• Advertisement

Магистратура в Брюксел

Напред, науката е слънце!

Магистратура в Брюксел

Мнениеот KeepWalking » 2 Април 2009, 23:26:19

Здравейте уча Международни отношения в ВСУ и сега искам да карам магистратура по същата специалност в Брюксел само,че не говоря френски или фламандски.Може ли някой да ми разясни възможно ли е дакарам една година подготвителна за езика.Също как стоят нещата с стипендиите,прочетох на едно място ,че следването на english e мн.скъпо.
Всякаква информация ще ми е полезна.............а също така някой знае ли каква е процедурата за кандидатстване....стъпка по стъпка..
Ще ви бъда много благодарен!!!

8. Заглавия от рода на "помогнете","помощ","въпрос", "проблем", "някой знае ли...", "хелп..", не са приемливи и такива теми ще се модерират строго! Потребителите не трябва да използват много пунктуации (!!!, ????? и .....) в заглавието или в самият си пост. Не пишете изцяло с големи букви. ....Yura
KeepWalking
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Магистратура в Брюксел

Мнениеот Boby1985 » 16 Април 2009, 16:18:37

Ами и на мен това ми е интересно, ама явно е, че народа масово кандидатства за бакалавър, а не за магистратура. Имам една позната в Брюксел и ми каза, че в Белгия приемали всички, които кандидатстват (един вид), дори и за английски език ако ти се изискват 80 точки на TOEFL, а имаш 75 не ти правят проблем. Трудното е след това - изкарването на висшето образование и сравнително малко хора били завършвали :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот elle » 16 Април 2009, 21:26:44

По мои наблюдения, в Брюксел се влиза по-лесно във фламандските или английски ВYЗ-we. Като пример мога да дам EHSAL, в който познат - дипломиран капитан от военоморското училище във Варна, прави едногодишна магистратура по икономика. Да, вярно, че дипломата от такъв университет няма същата тежест като тази от Solvay, когато излезеш на пазарa на работна ръка, но тук вече опира до личен избор и амбиции... Когато кандидатствах в Solvay ме приеха с триста зора магистратура, въпреки че идвах с бакалавърска от Франция, а не от Бг. Просто университетите към Френската общност приемат по-трудно чуждестранни студенти.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Boby1985 » 17 Април 2009, 12:37:32

Чакай малко сега... Как така е дипломиран капитан от ВМУ, а записва магистратура в икономическата сфера? Не трябва ли мастъра, за който кандидатстваш, да се покрива донякъде с бакалавъра? Т.е., правиш мастър по икономика и ти трябва бакалавър по икономика, финанси или релевантно?
И още нещо - има ли си някой напредстава къде в Брюксел може да се направи магистратура по Право и горе-долу каква е годишната такса? Линк ако дадете - екстра направо :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 17 Април 2009, 12:42:02

специално EHSAL, мисля, предлагаха master програми, които не изискват да имаш бакалавърска по специалността. Ама то е master по Икономика, не е специализиран - финанси и т.н
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 17 Април 2009, 13:36:12

И така да е, значи искаш да ми кажеш, че ако имаш юридическо образование ще можеш да кандидатстваш в този ВУЗ?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 17 Април 2009, 13:45:47

Ебати кефа, преди малко се свързах с мацката - програмите били насочени предимно за неикономисти, така че всичко си е ок :)
Кофтито на това другото училище, което си постана е, че информацията за специалностите е на френски език, което е чукче :) Иначе това EHSAL ми звучи МНОГО приемливо като място за учене :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 29 Април 2009, 09:15:58

Бих искал да попитам следното - ако съм завършил Английската гимназия в София и са ми преподавали повечето (без два) предмета на английски ще е нужно ли да държа TOEFL?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Pearly » 29 Април 2009, 11:38:03

Здравейте,

За тези, които учат в момента магистратури в Брюксел, дали бихте ми казали доволни ли сте от образованието, по-специално от EHSAL в Брюксел.
В момента кандидатсвам за там и тъй като съм ограничена финансово, бих искала да попитам средно как вървят разходите ви на месец? Може ли да се намери по-евтино общежитие или стая под наем? Учебниците предполагам не са евтини..
Има ли възможност да се намери почасова работа с английски?

Благодаря ви предварително за информацията.
:)
Pearly
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Boby1985 » 29 Април 2009, 12:21:52

Pearly написа:Здравейте,

За тези, които учат в момента магистратури в Брюксел, дали бихте ми казали доволни ли сте от образованието, по-специално от EHSAL в Брюксел.
В момента кандидатсвам за там и тъй като съм ограничена финансово, бих искала да попитам средно как вървят разходите ви на месец? Може ли да се намери по-евтино общежитие или стая под наем? Учебниците предполагам не са евтини..
Има ли възможност да се намери почасова работа с английски?

Благодаря ви предварително за информацията.
:)

То и аз ще кандидатствам за там, МВА :) И мен ме интересуват тези въпроси, но доколкото видях си има платени стажове, някои от които са на 1/2 работен ден и на доста прилични цени. От достоверен източник в Брюксел знам, че месечния разход е около 800 евро. То си зависи от човека, но доколкото познавам това момиче не е някаква пиячка, пушачка и изобщо, не е бохем :) Така че с около 800-900 евро ще можеш да преживееш. Ама то си е както във всяка държава - за д работиш и да имаш шанс за някаква работа в България трябва да знаеш български. В Брюксел би трябвало да е същото :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 29 Април 2009, 12:47:24

Boby1985 написа: доколкото видях си има платени стажове, някои от които са на 1/2 работен ден и на доста прилични цени.

:-s :-s
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот elle » 29 Април 2009, 12:49:35

Pearly написа:Здравейте,

Е, ако имаш амбиции за PWC, примерно, EHSAL не е точното място
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 29 Април 2009, 13:03:24

elle написа:
Boby1985 написа: доколкото видях си има платени стажове, някои от които са на 1/2 работен ден и на доста прилични цени.

:-s :-s

Да, видях го това нещо... Ама не помня в кой сайт - 1/2 работен ден, съобразено с ученето ти, да си последна година или завършил студент, за 1500 евро чисти... Но ме е яд, че не помня кой сайт беше, та да го докажа... :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Lea » 29 Април 2009, 13:04:51

без да съм студентка и без да съм в Брюксел, тези цифри ми се струват много. Че те студентите в München с по-малко пари живеят, а доколкото забелязах , като съм ходила в Брюксел, цените по заведенията са по-ниски. А една приятелка, която живееше в едностаен апартамент в Брюксел, плащаше толкова, колкото са цените и в München. Така че според мен един студент с малки ограничения съвсем спокойно може да кара и с по-малко пари на месец. Пиша го това, за да не се плашат бъдещи студенти от виски разходи. Аз съм учила, живяла съм на различни места в Германия и единствения път, когато съм давала толкова пари като студентка беше във FFM, но тогава го карах по-така, понеже имах висока практиканства заплата. Иначе които е дошъл да учи, може да лиши от 1-2 излизания, ако няма достатъчно финанси.

P.С. Ако и в Белгия има такси за обучение и те се разпределят върху всички месеци, тогава разходите могат да се вдигнат. Но даже и в такъв случай 800€ ми се виждат много
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот Boby1985 » 29 Април 2009, 13:24:58

Lea написа:без да съм студентка и без да съм в Брюксел, тези цифри ми се струват много. Че те студентите в München с по-малко пари живеят, а доколкото забелязах , като съм ходила в Брюксел, цените по заведенията са по-ниски. А една приятелка, която живееше в едностаен апартамент в Брюксел, плащаше толкова, колкото са цените и в München. Така че според мен един студент с малки ограничения съвсем спокойно може да кара и с по-малко пари на месец. Пиша го това, за да не се плашат бъдещи студенти от виски разходи. Аз съм учила, живяла съм на различни места в Германия и единствения път, когато съм давала толкова пари като студентка беше във FFM, но тогава го карах по-така, понеже имах висока практиканства заплата. Иначе които е дошъл да учи, може да лиши от 1-2 излизания, ако няма достатъчно финанси.

P.С. Ако и в Белгия има такси за обучение и те се разпределят върху всички месеци, тогава разходите могат да се вдигнат. Но даже и в такъв случай 800€ ми се виждат много

Напълно съм съгласен с теб. Първоначално може и с по-малко пари да се мине, но казвам какво ми каза въпросната позната в Брюксел.
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Следваща

Назад към Образование