• Advertisement

Търся информация

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся информация

Мнениеот YordanAnaniev » 28 Юли 2016, 14:17:29

Здравейте ,
Искам да попитам следното нещо.Искам да замина за страната да работя , но проблема ми е езика.Немски не знам но пък знам английски идеално.Има ли възможност за започване на работа само с английски , и преждевременно да се ходи на курс по немски примерно вечер ? Също така искам да попитам , да речем че по първият ми въпрос има някакво решение , как седят нещата със семействата , тоест аз съм женен и с малко дете на годинка и 4 месеца.Какви са вариантите ако има такива те да останат тук , а само един да замине или ще можем да заминем като семейство без да се разделяме ?
YordanAnaniev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся информация

Мнениеот bknf » 28 Юли 2016, 19:00:57

YordanAnaniev написа:Немски не знам но пък знам английски идеално. Има ли възможност за започване на работа само с английски

А за коя фирма става дума и за каква по-точно позиция?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот YordanAnaniev » 28 Юли 2016, 20:30:48

bknf написа:
YordanAnaniev написа:Немски не знам но пък знам английски идеално. Има ли възможност за започване на работа само с английски

А за коя фирма става дума и за каква по-точно позиция?

Значи никой не говори за конкретна фирма аз съм си в България , и просто се интересувам дали ако реша да замина има някаква възможност за всичките ми въпроси по горе.
YordanAnaniev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 28 Юли 2016, 21:17:33

YordanAnaniev написа:никой не говори за конкретна фирма, аз съм си в България, и просто се интересувам дали ако реша да замина има някаква възможност за всичките ми въпроси по горе

А с каква специалност - професионална насоченост - в коя област искаш да работиш?
Така въпроса ми се струва много общ и неконкретен. Ако ще да си програмист на игри е едно, шофьор на автобус - друго, и хирург - трето..
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот YordanAnaniev » 28 Юли 2016, 22:00:13

bknf написа:
YordanAnaniev написа:никой не говори за конкретна фирма, аз съм си в България, и просто се интересувам дали ако реша да замина има някаква възможност за всичките ми въпроси по горе

А с каква специалност - професионална насоченост - в коя област искаш да работиш?
Така въпроса ми се струва много общ и неконкретен. Ако ще да си програмист на игри е едно, шофьор на автобус - друго, и хирург - трето..

Значи не смятам че това което съм се занимавал до сега има някакво значение щом търся по добър живот извън страната.Но за да ти отговоря на въпроса до сега съм се занимавал с търгивия на бързооборотни стоки бил съм на нулата като обикновен шофьор на бус до мениджър ключови клиенти и след това до собствен бизнес в същият сектор.Преди да стигна до тези неща съм бил общак , барман , касиер и какво ли не още ..... В момента просто няма живот за мен и моето семейство тук и искам да започна някъде наново без значение каква ще е работа страх от работа нямам и не ягам от работа стига да се плаща .....
YordanAnaniev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 29 Юли 2016, 07:43:30

YordanAnaniev написа:
bknf написа:

Значи не смятам че това което съм се занимавал до сега има някакво значение щом търся по добър живот извън страната.Но за да ти отговоря на въпроса до сега съм се занимавал с търгивия на бързооборотни стоки бил съм на нулата като обикновен шофьор на бус до мениджър ключови клиенти и след това до собствен бизнес в същият сектор.Преди да стигна до тези неща съм бил общак , барман , касиер и какво ли не още ..... В момента просто няма живот за мен и моето семейство тук и искам да започна някъде наново без значение каква ще е работа страх от работа нямам и не ягам от работа стига да се плаща .....

За съжаление, поне в Германия, за неквалифицирана работа не се плаща, поне не достатъчно да се осигури сносен живот, камо ли пък на семейство. Освен това, такъв тип работа обикновено не ти позволява да ходиш на курсове по немски, с някои изключения, разбира се (примерно работиш нощем).
Сори, не искам да те разочаровам, но за да вземеш някакво нормални пари, ти трябва а)квалификация в търсена професия и б)немски.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот bknf » 29 Юли 2016, 18:03:05

YordanAnaniev написа:не смятам че това, което съм се занимавал до сега, има някакво значение, щом търся по добър живот извън страната. Но за да ти отговоря на въпроса до сега съм се занимавал с търговия на бързооборотни стоки, бил съм на нулата като обикновен шофьор на бус до мениджър ключови клиенти и след това до собствен бизнес в същият сектор. Преди да стигна до тези неща съм бил общак, барман, касиер и какво ли не още ..... В момента просто няма живот за мен и моето семейство тук и искам да започна някъде наново без значение каква ще е работа страх от работа нямам и не бягам от работа стига да се плаща

От една страна да, няма значение. От друга, където и да идеш - ще поискат да разберат, какъв си и що си. Особено ако им пишеш мейли, без да си лично там на място. А при хората живеещи в Германия тоя въпрос е решен още от училищна възраст.

