• Advertisement

Отношение към чуждестранните студенти от англичаните

Напред, науката е слънце!

Отношение към чуждестранните студенти от англичаните

Мнениеот biberona » 6 Февруари 2009, 00:10:14

Имате ли някакви впечатления? Чувал съм, но не съм се сблъсквал още, че са недружелюбни и високомерни. Особено към студенти от Източна Европа. Наблюдения?
Аватар
biberona
Тукашен
Тукашен

Снимки: 0
Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 6 пъти

Re: Отношение към чуждестранните студенти от англичаните

Мнениеот lazar_lulchev » 13 Август 2009, 00:12:41

biberona написа:Имате ли някакви впечатления? Чувал съм, но не съм се сблъсквал още, че са недружелюбни и високомерни. Особено към студенти от Източна Европа. Наблюдения?

Да ти кажа честно нещатата са 50 на 50! В смисъл такъв, си зависи от човека. Тук в Лондон няма такова отношение и как би могло да има! Но и аз чух, че в различни провинций хората реагират малко с недоверие и са леко дръпнати с чужденците. Със сигурност знам, че не харесват черни и азиатци, но сигурно и ние източно-европейците сме в тази графа. Говорил съм си моята хазяйка и тя беше леко казано ядосана на всички тези чужденци, които идвали и се възползвали от благата на държавата им. Е, може би има истина в думите й, но този свят е за всики, и да не забравяме, че тя е възрастна жена и мисленето й е остаряло. Едва ли ще видиш подобно отношение от младите освен, ако не са от някое селце. Но пък какво глобално и модерно мислене ще търсиш при тези хора. Те си ходят със стадото овчици и си надуват гайдите. ;) И пак не смея да слагам всички под един знаменател. Хора разлини! :)

Поздрави! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Назад към Образование