• Advertisement

Въпрос за здравноосигурителната компания Vanbreda International

Форумът, който касае всеки!

Въпрос за здравноосигурителната компания Vanbreda International

Мнениеот lostdog » 20 Септември 2012, 10:56:13

Здравейте,

имам въпрос, свързан с признаването на здравни права от една държава в друга в ЕС.
Бях за известен период в Белгия на работа и се осигурявах здравно в компанията Vanbreda International.
Когато си дойдох в БГ, подадох заявление за издаване на формуляр Е 104, за да ми признаят тази здравна осигуровка тук в БГ и да не плащам здравни осигуровки и тук за тези месеци. Отговориха ми от нашата здравна каса, че тази компания била частна и не участвала в системите за траснфер на здравни права в ЕС, т.е. не издават този формуляр.

Много се учудих...не са ли повечето здравноосигурителни компании в западна Европа частни? Това значи ли, че не участват в тази система, за която има регламенти от ЕС? Някой може ли да ми помогне, защото не знам как да тълкувам този отговор? Някой имал ли е същия казус?

Благодаря предварително! :)
lostdog
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпрос за здравноосигурителната компания Vanbreda International

Мнениеот zvezdichka » 20 Септември 2012, 22:29:56

За съжалние е вярно това, което са ти отговорили за Vanbreda. Аз преди няколко години поисках самата Vanbreda да ми издаде формуляр Е104, но получих същия отговор. Издават общ формуляр какъв вид здравно покритие си имал и за колко време, но той определено за нищо не служи пред българската НЗОК. Просто тази компания не участва в преносимостта на здравноосигурителни права в ЕС.
Аватар
zvezdichka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Re: Въпрос за здравноосигурителната компания Vanbreda International

Мнениеот lostdog » 25 Септември 2012, 08:23:22

Мерси за отговора!

И аз ги попитах и разбрах същото. Много интересно как точно европейските институции работят с тази компания, при положение, че те са инициатори на тези закони за трансфер на здравните права...

Поздрави!
lostdog
Нов потребител
Нов потребител

Re: Стаж/Praktikum/Internship/ в Холандия

Мнениеот Sxandy » 10 Ноември 2014, 09:46:22

За съжалние е вярно това, което са ти отговорили за Vanbreda. Аз преди няколко години поисках самата Vanbreda да ми издаде формуляр Е104, но получих същия отговор. Издават общ формуляр какъв вид здравно покритие си имал и за колко време, но той определено за нищо не служи пред българската НЗОК. Просто тази компания не участва в преносимостта на здравноосигурителни права в ЕС.
Scarlett
Sxandy
Нов потребител
Нов потребител

Re: Стаж/Praktikum/Internship/ в Холандия

Мнениеот daisymm » 10 Ноември 2014, 10:37:57

Sxandy написа:За съжалние е вярно това, което са ти отговорили за Vanbreda. Аз преди няколко години поисках самата Vanbreda да ми издаде формуляр Е104, но получих същия отговор. Издават общ формуляр какъв вид здравно покритие си имал и за колко време, но той определено за нищо не служи пред българската НЗОК. Просто тази компания не участва в преносимостта на здравноосигурителни права в ЕС.

Здравей Sxandy,

написаното от теб за тази тема ли се отнася? По мое мнение отговорът ти има отношение по скоро към темата
Въпрос за здравноосигурителната компания Vanbreda International...
...

Преместено, мерси. Бойко
Последна промяна boyko123 на 10 Ноември 2014, 16:22:13, променена общо 1 път
Причина: Сбъркана тема
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки