• Advertisement

Покупка на кола от Берлин/ Германия

Мястото за Вашите безплатни обяви

Покупка на кола от Берлин/ Германия

Мнениеот nicksss93 » 30 Март 2017, 23:43:21

Здравейте!

На 5-ти април (сряда) ще пътувам от София за Берлин във връзка с участие в StartUp Camp Berlin 2017 - конференция за стартъпи. Интересувам се от възможността да съвместя това идване с покупката на автомобил от Германия.
Преди 2 месеца претърпях ПТП, в резултат на което колата претърпя щети и все още не е ясно дали застрахователят ще я отремонтира или ще я изплати, като може би е по-вероятно второто. В тази връзка обмислям закупуване на автомобил от Германия. На теория колите там би трябвало да са по-поддържани и читави от тези тук, което вероятно е и така, но все пак за пръв път ще правя подобно нещо и ще се радвам да получа някакви препоръки относно спецификите на избора - кое, къде, как и т.н. Например, чувал съм, че автокъщите в Германия основно ги държат араби и източноевропейци, така че кола от там може би не е най-препоръчителният вариант.
Чувал съм и, че нашите автотърговци купуват коли основно на аукциони, които после внасят и препродават тук, като на тези аукциони понякога изпадали нелоши автомобили, били на лизинг и т.н., на добри цени - но не знам как точно се случват нещата, къде са тези аукциони, кой ги организира и така нататък. По принцип не търся особено скъпа кола - нещо до около 4000 евро, ориентировъчно.

Пристигам в Берлин на 5-ти сутринта, а конференцията започва на 7-ми, така че имам 2 дни за разглеждане и обиколки. Не е задължително колата да е от Берлин или региона - имам билети за влакове, които мога да използвам неограничено по време на престоя ми там, така че мога да пътувам.

Благодаря!

Николай
nicksss93
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Покупка на кола от Берлин/ Германия

Мнениеот Митака ФУ » 31 Март 2017, 10:17:30

Кола може да намериш бързо в Берлин, има над 400 автокъщи и страшно много частн обяваи т.н....
Да, арабите и турците са по-голямата част от ,,автоизмамниците,,.. пърдон автотърговците....но, който си отваря очите, може да си намери хубава кола на добра цена! Аз лично, четири пъти купувах в последните 15 години, и три пъти от араби, и от колите съм до ден днешен доволен. Едната още се юрка във Велинград от братовчеда вече над 450к, другата жената я кара, ...и бащата се радва на хубав газов инжекцион ;-)
Но, имах проблем с купуването на застраховка за транзитен номер- трябваше да я чакам по пощата 2 седмици! А, без нея не мога да купя/взема транзитни номера -ако решиш да я караш до БГ! Имаш и вариант на платформа до София, което струва от 450 до 600 евро. Има три големи групи във фейса, където може да намериш превозвачи... Трябва предварително да направиш решержи в интернет, и тук направо да ходиш до набелязаните 3 или 4 коли!!! Иначе с 2 дни си обречен... Добрата подготовка, е предпоставка за успех... Потърси в гугъла, как българските търговци купуват тук коли... Мисля, че ще намериш отговори на много въпроси...
Който от другите иска да допълни, може да сподели още инфо...?

успех
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Назад към Търся/Предлагам - Други