• Advertisement

Пенсионно осигуряване във Великобритания!

Форумът, който касае всеки!

Пенсионно осигуряване във Великобритания!

Мнениеот GalinaGeorgieva » 4 Август 2010, 14:13:33

Здравейте,

Бих искала да помоля някой, който е по-наясно от мен, ако може да ми даде по-подробна информация затова какви документи би трябвало да подам за пенсионно осигуряване и къде? Дали сте ме питат с какъв статут работя или не? Дали сте искат да им предоставя, че имам сключен договор с работодателя си?

Аз съм в Англия от Октомври 2007, като до Септември 2008 съм работила със статут на студент, а след тази година съм работила нелегално имам предвид, че сам получавала "pay slips", но не съм си удължавала статута на студент, нито съм се регистрирала като "self-employed", тъй като сферата, в която работя се изисква да имам "blue card"или да съм с Британско гражданство, а аз не притежавам и двете.Работодателя знае това (негласно разбира се!), но за него е достатъчно, че съм му предоставила "National Insurance Number",тъй като много трудно си намира английски работници и е зависим донякъде да разчита на емигранти и затова е по-склонен да не пита по-подробно какъв ти е статута, а се ограничава само дали имаме "National Insurance Number".Работя без да съм подписвала договор с работодателя си.Така че от 2007 до момента работя без договор, но получавам редовно "pay slips", които пазя.

Предварително благодаря на всички, които сте ми отговорят!
GalinaGeorgieva
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки