• Advertisement

Желаещи за Англия има ли?

Форумът, който касае всеки!

Мнениеот klatilina » 3 Декември 2006, 22:25:10

mammamia написа:"ако не познаваш никой ще ти трябват поне 2-3 хиляди паунда според мен като начало"

Ако не познаваш никого и искаш да живееш в сигурност(не някъде из циганските квартали),3 хиляди паунда те оправят за 3 седмици в Лондон.

ски ся. квартирите са от 40 до 120 кинта на легло или стая на седмица, зависи в коя част и зона на лондон си. и дали искаш да си сам или делиш стая с некой друг- в германско езичните страни се казва ВЕГЕ.
на този сайт http://www.gumtree.com/ има секва инфо за вегета- хауз шер.
естествено треа да се предвиди и некои друг лев за кауцион- депозит. обикновено е 2 х от нама или както се уговорите.

седмичната карта за зона 1-4 е 30 паунда, месечната £121.40

http://www.tfl.gov.uk/tfl/fares-tickets/2006/season/travelcard.shtml

храна - като за начало за тези , кото нямат кинта има LIDL и ALDI там 30-40 паунда на седмица.
фирма можеш да си регистрираш през интернет онлайн за стотина(и по-малко)паунда. счетоводството е около 450 на година.
кола можеш да си купиш на старо за стотина паунда + МОТ и застраховка (200)
с една дума минимум за старт 1500 кинта(паунда), ама треа и да има човек още толкова за сигурност.
няма цигански квартали. почти целия град е цигански и дори в центъра има консил флатс пълни с кретени. единствено в кингстон, ама то е отделен град
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот monarcha » 4 Декември 2006, 17:40:58

mammamia написа:"ако не познаваш никой ще ти трябват поне 2-3 хиляди паунда според мен като начало"

Ако не познаваш никого и искаш да живееш в сигурност(не някъде из циганските квартали),3 хиляди паунда те оправят за 3 седмици в Лондон.

3 хиляди паунда ще те оправят поне за два-три месеца в Лондон, а ти ако си много харчлива, може да ги похарчиш и за един ден
Аватар
monarcha
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот monarcha » 4 Декември 2006, 17:50:15

klatilina написа:фирма можеш да си регистрираш през интернет онлайн за стотина(и по-малко)паунда. счетоводството е около 450 на година.
с една дума минимум за старт 1500 кинта(паунда), ама треа и да има човек още толкова за сигурност.
няма цигански квартали. почти целия град е цигански и дори в центъра има консил флатс пълни с кретени. единствено в кингстон, ама то е отделен град

ти май си ходила само на екскурзия в Лондон :wink:
Аватар
monarcha
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mammamia » 4 Декември 2006, 18:13:34

"3 хиляди паунда ще те оправят поне за два-три месеца в Лондон, а ти ако си много харчлива, може да ги похарчиш и за един ден"

Изобщо не съм хар4лива, аз съм си M&S i Tesco girl, мисълта ми беше за наемите :wink:
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 4 Декември 2006, 18:17:41

monarcha написа:

ходила съм само на екскурзия, как позна?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот mammamia » 4 Декември 2006, 18:24:50

Вие явно не си споделяте.Монарх, Клатилина е мъж, само не знам как си изпълнява задълженията към Лина, ако трябва да дели една стая за 40£ pw наем. :wink:
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Въпрос

Мнениеот Aress » 12 Декември 2006, 17:56:48

Трябва ли да ползвам услугите на фирма от Бг или мога да пристигна в Англия като турист и да си подам документите за ЕТ?Има ли и друг начин?Може ли и през Internet?И след това да си търся работа? Може ли някой да ми помогне?
Спешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Aress
Нов потребител
Нов потребител

Re: Въпрос

Мнениеот monarcha » 13 Декември 2006, 17:58:06

Aress написа:Трябва ли да ползвам услугите на фирма от Бг или мога да пристигна в Англия като турист и да си подам документите за ЕТ?Има ли и друг начин?Може ли и през Internet?И след това да си търся работа? Може ли някой да ми помогне?
Спешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ако искаш да си регистрираш фирма във БГ трябва ли да ползваш фирма от Англия, проблема за регистрацията и правото на работа не е само във фирмата, трябва да направиш доста други неща, които от бг не можеш да ги направиш, това включва социално осигурителен номер, (т.нар. national insurance number), бизнеса ти трябва да работи, да имаш счетоводство, издадени фактури, препоръки от клиентите за които си вършил работа, която ще работиш и ако си мислиш, че номера ще стане със
Aress написа:Спешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!
много се лъжеш, ше окапеш като гнила ябълка, трябва да имаш търпение и пари и най-важното да умееш да правиш нещо, иначе тва право на работа ще си го биеш в главата
Аватар
monarcha
Нов потребител
Нов потребител

