• Advertisement

Anmeldebescheinigung-малко повече информация

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Anmeldebescheinigung-малко повече информация

Мнениеот SisyphusX » 26 Април 2010, 22:39:35

Имам следния проблем:

След като работих около година и половина в Австрия, при мен дойдоха жена ми и дъщеря ми. Когато жена ми подаде документи за Familienbeihilfe, ни поискаха един куп документи които представихме с изключение на Anmeldebescheinigung. Докато уреждахме документите, жена ми започна работа, но аз останах без работа. Обясниха ни, че не могат да ни издадат Аnmeldebescheinigung, защото не ни достигат доходите за нормален живот при положение, че жена ми получава около 1250 € а аз около 850 от AMS (тези от AMS не се зачитали? ). Обясниха ми също, че трябвало да подам документи още в началото (до третият или четвъртият месец след започване на работа - не съм сигурен). Аз попитах откъде трябва да знам това, при положение, че никой по никакъв начин не ме е информирал, а аз няма откъде да съм наясно с това. Отговориха ми, че такъв е закона за всички граждани на EWR и трябва да се спазва, а как това си е мой проблем - аз ТРЯБВА да го знам.

Въпросът ми е дали мога да направя нещо по въпроса или трябва да изчакам да започна работа и проблемът да изчезне.
SisyphusX
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Документи