• Advertisement

Брюксел - работа?

Форумът, който касае всеки!

Re: Брюксел - работа?

Мнениеот Boby1985 » 8 Август 2009, 14:03:37

Толкова ли е зле? Тези някакви мошеници ли са, какво ли са? Веднага го изтрих, че наистина да не заблуждаваме хората!!!
Последна промяна Boby1985 на 8 Август 2009, 17:28:02, променена общо 1 път
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот criyo » 8 Август 2009, 17:03:31

Boby1985 написа:Здрасти. Значи, аз не знам какво точно е ФОРЕМ, но виж (както и всички, които имат интерес) на какво попаднах в нета :) Би трябвало да има и други такива агенции....

Човек, направо паднах като го отворих тоя сайт...ако админите не спяха, досега да са ти изтрили линка 100 пъти, за да не заблуждаваш обикновените хора, които може да решат да го отворят! Ебаси абсурда ... ще умра
=D> #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот velingrad » 8 Август 2009, 17:30:36

Te (Админите) уважаеми criyo не спят-вЕрвай ми. Щом някой е решил, че споменатият лик, може да е "ценен", то никой неможе да му забрани това, въпреки очевадната му несериозност.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот farwla » 8 Август 2009, 21:52:33

@Боби, ти прочете ли въобще страницата, към която пращаш линк????
не видя ли, че пише за някакви визи, каквито от доста време няма за Европа???
не видя ли че пише за "работа като независими"-за това даже и и разрешително за работа не трябва, камо ли виза.
А очевидно жената питаше как да си намери работа в Белгия-т.е. не да си основава фирма.
И въобще-защо да плаща някой на някакви консултанти за нещо, което по принцип човек сам го прави, и какво-и да те регистрират като независим в Белгия-да не би да ти намерят после поръчки/работа????
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Boby1985 » 8 Август 2009, 22:42:55

Да ти кажа честно не видях нито датата, нито нищо - просто зададох на Гуугъл търсене за разрешително за работа и това излезе. И видях, че е за собствен бизнес, но предположих, че може да бъде на някого полезно това... Знам ли и аз... След като всеки мълчи и нищо не споделя по тази тема... То като гледам май-май ще спра да пиша вече в този форум, че то все критични хора... А и жената попита за ФОРЕМ, но като гледам никой не й отговори, а само критика се бълна... :-# :-# :-#
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот farwla » 8 Август 2009, 23:21:30

ами аз за пръв път чувам за ФОРЕМ, но ми стана любопитно и питах моя най-добър приятел:
http://www.google.be/search?hl=fr&q=FOREM&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=f&oq=
както се вижда от излизащите първи няколко линка-сред които и википедия-това явно е нещо като бюрото по труда на Валония
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 8 Август 2009, 23:37:26

Boby1985 написа:Да ти кажа честно не видях нито датата, нито нищо - просто зададох на Гуугъл търсене за разрешително за работа и това излезе.

Просто бих те посъветвала, занапред, да проверяваш какво пускаш, преди да го направиш. Очевадно несериозни сайтове само биха могли да подведат някой..

След като всеки мълчи и нищо не споделя по тази тема... То като гледам май-май ще спра да пиша вече в този форум

Боби, прощавай, ама твоето писане в този форум на 90% се свежда до въпроси по всякакви теми. Бидейки "ползвател", не е ли малко не-на-място да предупреждаваш, че може да спреш да задаваш въпроси?

че то все критични хора... А и жената попита за ФОРЕМ, но като гледам никой не й отговори, а само критика се бълна... :-# :-# :-#

Трябва да се научиш да приемаш критика, понякога е градивна, а и в Белгия рано или късно ще се сблъскаш с нея.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Boby1985 » 9 Август 2009, 09:15:52

Първият съвет/забележка - приемам го. Просто наистина не прегледах обстойно сайта, а го постнах веднага, за което си приемам забележката :)
Второто - ами може и парадокс да е, ама не малко ми пишат лични съобщения за разни въпроси вместо да питат тук, във форума, за да им отговори някой и да може всеки, който го интересува да ги види и да не пита по 100 пъти. Доколкото разбирам и ти, elle (по принцип не обичам да се обръщам с никове, но не ти знам името :) ), получаваш ЛС, вместо въпросите да се задават тук, във форума. В голяма степен и въпросите, които задавам (не, че не ме интересуват) са вдъхновени от тези ЛС, които аз получавам. Е това нормално ли е според теб за един ФОРУМ? Иначе темите за Белгия бяха замрели супер яко и народа го караше по други форуми и по ЛС.
Третото - винаги мога да приемам критика, стига да е основателна. Velingrad ми беше направил забележка за това, че не съм правил линковете с някакво обяснение, а директно правя copy/paste - ами като е прав/а, обясни ми как става и резултата е налице. Но няма смисъл да спорим за глупости, факт е, че не прегледах сайта по-подробно и веднага коригирах поста си, за да не обърква наистина хората :) Та явно е, че вече няма такива агенции, които да ти "помагат" с предвижването на документите ти за работна виза, а Белгийското посолство в София продължава да не вдига телефоните и да не отговаря на e-mail-ите упорито. Като разбера нещо веднага ще пиша :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот farwla » 9 Август 2009, 10:24:48

По въпроса за "замрелия" форум-август месец е, повечето хора са някъде в отпуска, на плажа, и надали четат всеки ден форума на заедно. По същата причина надали ще получиш отговор и от белгийското посолство (макар че не ми е ясно какво толкова ще ти кажат те-за здравната карта от Б-я се пита в НОИ/НЗОК , а за застраховка в Белгия-елле ти обясни; за разрешителните за работа пак не е посолството да ги дава).
Второ, българите в Белгия (особено студентите) са несравнимо по-малко от тези в Германия. В Белгия също една голяма част от българите са строителни работнци (работят или като независими и правят ремонти, или работят за български строителни бригади, или нелагално), или работят в институциите-затова по-малко хора пишат по въпросите, които те вълнуват.
За да помогнеш на хората, които се интересуват, можеш да започнеш примерно да пишеш в тази тем http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=142&t=10093 - може да нашишеш примерно информацията, която получи за мобилните оператори; може да добавиш сайтове с жилища под наем, които си намерил и т.н.
аз не мисля, че потребителите на заедно сме били нелюбезни и не сме се опитали да помогнем с каквото знаем.
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 9 Август 2009, 11:48:50

farwla написа:По въпроса за "замрелия" форум-август месец е, повечето хора са някъде в отпуска, на плажа, и надали четат всеки ден форума на заедно. По същата причина надали ще получиш отговор и от белгийското посолство (макар че не ми е ясно какво толкова ще ти кажат те-за здравната карта от Б-я се пита в НОИ/НЗОК , а за застраховка в Белгия-елле ти обясни; за разрешителните за работа пак не е посолството да ги дава).
Второ, българите в Белгия (особено студентите) са несравнимо по-малко от тези в Германия. В Белгия също една голяма част от българите са строителни работнци (работят или като независими и правят ремонти, или работят за български строителни бригади, или нелагално), или работят в институциите-затова по-малко хора пишат по въпросите, които те вълнуват.
За да помогнеш на хората, които се интересуват, можеш да започнеш примерно да пишеш в тази тем http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=142&t=10093 - може да нашишеш примерно информацията, която получи за мобилните оператори; може да добавиш сайтове с жилища под наем, които си намерил и т.н.
аз не мисля, че потребителите на заедно сме били нелюбезни и не сме се опитали да помогнем с каквото знаем.

Еххх, ама то такава тема си трябваше. Разбира се, че всичко, което знам веднага го поствам там :) За другите неща - по-добре да го забравим и това е :thumbleft: :-# :-"
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 15 Август 2009, 19:12:51

Едно въпросче - за Белгия има ли го това, че ако си студент можеш да работиш до 20 часа в седмица или нещо подобно? Или за всякакъв вид работа си трябва това разрешително за работа?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 23 Декември 2009, 17:25:53

Мдам, не мога да си променя последния пост, така че трябва да пусна нов :) В тази тема всичко е описано много добре:

viewtopic.php?f=142&t=10093

Да разбирам ли, че всички удръжки от заплата в Белгия е около 26%????
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот tonic » 2 Януари 2010, 20:04:44

Това, което знам за Форем, е че са консултирали българското правителство като водещи специалисти по т.н. ваучери за професионално обучение. Преди дни беше заимствана белгийската практика и беше издаден и първият български такъв за повишаване на уменията на заетите в Българиял Може и да не са толкова несериозни, колкото изглежда от линка след като са избрани в Белгия да провеждат държавна политика. Естествено гаранция не давам, само разсъждавам.
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Брюксел работа

Мнениеот mihaela83 » 27 Март 2011, 20:35:29

Здравейте на всички аз съм нова тук и искам малко помощ от вас относно работа в Бруксел
mihaela83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: Брюксел работа

Мнениеот iniuta » 27 Март 2011, 23:48:52

mihaela83 написа:Здравейте на всички аз съм нова тук и искам малко помощ от вас относно работа в Бруксел

Здравей mihaela83 и добре дошла във форума.

Каква по-точно помощ очакваш? Ако зададеш конкретни въпроси и кажеш с няколко думи какви езици знаеш, каква квалификация имаш и т.н. със сигурност ще имаш по-голям успех!
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки