• Advertisement

Как да се регистрирам за работа във Великобритания?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Как да се регистрирам за работа във Великобритания?

Мнениеот lazar_lulchev » 13 Януари 2010, 15:24:30

Здравейте!

Във Вликобритания повечето националности от европейският съюз имат право да започнат работа без досадното попълване на формуляри, но по обичай за българи и румънци е направено такова изключение. За щастие тук нещата са малко по-опростени от колкото в други страни членки на съюза. За да започнете работа на острова трябва да се попълни формуляр BR1. Той е само един, без значение дали сте студенти и просто хора които искат да си намерят работа на пълен работен ден. Всички останали документи, които трябва да представите към формуляра са описани вътре. Аз самия не съм чел всички клаузи, освен тези които са ми трябвали на мен като студен. За студентите мога да кажа, че изискват следните документи: Лична карта(оригинал, не приемат копия), банково извлечение, което да показва възможността ви да се издържате сами поне за период от три месеца, удостоверение от университета, че сте студент в него и за какъв период, също така трябва да предоставите и две снимки(не по-стари от шест месеца). Може би ще ви се стори странно изискването за сума във банковата ви сметка, която да е достатъчна за да се издържате три месеца. Нямам идея каква е сумата, която според тази институция, е достатъчна за издръжка на месец. Знам обаче, че наша студентка получи одобрение с 8 паунда в нейната банкова сметка.
Има още няколко стъпки след това до които аз самия не съм достигнал все още. След като получите одобрение се насрочва интервю с консул. За съжаление за това не мога да ви кажа абсолютно нищо на този етап, но скоро ще разбера какъв е този консул и къде се намира. :) След интервюто си ще получите и National Insurance Number. Това е нещо като нашето ЕГН-е. Всеки един работодател ще поиска този номер при започване на работа.
Само за информация на студентите и бъдещите такива: Студентите имат ограничение в часовете право на работа. Те са максимум двадесет часа на седмица.
Надявам се да съм хвърлил малко светлина върху този въпрос.

Поздрави! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Re: Как да се регистрирам за работа във Уелс

Мнениеот zizkata » 27 Януари 2010, 11:27:15

Благодаря за инфото. Полезно е. А за Уелс знаеш ли нещо за работа за студенти и колко е позволеното време? :flower:

Писането на кирилица в Заедно е абсолютно задължително..

lazar_lulchev
zizkata
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: Как да се регистрирам за работа във Великобритания?

Мнениеот lazar_lulchev » 27 Януари 2010, 20:15:57

Здравей!

Ами имам информация за Уелс, защото аз тук уча. Градът в който аз уча се казва Aberystwyth. Работа трудно се намира, ако трябва да съм честен. Търсят се предимно бармани или сервитиорки, но работните места са ограничени. Понзавам и студенти, които работят като охрана по клубовете. Иначе позвленото време за работа като студент на седмица е 20 часа. В периодите в които нямаш учебни занятия, сиреч ваканцийте, имаш право да работиш на пълен работен ден.

Поздрави! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Назад към Документи