• Advertisement

Образование в Белгия

Напред, науката е слънце!

Мнениеот prokurora » 14 Март 2008, 23:51:00

Дипломата ти за завършено средно оброзование е задължителна.Имах абсолютно същия проблем като тебе но по някаква дива случайност си получих дипломата на 12-ти юли и я пратих с DHL и те я получиха на 13-ти юли.Така че направи всичко възможно да си я изтеглиш по-рано ,имаш легализация външно министерсто,министерство на оброзованието и белгийско посолство.Както ти казвам направи вис4ко възможно пак каквото е писано.И не забравяй че да учиш в Университет в Белгия трябва да си приета същата специалност в БГ университет.Ако не можеш дапокажеш този документ имаш право на достъп само във висши училища от кратък тип.Ако имаш въпроси ги задавай.Успех от мен!!!
Аватар
prokurora
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот prokurora » 15 Март 2008, 00:02:42

Не е вярно.ще ти прегледат досието.Така че си дръпни дипломата със всичките легализации преди 12-ти юли и след това прати с куриерски служби.Успех
Аватар
prokurora
Нов потребител
Нов потребител

френски университети в белгия

Мнениеот plamzzz » 17 Март 2008, 16:30:42

моля ви кажете ми дали този Свободен университет в Брюксел е добър или е като нашите свободни университети... :) защото и в сайта на много български университети пише че са добри, но всички знаем за какво иде реч... :)
Аватар
plamzzz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 17 Март 2008, 19:21:34

Най-добрият :D. Аз съм там. Кажи коя специалност те интересува
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

ULB

Мнениеот plamzzz » 17 Март 2008, 22:33:06

ами не сум сигурна дали я има .. аз се интерасувам от LEA .. или несхто подобно .. но идеята ми е изучаване на чужди езици + още нещо , за да не е филология... много ще ми помогнеш и ако ми кажеш какво ми трябва за кандидатстването.. Мерси много.. :)
Аватар
plamzzz
Нов потребител
Нов потребител

Re: ULB

Мнениеот elle » 17 Март 2008, 23:07:34

plamzzz написа:много ще ми помогнеш и ако ми кажеш какво ми трябва за кандидатстването..

Всичко си е написано :arrow:

http://www.ulb.ac.be/enseignements/admi ... tape1.html

Ако имаш някакъв конкретен въпрос питай :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

:)

Мнениеот plamzzz » 17 Март 2008, 23:26:35

благодаря :)
Аватар
plamzzz
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот silvex » 3 Юни 2008, 19:44:30

здравейте отново,
аз успях да хвана срока за кандидастване в KUL и сега чакам отговор до седмица, две. чакам и да ми издадат европейска здравноосигурителна карта. искам да ви попитам някакви други документи ще ми трябват ли...при положение че ако ме приемат ще пребивавам за повече от 90 дни там
Аватар
silvex
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 4 Юни 2008, 01:13:51

Ами не знам. Аз като кандидаTcTвах в Белгия, от университета ми поискаха всички възможни документи (дори имаше една справка, не помня коя бг институция ми я издаде, и която удостоверяваше, че лицата упоменатu в акта ми за раждане като мои родители, са хората с които живея в бг, защото е възможно да са ме оставили, после да са ме осиновили други хора и тези които посочваM като родители, да са само настойници.. абе върховна простотия някаква беше). Така че не знам след процедурата по кандидатстване дали е останал документ който не са ти макар че след влизането в EU улесниха процедурата по кандидатстване на българи. От ХЕИ си извади листче с ваксини, манту и т.н кога са ти правени, Ho те така или иначе нямат вяра на ХЕИ и както всички чуждестранни студенти (поне в моето юни) ще те накарат да си правиш манту и снимка на бял дроб, за да са сигурни, че нямаш туберколоза :D
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот silvex » 10 Юни 2008, 19:47:18

Здравей,
Аз се сетих да прочета брошурата, дадена в сайта на университета, какви документи са необходими за записването. Те, хората, взеха че ми я пратиха с acceptance lista. така, доколкото разбирам искат лична карта, снимки и европейска здравноосугирителна карта и proof of solvency. и друго няма. и това ме улеснява максимално.
Аватар
silvex
Нов потребител
Нов потребител

:)

Мнениеот Divna » 2 Ноември 2008, 18:50:32

:) Прочетох си всичко...избрах си...май всичко ми е ясно...само едно е загадка за мен - Защо няма изпити за тези университети? Такива изпити като тези за нашите университети.
Аватар
Divna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ChaotiX » 2 Ноември 2008, 19:59:45

Една моя приятелка, която учи втора година медицина в Германия, ми каза, че професорите й в началото на първия семестър съобщили пред всички: приемни изпити не са необходими, защото можем да преподаваме и искаме само от вас средния ви успех в училище, за да разберем, че искате да учите.

И това е напълно така.

Реално тук който иска да влезе в добра специалност в добър университет, си плаща: или за частни уроци с цел добра подготовка, или направо в университета си плаща, за да бъде приет. :)

Освен това в чужбина не завършват 100 % от приетите, както в България. От французи зная (а и за Германия важи същото), че неамбицираните кадри отпадат сами след 1-вата година.
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот gergan4eto » 5 Ноември 2008, 19:12:35

Здравейте
искам да попутам дали има някой които да е учил или да учи в момента в университета Като в Торхут в Белгия
ще ходя да уча там по програмата Сократ/Еразъм и ми се иска да науча малко повече за града университета
мерси предварително
Аватар
gergan4eto
Нов потребител
Нов потребител

Re: Образование в Белгия

Мнениеот elisof » 7 Януари 2009, 18:10:56

Здравейте,
Намерих доста полезна информация във форума за университетите в Белгия.
Имам въпрос: трябва ли да съм приета в буквално в същата специалност в БГ университет, или в сродна такава? Ако съм приета Финанси или Застраховане, а в Свободния университет в Брюксел виждам, че има само Икономика?
И още - в БГ държавен университет или може и частен? Мои познати бяха приети в Нов български университет и това беше ОК за Франция.
Аз завършвам 9 ФЕГ - ще трябва ли да държа изпит за владеене на френски език, който е посочен на сайта на ULB?
elisof
Нов потребител
Нов потребител

Re: Образование в Белгия

Мнениеот elle » 7 Януари 2009, 18:50:10

elisof написа:Здравейте,
Намерих доста полезна информация във форума за университетите в Белгия.
Имам въпрос: трябва ли да съм приета в буквално в същата специалност в БГ университет, или в сродна такава? Ако съм приета Финанси или Застраховане, а в Свободния университет в Брюксел виждам, че има само Икономика?

сродна става. Тук профилирането е по-късно така, че във всички унита първа година има само Икономика.

И още - в БГ държавен университет или може и частен? Мои познати бяха приети в Нов български университет и това беше ОК за Франция.

и за Белгия е ок

Аз завършвам 9 ФЕГ - ще трябва ли да държа изпит за владеене на френски език, който е посочен на сайта на ULB?

не, в края на годината 6те полу4иш диплома за нивото на владеене на езика
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Образование