на борда на самолета Spirit of Saint-Louis.
Линдберг наси на китката си обикновен часовник Longines, с който обаче не може да определи географската дължина, на която се намирал. Това е причината той да се обърне към компанията с молба да измислят нещо и през 1931 г. се появява Longines Lindberg Angle Hour, който е използван по-късно и от военните.

Officine Panerai Radiomir (1938)

Италианските военноморски сили се готвят за войната и създават корпуса от гмурци Gamma Force, за които е нужен часовник с луминесцентни стрелки и циферблат. Rolex вече имат водоустойчивия Oyster - той все още е несъвършен и крехък, но на неговата основа се разработва Officine Panerai Radiomir.
Стрелките, цифрите и циферблата са украсени с луминисцентен цвят на основата на радия, тъй като хората все още не били съвсем наясно за вредата от радиацията. Когато разбрали за това, запечатали часовниците в цимент и ги потопили на дъното на морето.
Няколко от тях обаче оцеляват и те са причината Panerai да бъде върната към живот през 90-те години.

IWC Portuguese (1938), IWC Die Grosse Flieger Uhr (1939)

Първият часовник с морски хронометър се появява благодарение на настойчивите клиенти и далновидността на IWC. В едно време, в което хората обичат малките, скромни часовници, португалските клиенти на IWC отиват в Шафхаузен да молят за големи и разкошни часовници – част от тях са представители на португалските военноморски сили. Те са достатъчно умни за да разберат, че тогавашното равнище на технологиите не позволява да се създадат достатъчно точни миниатюрни часовници. Резултатът все още буди възхищение както с техническото си съвършенство, така и с изумителния си вкус.
IWC успяват да реализират и още една легендарна идея. На тях им е поръчано да създадат авиационен часовник за Luftwaffe за нуждите на германските военновъздушни сили.
Прочутите Mark IX, използвани от британските асове, работят отлично, но на германците са им нужни часовници с по-функционални циферблати, които да им служат както нощем, така и при ярка дневна светлина. Резултатът бил часовник, който можел да функционира без проблеми на височина 7 км, докато английските самолетни двигатели се затруднявали да летят на височина над 4 км.
IWC Die Grosse Flieger Uhr (1939) се превръща в легенда, а през 2002 г. е пресъздаден от компанията и пуснат отново на пазара.

Breitling Navitimer (1952)

Breitling също се готви за войната и нейният часовник с хронометър Chronomat с подвижна рамка се ражда през 1942 г., в който са събрани най-находчивите технологични нововъведения на Breitling и с негова помощ могат да се извършат многобройни сложни изчисления. Navitimer има много подобрени модели, създадени по-късно.

Blancpain Fifty Fathoms (1953)

През 1952 г. френските военноморски сили трябва да създадат свой подводен корпус, но имат проблем с намирането на подходящи часовници. Швейцарско-френската компания Blancpain се захваща с проекта, разграничавайки се от опита на Rolex и Panerai и създавайки принципно нов херметично затворен корпус. Часовникът на Blancpain може да работи на дълбочина близо 100 м и е разработен съвместно с Lip – в последствие той е заменен от механизма на Anton Schild и часовникът с механизъм AS 1712 има луминесцентна скала и календар с дата. От него се интересуват не само френските военни, а и тези на Чехия, Германия и Полша.
Blancpain става част от SSIH и през 90-те нейната слава се възражда, а самите нови модели на Fifty Fathoms са допълнени и усъвършенствани.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Хоби (Общ)