• Advertisement

Помогнете да си върна детето в БГ

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Помогнете да си върна детето в БГ

Мнениеот HELP-WANTED » 15 Февруари 2009, 23:36:25

Здравейте,
Моля за помощ в следната ситуация:
Аз съм в София, баща на 4 годишен син които е задържан против моята воля от майка си в Грац - Австрия. От 20ти Януари 2009 са в неизвестност. Майката (вече определено моя бивша) твърдо е решила да гради "нов живот" за себе си и детето там .
Имам информация че майката може би ще пътува до Бг за документи???
Въпрос 1: ако дойда в Грац - Австрия в нейно отсъствие ще ми съдействат ли в полицията да си намеря, взема и върна детето у дома в София ....или не точно.
Знам че напомня сапунка но е факт.... Които има опит или знае нещо в юридически аспект ще ми е от помощ. Пътуването ми не искам да е напразно!!! Предварително Благодаря и очаквам...
HELP-WANTED
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Помогнете да си върна детето в БГ

Мнениеот stefche67 » 16 Февруари 2009, 01:07:30

официален развод имате ли,на кого е присадено детето
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Re: Помогнете да си върна детето в БГ

Мнениеот CHBG » 16 Февруари 2009, 09:16:04

HELP-WANTED написа:Здравейте,
Моля за помощ в следната ситуация:
Аз съм в София, баща на 4 годишен син които е задържан против моята воля от майка си в Грац - Австрия. От 20ти Януари 2009 са в неизвестност. Майката (вече определено моя бивша) твърдо е решила да гради "нов живот" за себе си и детето там .
Имам информация че майката може би ще пътува до Бг за документи???
Въпрос 1: ако дойда в Грац - Австрия в нейно отсъствие ще ми съдействат ли в полицията да си намеря, взема и върна детето у дома в София ....или не точно.
Знам че напомня сапунка но е факт.... Които има опит или знае нещо в юридически аспект ще ми е от помощ. Пътуването ми не искам да е напразно!!! Предварително Благодаря и очаквам...

Ако обичате истински детето си, няма да го превръщате в изкупителна жертва на вашите взаимоотношения с вече бившата Ви съпруга. Аз лично познавам подобен случай, при който бащата също имаше информация, че майката ще направи постъпки в България за удължаване на международния паспорт на малолетното дете, и беше подал жалба до българската полиция и българското министерство на външните работи с мотив, че пребиваването на детето в чужбина го лишава от възможостта да го вижда. Същият този "милеещ" за детето си "баща" използваше даденото му от Закона право, за да изнудва майката за пари: Поиска и една значителна сума в чужда валута, за да даде съгласието си детето да живее в чужбина при нея, на която българският съд беше присъдил родителските права и която с нищо не беше показала, че е занемарила или изоставила детето си. Далеч съм от мисълта, че Вие сте точно такъв "баща", но забравете за миг нараненото си мъжко достойнство и помислете трезво: Ако запазите нормални отношения с бившата си съпруга, шансовете да виждате детето си и да поддържате нормални отношения с него са много по-големи, все едно, дали то живее в България или в чужбина.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Назад към Документи