• Advertisement

Прехвърляне на майчинство от България в Австрия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Прехвърляне на майчинство от България в Австрия

Мнениеот kuki83 » 12 Февруари 2019, 16:32:00

Здравейте! Открих този полезен форум, търсейки информация по въпрос, който ме вълнува. Прочетох доста теми ,но не открих точно това, което ме интересува. Казуса е следния- съпруга ми живее и работи в Австрия от една година. След месец предстои аз, майка ми и двете ни деца( на 6г и на 1г) да се преместим при него. Аз в момента съм по майчинство втора година. При пристигането ни там, съпруга ми ще ни направи адресна регистрация на неговия адрес и съответно ще осигурява автоматично мен и децата. Обяснили са му, че отивайки там , аз трябва да нося попълнен Е 104, за да признаят здравните ми осигуровки. Но нещо друго не ми е ясно- тъй като съм втора година по майчинство, какво се случва, когато той ме регистрира? Трябва ли да прекъсна майчинството си в България, трябва ли да подам молба за напускане във фирмата, в която се водя все още на работа? Той се е консултирал и до колкото разбрах са му обяснили, че трябва да си взема документ удостоверяващ какво са ми изплащали по време на майчинството до сега, след което щяли да продъжат да ми плащат там. Това някак ми звучи странно. Моля ,ако някой има информация относно това дали по някакъв начин се прехвърля майчинство в Австрия да коментира. А и допълнителни коментари въобще по темата за необходимите документи по преместването ни с децата са добре дошли. Благодаря предварително!
kuki83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец