• Advertisement

Преместване от Германия във Виена

Форумът, който касае всеки!

Преместване от Германия във Виена

Мнениеот ypetkov » 26 Март 2009, 22:55:04

Здравейте,

Планирам да се преместя от Германия във Виена и имам няколко въпроса за живота във Виена.

Лесно ли се намира работа в IT бранша? Как са заплатите в тази сфера?

Има ли някои който се е преместил от Германия във Австрия и може да ми помогне със общо сравнение на качествотото на живот и разходи?

Как стоят нещата със здравните осигуровки? Покривът ли всички здравни услуги и лекарства за децата?

Пердварително благодаря за помощта!
ypetkov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Преместване от Германия във Виена

Мнениеот ndod » 26 Март 2009, 23:33:42

здрасти

не съм живял в Германия, нито пък съм работил там, но ще се опитам да ти създам един малък бърз поглед над нещата:

работа: както и навсякъде - така и тука - според зависи какво можеш, толкова лесно/бързо ще си намериш работа и толкова по-висока ще е заплатата :)
иначе тръгват от около 1200-1500еу (пак казвам - според зависи какво можеш) и за съпорт постоянно има обяви за свободни места, предполагам, че ако си малко специализиран би трябвало бързо да се уредиш - ако пък не - можеш да почнеш със съпорт някъде (надявам се имаш диплома или поне препоръки)

осигуровки: покриват мисля малко повече даже отколкото в Германия (но не съм 100% сигурен). Иначе песента е същата - съвсем спокойно можеш да разчиташ на осигуровката. Естествено не вкл. пластични операции :mrgreen:

разходи: апартамент 80-90 квадрата: от 650еу нагоре, в зависимост от квартала и стройтелството, месечни разходи по ток, вода, газ и т.н.: между 120 и 180 (за 3-ма човека) на месец; като база за сравнение за храната незнам какво точно да ти дам...свинско, 1 кило в магазина 7 до 9еу (карето нали) :mrgreen: :mrgreen:
иначе найстина е най-добре някой от бранша да се обади и да каже по-подробно за разликите м/у Германия и Австрия..
доколкото знам живота в Германия май илиза по-евтино от Австрия...
Аватар
ndod
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Работа, данъци и осигуровки