• Advertisement

Образование в Белгия

Напред, науката е слънце!

Документи за намалена университетска такса

Мнениеот elisof » 7 Януари 2009, 19:10:11

Благодаря за бързия отговор, elle. В последния отговор имаш предвид дипломата ми от Френската, или допълнителен документ?! Нали не става въпрос за DELF scolaire, която я въведоха като изискване за унитата във Франция, за която се явяваш на изпит в БГ?
elisof
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Образование в Белгия

Мнениеот elle » 7 Януари 2009, 22:28:47

elisof написа:Нали не става въпрос за DELF scolaire, която я въведоха като изискване за унитата във Франция, за която се явяваш на изпит в БГ?

Не знам. Ако изрично не е упоменато на сайта на ULB, 4e искат Делф -> става с дипломата от фег-а.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот PePe_new » 24 Януари 2009, 19:48:39

Здравейте,

След броени дни заминавам за Хаселт, за да прекарам един семестър в UH като Еразъм/Erasmus студент.

Прочетох това, което сте написали и съм много благодарна за полезната информация, която намерих.

Любопитно ми е дали някой има представа точно от този университет или някакви впечатления от града. Аз вече прочетох доста информация, но все пак е друго да чуеш мнение на човек, посетил мястото.

Благодаря предварително! :)
PePe_new
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот aicha_fight » 5 Март 2009, 22:06:53

Здравйте :flower: ! Искам да питам за Белгия...някои знае ли как става работата с кандидатсването, и какви университети има-специалности от рода на международно право...е такива неща!Казаха ми,че някъде било безплатно там образованието? Вярно ли е? Абе всякаква инфо ще ми бъде полезна,че съм в задънена улица,завършвам и нз на къде да хвана ! #-o
aicha_fight
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 5 Март 2009, 22:22:38

aicha_fight написа:Здравйте :flower: ! Искам да питам за Белгия...някои знае ли как става работата с кандидатсването, и какви университети има-специалности от рода на международно право...е такива неща!Казаха ми,че някъде било безплатно там образованието? Вярно ли е? Абе всякаква инфо ще ми бъде полезна,че съм в задънена улица,завършвам и нз на къде да хвана ! #-o

И какво точно Ви пречи, уважаема aicha_fight, да прочетете всички мнения в тази Тема (от начало), та да излезнете от задънената улица?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re:

Мнениеот Buku » 15 Март 2009, 23:19:44

Здравейте! :)
Мерси и от мен за изкючително изчерпателната информация, но едно нещо така и не ми стана ясно, а именно:
prokurora написа:И не забравяй че да учиш в Университет в Белгия трябва да си приета същата специалност в БГ университет.

Може ли някой да го потвърди за всички уноверситети в Белгия, защото при кореспондирането си с този в Namur не получих отговор на този си въпрос, а от Université de Mons-Hainaut ми казаха, че подобен документ не ми е нужен... а може и да не са ме разбрали.. :dontknow:
Buku
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 23 Март 2009, 21:11:29

Е сега ако някой ми каже как стоят нещата и за магистратурата... Че като чета е само бакалавър, та.... :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот lilink » 3 Май 2009, 22:31:55

Здравейте. Интересувам се, има ли Университет в Белгия, където мога да изучавам Визуални Изкуства? В момента преглеждам линковете, които сте дали. Завършвам тази година, така че инересува ме бакалавърска степен. Благодаря предварително!
lilink
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 3 Май 2009, 22:43:13

23-секунден search в google дава отговор..

например тук >> http://www.lacambre.be/
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот elle » 4 Май 2009, 01:35:02

Този сайт за унитата към френската общност, в Белгия, добре са го направили.

Избираш си от тук специалност и гледаш къде е посочено, че я има. След това проверяваш тук за сайта на унито, което те интересува и те така ..
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот lilink » 4 Май 2009, 12:11:16

Много благодаря за информацията!
Знаете ли някой Университет в който се отпускат стипендии или програми за получаване на стипендии за следване в сферата на Визуалните изкуства? ( например такива, които да покриват таксата )
lilink
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 4 Май 2009, 12:32:00

Все си мисля, че ако се поразровиш в сайтовете ще я намериш тази информация. Ако в крайна сметка не я намериш им пращаш мейл и всичко е ок. Аз така колко информация събрах от университети в Брюксел... И якото е, че ти отговарят супер бързо, дори понякога след 5-10 минутки. Явно е, че хората там си вършат работата :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот tsvety_ro » 10 Май 2010, 19:39:21

Здравеите,
Преди една седмица завърших училище и ми предстоят матури. Прочетох достаа от инфото, но за съжаление ми е доста объркано все още. Искам да кандидатствам в Белгия в ето този университет http://www.actournai.be/ .
Горе-долу съм наясно с комплекта от документи, които трябва да имам обаче за EQUIVALENCES нищо не разбирам.
Съжалявам предварително, ако тази информация вече някой я е постнал и аз не съм я прочела!
Бихте ли ме просветили как по-точно се прави това чудо,формуляр ли се попълва или какво? Как, къде и т.н. ...
БЛАГОДАРЯ!
tsvety_ro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 11 Май 2010, 09:08:56

tsvety_ro написа:Здравеите,
Преди една седмица завърших училище и ми предстоят матури. Прочетох достаа от инфото, но за съжаление ми е доста объркано все още. Искам да кандидатствам в Белгия в ето този университет http://www.actournai.be/ .
Горе-долу съм наясно с комплекта от документи, които трябва да имам обаче за EQUIVALENCES нищо не разбирам.
Съжалявам предварително, ако тази информация вече някой я е постнал и аз не съм я прочела!
Бихте ли ме просветили как по-точно се прави това чудо,формуляр ли се попълва или какво? Как, къде и т.н. ...
БЛАГОДАРЯ!

Здравей tsvety_ro и добре дошла в нашия форум :)

Подробна информация за признаването на дипломите можеш да намериш тук: http://www.equivalences.cfwb.be/portail ... lences.asp

Някои по-напред беше препоръчал и този сайт, като изключително полезен за желаещите да учат в университети на френската общност в Белгия: http://www.ciuf.be/cms/

Успех с кандидатстването и ако имаш въпроси/препоръки те очакваме тук!
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот tsvety_ro » 11 Май 2010, 13:51:26

Благодаря за бързия отговор. В тези сайтове вече бях и четох, но явно не е достатъчно. Ще се задълбоча повечко. Идеята ми беше, ако някой го е правил вече просто да ми разкаже като на малоумен :oops:
tsvety_ro
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование