• Advertisement

моля за информация

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

моля за информация

Мнениеот etti12 » 14 Юни 2006, 15:13:25

Здравейте! Бих искала да задам няколко въпроса във връзка с намерението ми да се преместя да живея в Австрия (Виена). Съпругът ми е физиотерапевт (холандец) и бихме искали да му намерим работа, след което да се преместим окончателно. Проблемът е, че не знаем от къде да започнем цялата тази процедура - намиране на работа и жилище (къде и как да се търсят). Може ли някой да ми даде съвет по този въпрос? Също бих се радвала да чуя мнения по отношение на живота във Виена...

Благодаря ви предварително!

С поздрав, Кристина
Аватар
etti12
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Юни 2006, 09:21:27

Здравейте, като начало от мене:

Stellenangebote der Stadt Wien

Jobfinder Austria

Wohnnet.at

De Nederlandse ambassade te Wenen

Сега да се намесят и Австрийците от Виена :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот velingrad » 15 Юни 2006, 13:10:39

Да допълня с личните ми впечатления от Виена (от посещения там и контакт с клиенти ):
Виена не е Австрия :wink: както и обратно. Толкова надут народ рядко се среща из Европа - те се имат поне за две нива над друите ( особенно над останалите австрийци ):lol: Манталитета им е по-близък до нашия, отколкото този на германците, но...много по-друг от холадския.

Успех!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bgpower » 24 Юни 2006, 23:33:06

Здравейте,

за по конкретна информация за остановяването Ви във Виена определено ще трябва да се обади някои от местните. Но при всички случай и аз мога да ви кажа мойте впечатления - за жилище Виена определено е труден град, но ако започнете за търсите от рано мисля че ще намерите подходящи неща. Аз възприемам хората във Виена по по-различен начин - със самочувствие, но пък определено за мен по-толерантни към чужденци, абе наистина за мен са по-близки до нас, отколкото немците.

Интересува ли те информация за по-евтини квартали или такива?От тази гледна точка бих могъл да съм ти от помощ!

Поздрави,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец