• Advertisement

Колко пари са необходими за семейство с дете във Виена

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Колко пари са необходими за семейство с дете във Виена

Мнениеот entwickler » 19 Май 2008, 20:43:29

Имам оферта за 4200 бруто на месец. Гледах, че това е около 2400 чисто +3100 13та + 3300 14та заплата. Става дума за Виена. Жена ми отначало няма да работи. И затова искам да знам как бихме живяли. Имайте предвид, че в БГ сме в София и живеем с 2100, като не плащаме наем.
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 19 Май 2008, 21:11:18

Тъй като никаде не виждам лв. или :
кат вземаш 2100 у София и не плащаш наем, стой си дома!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот entwickler » 19 Май 2008, 21:15:05

2100 лв е в софия. И сме в собствено жилище. Как са наемите там - аз гледах че са по-ниски от Сф и си мисля, че за 600Е може да се намери нещо добро. Така ли е?
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 19 Май 2008, 21:38:14

Почвай да смяташ и незабравяй, че става дума за Виена :wink:
*Mieteninformation für Wien
*Wiener Gebietsbetreuung

п.п. Дано да си на Ти с немския.

п.п. *+* допълнения
Последна промяна velingrad на 19 Май 2008, 21:56:07, променена общо 2 пъти
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Mr.Bombastic » 19 Май 2008, 21:44:06

Имам познати във Виена. Ще им пиша да погледнат и да кажат мнение. Тъй като живея в Германия не мога да съм обективен. Ще ти нахвърлям няколко съвета и питания, за да им е по-лесно и на отговарящите.

От това което съм виждал в България, цените на храни и битови продукти вече изпреварват тези в Западна Европа (без Англия може би). Наемите и те така. Ако си намериш намемател за жилището и да кажем живееш с доход от 5000 евро на месец бруто, мисля Австрия ще ти дойде добре. Не знам на каква възраст си ти и семейството ти, но ако сте подвижни и искате промяна определено не скачате в кой знае колко рисковано начинание. Може би ще намерите и по-добро място за живеене.

Това което ще ви стресира са данъците, но те си струват според мен. С такива данъци се осигурява този стандарт и среда.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот entwickler » 19 Май 2008, 22:03:34

Mr.Bombastic написа:Имам познати във Виена. Ще им пиша да погледнат и да кажат мнение. Тъй като живея в Германия не мога да съм обективен. Ще ти нахвърлям няколко съвета и питания, за да им е по-лесно и на отговарящите.

От това което съм виждал в България, цените на храни и битови продукти вече изпреварват тези в Западна Европа (без Англия може би). Наемите и те така. Ако си намериш намемател за жилището и да кажем живееш с доход от 5000 евро на месец бруто, мисля Австрия ще ти дойде добре. Не знам на каква възраст си ти и семейството ти, но ако сте подвижни и искате промяна определено не скачате в кой знае колко рисковано начинание. Може би ще намерите и по-добро място за живеене.

Това което ще ви стресира са данъците, но те си струват според мен. С такива данъци се осигурява този стандарт и среда.

немски не знам. На мен ми пратиха статистика с цени наемите, но от хора които живеят там ще ми е най-полезна информацията.
значи 4200 е бруто което е 2400 някъде чисто, но имам 13 и 14та някъде около 3100 и 3300.
А какво мислите за съпругата ми, тя може доста по-бързо да научи добър немски (учила го е 4 години доста сериозно), но е икономист, а доколкото знам бг дипломите май хич не важат за икономисти? Дали ще може да работи след 1 година примерно нещо нормално.
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот entwickler » 19 Май 2008, 22:12:53

Mr.Bombastic написа:Имам познати във Виена. Ще им пиша да погледнат и да кажат мнение. Тъй като живея в Германия не мога да съм обективен. Ще ти нахвърлям няколко съвета и питания, за да им е по-лесно и на отговарящите.

Ще съм ти много благодарен ако наистина постнеш малко информация от първа ръка. Данъците ми е ясно защо са такива и съм напълно съгласен с тях :). Наистина в БГ цените са почти като във Виена (аз нарочно влязох в Била във Виена и сравнявах). А за някои неща дори тук в БГ е по-скъпо.
PMP MCSD.Net MCDBA [url="http://www.renewable-energy-sources.com"]Renewable energy Sources[/url] - News and trends in renewable energy sources
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 19 Май 2008, 22:42:24

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот entwickler » 20 Май 2008, 07:53:15

английския поне го знам - да, и благодаря за линк-а аз имам един подобен документ, но този изглежда полезен
edited: полезен сайт, наистина. Кажи ми само правилно ли смятам че наем в хубав квартал за 80кв. жилище ще е около 640-700 euro + running costs + otoplenie + tv, internet ~~ 850 euro?
PMP MCSD.Net MCDBA [url="http://www.renewable-energy-sources.com"]Renewable energy Sources[/url] - News and trends in renewable energy sources
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот tsotso » 28 Май 2008, 08:33:21

Здрасти entwickler,

Не знам разглеждал ли си сайта на EURES - европейски портал за професионална мобилност. Има много и добре структурирана информация за (всички?) държави от ЕС, включително и Австрия. Има информация за цените на стоките, наемите, разрешителни, данъци и други, като всичката информация е налична на английски.

Надявам се съм ти помогнал.

И аз съм програмист и съм се запътил по този път. Ще се радвам ако ми дадеш твоя мейл да обменим малко инфо :)
Аватар
tsotso
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот entwickler » 31 Май 2008, 22:36:15

ами ние взехма решение, да не се местим. Парите е ясно, че ще стигат, но просто така решихме.
Аватар
entwickler
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Xtream » 13 Юни 2008, 23:10:23

Не мога да повярвам колко глупости са се изписали по тази тема, и как нито един от този форум не ви е дал нормална инфорция...
Съжалявам много че не съм видяла по- рано темата!

Успех!
Аватар
Xtream
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 13 Юни 2008, 23:20:44

Ми, дай и ти един принос за поколенията, какво само цъкаш с език и съжаляваш! :wink:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 14 Юни 2008, 11:40:03

Xtream написа:Не мога да повярвам колко глупости са се изписали по тази тема, и как нито един от този форум не ви е дал нормална инфорция...
Съжалявам много че не съм видяла по- рано темата!

Успех!

Айде де, чакаме да дадеш "нормална" информация.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

Назад към Новобранец