• Advertisement

Легална работа в Белгия

Форумът, който касае всеки!

Re: Легална работа в Белгия

Мнениеот iniuta » 23 Октомври 2011, 15:02:15

Да, но по написаното до момента от другия Боби и Петя, си мисля, че те не са студенти.
Във всички случай - студенти или не - успех на всички с търсенето на реализация!
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот daisy » 23 Октомври 2011, 22:46:52

Петя, за европейските институции не знам какво имаш предвид под "високи изисквания", но изпитите за временните позиции не са особено трудни (наричат се CAST). Като образование средното е достатъчно. Езици - роден плюс английски, немски или френски. Ти отговаряш на тези критерии. В момента няма нищо, но проверявай: http://europa.eu/epso/apply/today/contract_en.htm
Освен това ето ти още един линк: http://www.eurobrussels.com/
Търси в нета euro jobs! Все ще изскочи нещо.
Тук също можеш да проверяваш: http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang ... anged=true
Ако имаш още въпроси, пиши тук или на лични! Ще се радвам да съм полезна.

Успех!
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот petq0411 » 25 Октомври 2011, 14:27:23

Благодаря ти много!
Първоначално мислех че изискванията са високи, но след това открих позициите, за които ти казваш. Ще следя постоянно и ще кандидатствам, когато обяват конкурса:)
Благодаря ти за подкрепата :)
Успех и на теб :)
petq0411
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daisy » 25 Октомври 2011, 22:35:38

Извинявай, изискванията, които съм посочила по-горе, са за асистентски позиции. За администратори искат и висше. :)
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Tral » 26 Октомври 2011, 11:42:57

Привет,
аз съм в Белгия от 13 години и тогава беше друго, но на мен тогава разрешителното за работа(беше тип А) ми го извади и го подновяваше работодателя.
Не знам сега как е но видях един сайт може нещо да намериш вътре
http://www.onem.be/home/MenuFR.htm

Успех
Аватар
Tral
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот li_84 » 1 Ноември 2011, 12:22:57

И аз съм от 5 месеца във френската част(ла лувиер), но сега 6те се местим в монс, доколкото на мен ми е известно трябва да си намериш работодател , който да ти направи договор и да обясни защо иска да вземе теб а не белгиец, ако бъдат ако успее да ти направи договор ще имаш право на работа , но само при този работодател за 1 год
аз също търся работа ако някой има инфо нека пише , моля
li_84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisy » 1 Ноември 2011, 22:37:01

Преводачи на временен договор към ЕС: http://www.eurobrussels.com/job_apply/1 ... Luxembourg

Четете внимателно условията! Както казах, по принцип конкурсите за временните договори не са много трудни. В повечето случаи позволяват да се прави превод с речник. Все пак, ниво на езика поне от езикова гимназия е нужно. Също и висше.
Не се притеснявайте, че пише Брюксел и Люксембург! Ако изкарате конкурса, ви включват в един списък. Като получите предложение, винаги можете да го откажете поради факта, че е в Люксембург. Нормално е да получите повече от една покана. Успех!
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 13 Ноември 2011, 22:26:05

daisy, само да уточня нещо съществено, което не става ясно от последния Ви пост и може да заблуди мнозина, че отговарят на условията в обявата за ЕС преводачи:

1. Кандидатите трябва да говорят един от езиците на ЕС (основен, в нашия случай - български език);
2. Задълбочени познания по един от езиците - английски, френски или немски (задължително е да е различен от основния език в т. 1)
3. Задълбочени познания по още един от езиците на ЕС (различен от езиците по т.1 и т.2 по-горе).
4. Да има професионален опит като преводач от някой от езиците английски, френски и немски на основния си език;
5. Да има професионален опит като преводач в някои от следните области: право, икономика, финанси, инженерни науки;
6. Да има професионален опит в редакцията на преводи или текстове на основния си език.

Накратко, не става само с владеене на език от езикова гимназия или университет, трябва да се докаже и преводачески опит.

Успех на всички търсещи работа!
(поправих малко предпоследното си изречение, не бях се изказала правилно)
Последна промяна vessy72 на 13 Ноември 2011, 23:35:16, променена общо 1 път
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот daisy » 13 Ноември 2011, 22:46:21

Веси, прочетох внимателно изискванията за този конкретен конкурс. В тях не е споменато да се иска опит. Трябва диплома от университет, като следването да е продължило поне 3 години.
За владеенето на езиците е както сте написала.
Под ниво на владеене "поне от езикова гимназия" имах предвид, че на тези конкурси се явяват и икономисти, инженери, чието ниво на езика е от гимназията. По мое време нивото на езиковите хич не беше ниско, така че човек овладяваше доста добре езика. А и все пак е малко вероятно дори филолог да е завършил две филологии едновременно.
Мисля, че и текстовете, които ще дадат за превод на конкурс за временни договори, няма да са чак толкова трудни. За постоянните позиции по принцип са статии от вестници. Тематиката е свързана с ЕС.

Иначе т. IV d) е доста разтеглива и всеки може да си я тълкува както си иска.
(d) meet the character requirements for the duties involved.

Не че обещавам работа на някого, но повечето хора са респектирани твърде много от тези конкурси. Не са невъзможно трудни. Опитвайте, когато биват обявени!

Спирам, защото започвам да излизам от темата.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vessy72 » 13 Ноември 2011, 23:20:16

daisy написа:повечето хора са респектирани твърде много от тези конкурси. Не са невъзможно трудни. Опитвайте, когато биват обявени!
:thumbleft:

daisy, но как тогава разбирате следния текст в обявата относно фазата по CV подбора и особено бележката най-отдолу?
SELECTION BASED ON QUALIFICATIONS – CV SIFTING
...
Criteria for CV sifting:
...
4. Professional experience as a translator.
5. Professional experience as a translator from one of the following languages: English, French, German into your main language.
6. Professional experience as a translator in one of the following fields: law, economics, finance, engineering.
7. Professional experience of revising translations or editing texts in your main language
...
N.B. If you are called for an interview you will be asked to provide the relevant supporting documents. If it is established that the information you have provided is false, you will be disqualified (your name removed from the database).
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот daisy » 13 Ноември 2011, 23:33:00

Разбирам го пожелателно. То е ясно, че ако някой има много опит, ще го предпочетат него. Но не е задължително, защото задължителните критерии са в т.IV. Друг е въпросът, че тези с многото опит обикновено не се интересуват от временни договори, а от постоянни.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Предишна

Назад към Работа, данъци и осигуровки