• Advertisement

Стаж в Европейска Комисия

Напред, науката е слънце!

Стаж в Европейска Комисия

Мнениеот djakolinus » 16 Февруари 2008, 15:17:08

Здравейте.
Би трябвало да се радвам ,че дават въможност на хора от цял свят да разберат как работи системата ЕК като цяло . Още повече трябва да се радвам . че съм един от тези хора ,но така и не мога да го сторя .Срещам огромен проблем няма много време време .а така и не мога да се справя с намирането на квартира за 5 месечния си престой там стартирайки от 1 март ......(както и с клавиатурата на лаптопа но ....)

Моля братя и сестри i need help ! emergency

надявам се да имате някави предложения .....

Притеснявам се тъй като това е първото ми излизане,,,,,

може и на skype djakolinus
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Стаж в Европейска Комисия

Мнениеот elle » 19 Февруари 2008, 12:43:53

djakolinus написа:стартирайки от 1 март ......

Стажът ти не започва ли от 03/03/08 :)

Ще се засечем сигурно по коридорите на Комисията. Оглеждай се за "рус цепелин с блуждаещ поглед" трудно ще ме сбъркаш :lol:

Ще разпитам сега познати за идеи къде да търсиш квартира. То по принцип има много, ама наемите им са 4-цифрени..
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот djakolinus » 19 Февруари 2008, 12:53:28

Да на 3 е сбирката на комспомолците :) аз съм в DG EMPL ти каде си разпределен иначе идеята ми не е за 4 цифрена квартира ..... а ти каде си сега ако си в БГ кога мислиш да патъваш аз на 27 летя с Малев от Варна
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 19 Февруари 2008, 13:03:07

djakolinus написа:Да на 3 е сбирката на комспомолците :)

знам знам всичко знам аз ;)

ти каде си разпределен

аз съм завеждаща коктейлите и отговаряща за протоколa по посрещането на важни хора

иначе идеята ми не е за 4 цифрена квартира .....

е предположих де. Все пак заплащането ми е известно ;)

а ти каде си сега

сега съм в Брюксел, но след малко ловя самолет за Рим. Хайде пак ще пиша!

Поздрави,
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот elle » 20 Февруари 2008, 00:37:20

Здрасти пак:)
Както ти казах в кю-то предпочитам да ти пиша тук, за да може евентуално и други хора да почерпят информация.

Противно на наблюденията ми, че намирането на прилична квартира става най-често с обикаляне по стотиците агенции тук, тая вечер 3-ма приятели ми казаха, че техните квартири са си намери чрез www.vlan.be. Което е идеално за теб, предвид факта, че още си в Бг.
Понеже търсиш нещо в крaтки срокове и на поносима цена гледай основно за кварталите Ixelles, St Gilles и Schaerbeek (има доста българи, но е малко краен вариант да знаеш). В никакъв случай Anderlecht.

Нека търсенето започне сега!
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот djakolinus » 20 Февруари 2008, 01:32:14

Мерси за бързия отговор , но проверям този сайт от 5 януари както и други подобни страници :
http://xsorbit29.com/users5/stageforum/ ... ?board=4.0

http://www.expatriates.com/classifieds/ ... available/

http://www.bed-breakfast-viviane.be/map.shtml

http://www.gtahotels.com/cities/brussel ... PAodSBRMDQ

http://voy.com/53105/

http://www.blbe.be/default.asp?V_DOC_ID=1948

което не е малко

Но навсякъде е едно и също 1 наемите се много по- високи от нормалното пример е наем от 500Е + консумативи 100 150 Е тея луди ли са ??
2. Искат да имаш кредитна карта за предплата (отново Лудили са хората в БГ не раполагат с такова нещо пак и как да им пратиш пари ей така ???)
3.Ако не искаш с кредитна карта трбва да ги внесеш в блокирана банкова сметка и оттам да се извличат сумите по сметка ежемесечно ..... е да де но сметка от тук в тамошна ( белгийска банка не ми казаха как да си открия )

И така един краговрат плюс това имотите са по - мизерни от тези във Варна ( там съм бил там казвам ) .
Така че остава да има познат или препорачан някой който да каже има квартира еди каде еди колко си ако може и снимки ела виж и така ето това е много трудният момент........
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 20 Февруари 2008, 12:00:42

djakolinus - ... сори ама... уж си интелигентен човек .... отиваш в ЕК и т.н .
Ами в тая страна такива са условията ...това че на тебе не ти пасват е единствено и само ТВОИ проблем.
Когато става дума за наеми -ми съвсем нормално е да искат депозит.Това че ти нямаш банкова сметка -ми твои проблем- да имаш.
Това че наемите са дебели-ми Брюксел се крепи на бюрократие от Е централа и Нато. Тия от хора данък не плащат и релативно повече кинти има дават -съответно собствениците на недвижимости гледат да ги издоят.

Въобще струва ми се че не си си дал много напан да разбереш каде отиваш и в тоя случаи се плаща.
успех в начинанието.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот djakolinus » 21 Февруари 2008, 00:06:43

satbradar написа:djakolinus - ... сори ама... уж си интелигентен човек .... отиваш в ЕК и т.н .
Ами в тая страна такива са условията ...това че на тебе не ти пасват е единствено и само ТВОИ проблем.
Когато става дума за наеми -ми съвсем нормално е да искат депозит.Това че ти нямаш банкова сметка -ми твои проблем- да имаш.
Това че наемите са дебели-ми Брюксел се крепи на бюрократие от Е централа и Нато. Тия от хора данък не плащат и релативно повече кинти има дават -съответно собствениците на недвижимости гледат да ги издоят.

Въобще струва ми се че не си си дал много напан да разбереш каде отиваш и в тоя случаи се плаща.
успех в начинанието.

Сори ама само уж сам интелигентен Щом в тази страна условитята са такива колкото и да си дам напан от Remote distance не мога да разбера и това е , пък и се изпуска една мног важна нишка на форума . Въпросът ми не беше поставен под мотото край няма да се справим със ситуацията , а с мотото Заедно да се справяме с възникналите въпроси ...... Така че това което е мой проблем днес утре е пролем на 10 100 1000 , но ако ние сме ранищили част от въпросите то те ще са отговори за другите.
Важно е да се отбележи че за стажовете в ЕК няма почти ниакква информация освен тази за кандидатсването.. но ето нещо полезно:

http://traineeship-ec.blogspot.com

тук на английски има много добре разяснено основно как протича един стаж и проблемите почти винаги са едни и същи и май основния си е настаняването.
Така че май не е само Мой проблем.Важно е освен да го отбележим и да дадем решениена въпроса такава е идеята на форума пък и на стажа даже.
Така че никой да не губи надежда

Важно е да се отиде на място и да се ползват обявите
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 21 Февруари 2008, 00:32:51

Много умни приказки е казал popwill. И най-вече относно парите.. попрегледах и аз сайтовете и просто под 400Е + 50/100Е charges трудно, много трyдно.. Просто заради целия дипломатически корпус наемите са неимоверно надути.

Единственият сигурен начин е да познаваш някой, който сега прави стаж и си заминава и освобождава нещо.. Защото студентите не освобождават по средата на втория семестър квартири. Другото - на място.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот djakolinus » 21 Февруари 2008, 00:49:25

Да днес говорих с девойка която напуска квартирата си всъщност е апартамент и е с 4 човека които са стажанти и си отиват на 1 март тоест е свободен Цената му е 1500 Е което за 4 човека говорим за по народни цени но трябва да се саберем 4 човека така че които чете форума може да пише тук или на скаип или ICQ и без познати които да са там наистина е много трудно ...........
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 21 Февруари 2008, 12:56:04

Да днес говорих с девойка която напуска квартирата си всъщност е апартамент и е с 4 човека които са стажанти и си отиват на 1 март тоест е свободен

Добра новина значи :). Сигурна съм, че на място ще намериш други стажанти в "затруднена" ситуация и ще се организирате да го наемете това жилище.
Ако искаш отвори ТУК една тема "Търся съквартиранти в Брюксел", макар че не вярвам да успееш да ги намериш чрез форума. Zaedno.eu все още не е популярен сред Бг обществото в Белгия, но разчитам веднъж на "местна почва" да удариш и ти едно рамо - колкото повече информация се обмени из темите тук, толкова по-полезни можем да бъдем на онези " 10, 100, 1000 души утре..", както писа ти.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот elle » 1 Март 2008, 21:11:04

Джако, какво стана с теб? Разпиши се тука да не те мисля.. :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisy » 2 Март 2008, 14:38:27

djakolinus, желая ти успех с търсенето на жилище! elle, браво, че помагаш!

Извинявайте, че спамя, но аз работя в Люксембург и тук цените са много по-безбожни. Стажантите живеят по стаи с хазяи. Никой не може да си позволи нещо самостоятелно.

Сатбрадар, може би старите чиновници взимат добри пари, но не си мисли, че и при хората от новите страни-членки е така. Неслучайно Люксембург е с най-висок стандарт в цяла Европа, но хората по институциите получават точно толкова колкото и тези в Брюксел и Страсбург.

Поздрави!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот djakolinus » 12 Март 2008, 18:02:43

Еми да зема и аз да се разпиша в тоз Брюксел бре :)
Тук е много красиво навсякаде паркове и пейки които обаче са безполени защото постоянно вали :) но стига балгарщина
Европейската комисия е голяяяяямо място с мнооооого хора и мнооооого от тях смятят че има мноооого хора а трябва да са по - малко тяхна си работа важното е че се набутахме за стажанти и сега сме едно ниво по- висше от строителите и се равняваме на студентите
Парвата седмица беше голямото ПОсрещане обиколки в парламента сондиране и кореспондиране
Ей туи парламента голяма раота бре :) ма и комисията не пада по -доле
Чудно тези хора които работят тука откаде черпят цялата тази култура ти ги бласкаш те ти се извиняват е то да ти стане неудбно и да се питаш каде сам живял досега
На квартирка сам си сам С кухня и баня е апартамента няма хладилник но на идване кам работа набелязах 2 изоставени пред домовете дано имам силите да ги пренеса и сам напално екипиран
За късмет прихващам сигнал от някаква Даркангел и интернет си имам добре е
МА КАто гледам как хазяйте се седят цял ден по кафенетата и с тези социални си се кефят цял месец наште пенсионери могат само леща да си хапват с пенсията ма и тя скъпа :)
Иначе много дтриктни в сек'ритито не мое пиле да прехвракне тапото е че и сакйп и аи си кю не мога да си иснталирам ма мисля че ше забиколя системата ми на балгари сме
Бих се радвал да обасим някой екзистенциални вапроси на бира например или на вино че аман от бира и безалкохолни
Живота е охолен но студен Отвсякаде
Ели спокс ок сам :) о хората тука май са си ок Отвсякаде

ЕЕЕй щях да забравя за Прозорците или така наречените джамове ихихи е то смао българки се едно си си в България но ти говорят в евро 30 40 Е е тарифата но пак плакнеш окото :)
засега толкоз
Аватар
djakolinus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 12 Март 2008, 20:25:06

djakolinus написа:ЕЕЕй щях да забравя за Прозорците или така наречените джамове ихихи е то смао българки

Неприятно, но факт :?
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Образование