• Advertisement

Работа във фарма фирма

Форумът, който касае всеки!

Работа във фарма фирма

Мнениеот zona_zamfirova » 26 Август 2015, 18:32:01

Здравейте!
Надявам се да задавам въпроса си на правилното място във форума :)
От английска посредническа агенция предлагат на мъжът ми работа във фармацевтично производство в Farnham (намира се в близост до Лондон). Базовата годишна заплата преди такси, които обявиха е 38 000 брит.лири.
Моля ви, ориентирайте ме тази сума малка ли е, средна ли е и въобще може ли да се издържа 3-членно семейство като начало. Чудм се толкова ли няма инженери в Англия, че от България да търсят точно. Не сме много ориентирани в ситуацията в Англия от една страна, а от друга тук се чувстваме добре, но не се знае докога. Благодаря предварително за мненията!
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Работа във фарма фирма

Мнениеот zona_zamfirova » 26 Август 2015, 21:45:07

Благодаря, че 22 човека прегледахте и никой нищо не каза. Може да изтриете поста ми( към модератора), тъй като вече се информирах от приятелив Англия, че тази сума е крайно ниска като заплащане.
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 26 Август 2015, 22:31:06

Което означава не нещо друго, а че никой не знае отговора на тоя въпрос.
И защо 52.000 евро годишна заплата да не стигне за живеене?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот boyko123 » 27 Август 2015, 01:09:44

@zona_zamfirova, отговор от модератор (един от :) ) - на приятелите ти много здраве от мен, дай Боже да получават повече от споменатата сума. Средна заплата за UK (медиана)- 26 500 GBP годишно при пълна заетост (Google).
Повече детайли например тук:
http://www.theguardian.com/money/2014/m ... ry-compare
http://career-advice.monster.co.uk/sala ... ticle.aspx
А постове трием или когато нарушават правилата на сайта, или при изключителни обстоятелства.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот zona_zamfirova » 27 Август 2015, 09:16:16

:)
Статистиките са ми ясни как се правят и медиите как манипулират, но от хора, които живеят там получих информация, че сумата нужна за номален живот в тази част на UK е около 50 000 брит.лири годишно ( за 3 - членно сем.). Продължавам да събирам мнения от първа ръка предимно, но ми се изяснява, че този живот в BG никъде го няма :-k :-({|=
Иначе поздравите ще ги предам най-специално :)
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 27 Август 2015, 10:50:22

Сега, въпроса как ще се живее там, е едно на ръка. Какви са плюсовете и минусите, колко са разходите - за наем, и други + сигурно и детски имате към около 150-200 евро/ месец и т.н. Разбрахте ли вече, колко горе-долу е наема в близост до това производство? Най-добре ще да е, да се иде там лично и да се разгледа.
Другото е, каква точно ще е работата, и дали след като сте там, няма да се увеличи тая заплата.
Живеейки там, вече по-лесно може да се види, кое как е.
Гледайте ги тия пари като начало - а после вече, може и +120 хиляди/ година да са възможни.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот olga » 27 Август 2015, 11:34:10

@zona_zamfirova, какво означава, че този живот в БГ никъде го няма ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот zona_zamfirova » 27 Август 2015, 12:54:56

@bknf, сметнаха ни, че от 38 000 брит.л. след таксите чисто на месец ще остават 2300. От тях около 1200 са за наема, а в останалите се вместват ел.енергия, тел, други такси и т.н + храна и режийни за 3-мата, което се равнявало все едно да живееш с 800 лв/мес. в БГ. =; [-(

@ olga, животът в България никак не е лош, ако имаш образование и добра работа. За всяко нещо трябва малко търпение, защото където и да се намира човек трябва време, за да се докаже като професионалист и да получава добро заплащане. Не всичко е само късмет. Особено градът, в който живеем наистина е страхотен и по нищо не отстъпва на западноевропейските градове (пътувала съм и съм видяла). Има добра инфраструктура, различни училища(държавни и частни), университети, възможности за работа, както и за бизнес, има туризъм, ресторанти, кръчми, нощен живот, плажове, море, добър климат и всичко ти е на една ръка разстояние. Просто като се зачетох в това, което съм написала, направо се чудя за какво въобще обсъждаме идея за преместване, но разбира се нещата, ако тръгнат надолу ще е стремглаво. :rr:
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 27 Август 2015, 13:48:02

А тази сума от GBP 50 000, която вашите приятели са цитирали споменава ли се нещо за дохода на жената или се очаква, че цялата е подсигурена от мъжа ...?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот zona_zamfirova » 27 Август 2015, 13:58:26

@ iniuta, имаха предвид необходимата сума за нормален живот на 3-членно семейство и региона, за който се отнася позицията.
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 27 Август 2015, 15:26:10

Тоест ако приемем че за 1 човек бруто/ месец = 3.167 бр. пфунд, нето да е 2.300. Или = 3.156 евро/ месец.
Означава 27,4% разход за данък. Което данъчно натоварване ми се струва по-добро от немското такова.
Например в Германия при тая годишна заплата нетото ще бъде около 2.880 евро/ месец.

Що се отнася вече до стойността и качеството на живота, то да - в градчето до Лондон сигурно е много по-различно.
Кръчми, нощен живот, плажове и море - там на север определено не е същото ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот onufriy » 27 Август 2015, 16:26:22

zona_zamfirova написа:@ iniuta, имаха предвид необходимата сума за нормален живот на 3-членно семейство и региона, за който се отнася позицията.

Въпреки това, ти не отговори на въпроса на inuita. Защото ако от 38к остават 27.6к, то от 76к, биха останали примерно 45-50к (не знам как върви прогресивната ставка във Великобритания).
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 285 пъти

Мнениеот zona_zamfirova » 27 Август 2015, 16:57:00

@onufriy, на този етап говорим за една заплата; освен това мъжете и жените са с различно заплащане (видно е и от статистическите данни в линковете по-горе).
Аватар
zona_zamfirova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 27 Август 2015, 18:30:15

zona_zamfirova написа:
@ olga, животът в България никак не е лош, ако имаш образование и добра работа. За всяко нещо трябва малко търпение, защото където и да се намира човек трябва време, за да се докаже като професионалист и да получава добро заплащане. Не всичко е само късмет. Особено градът, в който живеем наистина е страхотен и по нищо не отстъпва на западноевропейските градове (пътувала съм и съм видяла). Има добра инфраструктура, различни училища(държавни и частни), университети, възможности за работа, както и за бизнес, има туризъм, ресторанти, кръчми, нощен живот, плажове, море, добър климат и всичко ти е на една ръка разстояние. Просто като се зачетох в това, което съм написала, направо се чудя за какво въобще обсъждаме идея за преместване, но разбира се нещата, ако тръгнат надолу ще е стремглаво. :rr:

Изключително ми е любопитно кой е този град ? =D>
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот zona_zamfirova » 27 Август 2015, 19:53:06

Бургас, написала съм го в профила си :)
Аватар