RE:

Мнениеот Aress » 15 Декември 2006, 12:07:31

Monarch,ти за мен не се притеснявай,няма да окапя като гнила ябълка.Искам само да знам къде и каква е процедурата за рагистрация като self-employed след пристигането ми в Англия.И без ненужни коментари ако обичаш.
Аватар
Aress
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 15 Декември 2006, 13:11:42

Aress написа: Може ли някой да ми помогне?
Спешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ама то като се сопнеш на някого, пък преди това си го помолил за помощ може и да не отговори после пак. Така че и ти не ги взимай на вътре нещата.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

re:

Мнениеот Aress » 15 Декември 2006, 13:42:12

Извинявам се но така и той не ми помага.Мислех че този форум е да си помагаме не да се критикуваме или съм сгрешил.Ако е така пак пиша : Извинявам се.И все пак може ли някой да ми помогне или не?
Аватар
Aress
Нов потребител
Нов потребител

Re: re:

Мнениеот klatilina » 15 Декември 2006, 17:28:55

Aress написа:Извинявам се но така и той не ми помага.Мислех че този форум е да си помагаме не да се критикуваме или съм сгрешил.Ако е така пак пиша : Извинявам се.И все пак може ли някой да ми помогне или не?

аз мога да ти дам инфо.
например. няма никакв проблем да си отвориш и лимитед компани през интернет.единственото нещо което трябва да имаш по закон е адресна регистрация. тоест адрес, където ще бъде седалището на фирмата. може и да бъде домашен адрес, но трябва да има достъп до проверяващи през оффис работното време.
регистрирането на фирма струва от порядъка на 100тина паунда. не ти искат банкова сметка или капитали. счетоводството струва около 450 паунда на година.

можещ да пристигнеш в юкей и да се регистрираш за селф емплойд също безпроблемно стига да имаш клиенти и да почнещ да касираш. попълват се едни документи и се пращат в инланд ревеню които ти издават цис номер, с който отиваш на интервю в диесес и си изкарваш нешанъл секюрити номер. фактури можеш да си купиш от всяка книжарница или канцеларски магазин.
кво дръго те интересува?
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 15 Декември 2006, 17:37:00

Aress написа:Трябва ли да ползвам услугите на фирма от Бг или мога да пристигна в Англия като турист и да си подам документите за ЕТ?Има ли и друг начин?Може ли и през Internet?И след това да си търся работа? Може ли някой да ми помогне?
Спешно!!!!!!!!!!!!!!!!!!

не ти трябва да използваш услугите на никоя фирма, но е желателно поне консултация да направиш. има много материали по въпроса. аз например отидох в офиса на инланд ревеню и им казах, че искам да сум селф емплъойд и те ми дадоха документи за попълване и тва беше . самонаетия плаща по малко данъци, например аз плащах по 3 паунда на седмица за NIC. останалото, ако искаш пенсионен фонд някъде да си слагаш пари месечно- е около 7-10 паунда месечно. всъщност колкото искаш де.
други видове застраховки- професионални зависи какъв бранш ти е работата има всекви схеми. отделно има ситизън адвайз бюро, където ти дават абсолютно безплатно информация по всички възможни въпроси. счетоводството на самонает се прави веднъж в годината и струва около 150 паунда.

ей ти го сайта с инфото на тяхния такс офис. има абсолютно всякаква информация, която ти трябва за започване на бизнес.

http://www.hmrc.gov.uk/startingup/index.htm

а тва е сайта на департмента за ворк анд пеншън, където можеш да погледнеш идъстрията, която те вълнува какви регулации имат и какви застраховки, квалификации и курсове са необходими
http://www.dwp.gov.uk/

ако има въпроси питай
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

re

Мнениеот Aress » 16 Декември 2006, 15:51:16

Благодаря за инфото.Ще ми бъде от голяма полза.Ако има още нещо ще питам.Благодаря много.
Аватар
Aress
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот klatilina » 18 Декември 2006, 13:21:03

monarcha написа:
klatilina написа:фирма можеш да си регистрираш през интернет онлайн за стотина(и по-малко)паунда. счетоводството е около 450 на година.

живея перманентно в лондон от 2000 година. в момента(от 2004) държа едностаен апартамент на 10 мин пеша от стадиона на челски. наема на месец е 900 кинта + кансил такс 140 на месец. менаджинг директор см на 2 лимитед компании и си прява всекидневни изкурзии из лондон и кънтрисайта.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки