• Advertisement

Образование в Белгия, Холандия или Германия!?!

Напред, науката е слънце!

Образование в Белгия, Холандия или Германия!?!

Мнениеот yelle1606 » 1 Юни 2008, 15:36:38

Здравейте,

От няколко месеца се лутам из сайтове на университети и линкове и се опитвам да намеря оптималния вариант за магистратура в Европа. На 24 години сам. Завършила сам Английска флология + Магистратура Лингвистика и Превод.

Общо взето съм се спряла на Антверпен (Белгия), Утрехт, (Холандия) и Байройт (Германия).

Къде обаче е най-благоприятното място за учене и работа с английски? Сестра ми следва в Германия обаче си мисля, че ще е трудно да се намери работа там ако не говориш немски , а и немците май не са много добре настроени към англоговорящи, затова си мислех че може би Белгия и Холандия дават по-големи шансове в това отношение.

Ако някой може да посъветва къде а най- голям шансът за българин с английски да оцелее от тези три страни ще съм искрено благодарна!!!
Аватар
yelle1606
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tonic » 1 Юни 2008, 20:10:04

не е възможно да се сравнява една голяма страна с малки такива, нормално е в по-малката да има по-голяма толерантност към чужденеца....Антверпен ми е вторият в класацията след Амстердам, но това са лични чувства и мисли... А Утрехт е самият разкош... Това дет го пишеш в Германия без да съм го виждала мога да се обзаложа, че си е провинция пар екселанс.. но когато става дума за работа, си мисля, че където и да си ще ти е сложно без да знаеш местния език. Ама може да имаш и късмет. За да работиш с английски в обичайния случай трябва да си висококвалифициран специалист в мултинационална компания, късето всичко се случва на английски...всичко или почти всичко... но ако говорим за някаква си работа, необходима за свързване на двата края - само с английски е много, много сложно...
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Образование