• Advertisement

Търся си работа в Австрия

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся си работа в Австрия

Мнениеот bala_79 » 23 Януари 2016, 22:07:16

Здравейте,
моля за съдействие,ако някой има възможност да помогне. Търся работа в Австрия. Имам опит, като шофьор до 3,5т, Хаусмайстер, работил съм също в конеферма в Германия и като монтажник на соларни системи.
В момента съм в България, но желанието ми е да живея със семейството си в Австрия.
Готов съм да плата за направената услуга.
Поздрави
Йордан
bala_79
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Търся си работа в Австрия

Мнениеот ScheissMann » 24 Януари 2016, 13:41:10

Ако знаеш немски,хващай си багажа и тръгвай за Австрия .Не ти трябва някой да ти помага :-"
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот Svetul4o » 24 Януари 2016, 19:40:16

https://ec.europa.eu/eures/public/language-selection

Това е търсачка за работни места из цяла европа. Резултатите в нея идват директно от държавните бюра по труда. Там има още много информация как да си направиш CV и шаблони за това. Аз първо там търся за работа. Попълни си CV то и почвай да търсиш работа. Ако немския ти не е на ниво, запиши се на курс. Недей да чакаш някой да ти намери работа вместо теб и евентуално да те носи на ръце докато учиш език и се ориентираш в обстановката. Има и такива случаи, но има и още повече на такива опарени от разни доброжелатели и помагачи. Ако имаш конкретни въпроси, има много хора във форума които ще ти помогнат с информация.
Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот bala_79 » 27 Януари 2016, 22:10:29

Зная немски и всеки ден подавам в посоченият сайт, но за съжаление не получавам никакъв отговор от никъде. Когато подавам в Германия, немците поне си правят труда да ми отговорят с учтив отказ. Австрииците даже и не отговарят.

Не искам никой да ме носи на ръце, просто искам някой да помогне-било то с инфо или с някакъв друг вид помощ, но явно преди да си пусна темата съм забравил, че все пак сме българи и не сме много по помощта.

И като казваш, че ако знам немски да си грабвам багажа и да заминавам-къде по-точно да отида и къде да спя, ако не е тайна? Знаеш, че най-големия разход е квартирата, а квартира не се намира лесно.

Благодаря все пак за коментара и информацията.
bala_79
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Svetul4o » 28 Януари 2016, 11:46:21

Когато си търсех работа по специалността което беше преди около две години подадох около 400 (четиристотин) CVта без нито един положителен отговор. Лека полека ми стана ясно, че това което мога и знам тях изобщо не ги вълнува и, че трябва да съм няколко нива над тамошните за да ми обърнат внимание. Само за информация, компютърен техник съм, със над 10 години стаж и сертификати за всичко което мога и знам. Вариант беше да отида някъде и да търся на място което значеше незнайно колко още пари похарчени без никаква гаранция за успех. Тогава реших да се пробвам в туризма. Е, вече от две години работя сезонна работа в Германия, Австрия и Италия. Не съм цъфнал, но поне нещо спестявам.

Това, че не получаваш отговор или само откази може нищо да не значи, може и много неща да значи. Може CV то ти да не е добре оформено, може мотивационното писмо да не им харесва, снимката ти, квалификацията ти.

Ако търсиш работа като Хаусмайстер. В момента е средата на сезона и има много малко работни места, които са общо взето в хотели където е много хубаво и за туй всички бягат. Търси за летния сезон. Аз лично бягам на далеч от големи хотели защото цепят стотинката на две и независимо дали е със 60 или 160 легла обикновенно хаусмайстера е един. Наблегни в CVто върху опита си като хаусмайстер и нещата които имат отношение към тази работа. Ако нямаш много опит, измисли си такъв и пиши. Опитай актуалния ти опит да е като последно работно място, защото обикновенно там звънят за да те проверят. Ако е в друга държава май не се и опитват. Накои хотели настояват да имаш трудов опит от техния регион и изобщо не те отразяват ако нямаш. Преди или след пращане на CV се обади по телефона за информация и просто да им покажеш, че имаш интерес. Ползвай актуална снимка със спретнат външен вид, къса коса, риза и широка усмивка. Описвайки себе си, наблегни върху това колко си енергичен и позитивен и че с удоволствие работиш и учиш нови неща.

Да, половината от тези неща са лъжи и лицемерие и точно това ще получиш и от другата страна покрай евентуалното ти работно място. За шофьор на камион и работа в конеферма нямам опит, но вярвам, че доста от нещатата които съм описал вече важат и там.

Допълнение: Има възможност да търсиш работа и чрез фирма посредник. Не го препоръчвам защото дори и фирмата да е легитимна, доста често договора ти не е към хотела а към фирмата. Хотела реално няма задължения към теб и може да те използва както си иска. Работа като хаусмайстер към някое предприятие или жилищна кооперация е трудно да се намери. Към хотелите поне обикновенно получаваш стая и храна което ограничава разходите ти до минимум. В Германия Шварцвалд хотелите по принцип работят целогодишно. Може да опиташ там и след няколко месеца да потърсиш нещо друго ако не ти хареса.

Потребители благодарили на автора Svetul4o за мнението (общо 3):
yulskyboyko123daisymm2
Рейтинг: 13%

Svetul4o
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 54 пъти

Мнениеот ScheissMann » 28 Януари 2016, 12:55:42

Нямаш адресна регистрация и още куп документи които ти са нужни ? В обявата за работа пише ли че работодателя осигурява квартирата ?Според мене това ти е първата спънка . Намирането на квартира наистина е трудно, дори и за местните . Има доста сайтове за квартира може да започнеш от там . Ако не знаеш подобни сайтове питай . Другия вариант е както посочи Svetul4o сезонна работа да гледаш там осигуряват и квартири. Не оставай с грешно впечатление за публиката ;-)
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот Stojan » 28 Януари 2016, 13:35:53

За всеки случай: Hausmeister на австрийски е Hausbesorger.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот olga » 28 Януари 2016, 13:36:44

Stojan написа:За всеки случай: Hausmeister на австрийски е Hausbesorger.

Хаха, каква смешна дума :-).

Потребители благодарили на автора olga за мнението:
pentscho
Рейтинг: 4%

Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Назад към Търся/Предлагам