Ти сигурно си кадърен и умен човек. А за да намериш това, което искаш за в Германия, трябва да разбереш - какво се търси там, както и какво е необходимо да научиш и да можеш. Търси по обяви за работа, кои фирми какво търсят. Както и из форума имаше такива въпроси.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот wilkosz » 29 Юли 2016, 19:26:59

Абсолютно никакъв шанс нямаш без език и без професия в Германия. Никой не те чака за неквалифицирана работа. Имат си достатъчно изтърсаци от целия свят, които също като теб нямат специалност и не знаят език, но искат да са в Германия. Много са маймуните на клона.
wilkosz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 11 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Svetul4o » 29 Юли 2016, 19:40:01

wilkosz написа:Абсолютно никакъв шанс нямаш без език и без професия в Германия. Никой не те чака за неквалифицирана работа. Имат си достатъчно изтърсаци от целия свят, които също като теб нямат специалност и не знаят език, но искат да са в Германия. Много са маймуните на клона.

Малко не си прав. Да, изтърсаци има от цял свят. За неквалифицирана работа обаче винаги има търсене и търсещи. Защо?
Просто защото работата е гадна и има голямо текучество.

Ако ти е голям мерак да заминеш, търси работа по хотели и хижи. Работата за която може да кандидатстваш е мияч на чинии и почистване. Свидетел съм как наемат хора без грам немски просто защото няма друго. Работата е тежка, за сметка на това пък неблагодарна. Добрата новина е че ще имаш стая и безплатна гадна вечеря (изобщо не се хабят като готвят за персонала). Немски няма да научиш защото много от колегите ти ще са като теб. Време за курс също няма да имаш. Ако ще учиш нещо почвай още от БГ.

Ако имаш повече въпроси кажи.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот YordanAnaniev » 31 Юли 2016, 13:36:22

Благодаря на всички за изказаните мнения.Разбрах това което ме интересуваше , така че ще гледам с жената да се запишем по скоро на курс по немски тук , пък след време като минем някое друго ниво , ще видим отново какво да правим и т.н. но определено няма да рискувам да замина само с английски и ще започнем подготовката.Благодаря на всички.
YordanAnaniev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Svetul4o » 1 Август 2016, 07:51:25

До колкото разбрах си бил във Англия вече. След като вече знаеш езика добре, а предполагам и семейството ти до някъде, моята препоръка е пак на там да се запътиш. Немския е труден език и след две години пак няма да си на нивото на което ти е англииския. А като отидеш в Германия езиковата бариера си остава защото всеки регион си има диалект и хората са горди от това защото си мислят, че това ги прави много специални. Ако няма някаква много конкретна причина да избереш Германия, моя съвет е да си спестиш мъките.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот YordanAnaniev » 1 Август 2016, 12:18:43

Svetul4o написа:До колкото разбрах си бил във Англия вече. След като вече знаеш езика добре, а предполагам и семейството ти до някъде, моята препоръка е пак на там да се запътиш. Немския е труден език и след две години пак няма да си на нивото на което ти е англииския. А като отидеш в Германия езиковата бариера си остава защото всеки регион си има диалект и хората са горди от това защото си мислят, че това ги прави много специални. Ако няма някаква много конкретна причина да избереш Германия, моя съвет е да си спестиш мъките.

Конкретна причина за Германия няма.Но за Англия в момента незнам как седят нещата за българите след решенията който взеха миналият месец.Опитвам се да намеря информация от тамушни дали се чува или вижда нещо относно българите.Иначе езика не ми е никакъв проблем за там.Друго което искам да разбера за National Insurance номера ми дали ми е валиден още или и как бих могъл да разбера понеже за мое съжаление нещо не мога да си намеря и докоментите от там който имах ..... По интернет може ли да се провери в някоя база данни или нещо такова ???

Друго което съм обмислял също така , но не мога да намеря информация как да кандидаствам за Канада.Единственото което разбрах е , че се ходи на интервю след подаване на докоменти , и най близкото пусолство на канадците е в Белград.Не ми е проблем да отида до там на интервю но къде се кандидатсва предварително ?
YordanAnaniev
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 1 Август 2016, 12:35:40

По въпроса за Канада - ето ти официалния сайт на правителството им по въпроса за имиграцията. Знаеш английски, така че чети :)
http://www.cic.gc.ca/englIsh/immigrate/index.asp
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот zlateto » 1 Август 2016, 17:42:54

Svetul4o написа:А като отидеш в Германия езиковата бариера си остава защото всеки регион си има диалект и хората са горди от това защото си мислят, че това ги прави много специални.

А ти коя regionale Sprachvarietät владееш?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

Мнениеот Svetul4o » 1 Август 2016, 18:36:26

Никоя.
Svetul4o
Тукашен