• Advertisement

Необходими документи за престой в Белгия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Необходими документи за престой в Белгия

Мнениеот evi70o0o » 11 Юни 2011, 15:33:47

Здравейте приятели !От няколко месеца съм в Белгия и мисля да остана за постоянно.Тук живея в дома на леля ми,която е омъжена за белгиец.Надявам се да ми помогнете и да ми кажете какво е първото нещо , което да направя за да се установя тук.Какви документи ми трябват,през какви институции да мина .... Всичко ,което знаете ще ми е от полза.. Моята леля не е много информирана ,а и тук в градчето няма почти българи.Моля ви отчаяно. Благодаря ви предварително!!!

iniuta: заглавието е променено с цел по-голяма яснота
evi70o0o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Необходими документи за престой в Белгия

Мнениеот iniuta » 11 Юни 2011, 16:22:32

Здравей,

На сайта на общината в която живееш, би трябвало всички необходими документи да са публикувани.

Със сигурност първото нещо, което трябва да направиш е да се регистрираш в общината по местоживеене. Там ще ти искат личната карта, преведен и легализиран акт за раждане, здравна осигуровка, копие от договора за наем. В твоя случай сигурно ще искат декларация от леля ти и съпруга й, че наистина живееш при тях. Но за това трябва да попиташ в общината. Ще ти дадат документ, че си се регистрирала и ще ти кажат, че ще дойде полиция да провери дали живееш там наистина.
В общината ще те попитат и каква е целта на престоя ти. Взависимост от отговора ти, ще ти кажат какви документи още са необходими и какво още трябва да направиш.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Re: Необходими документи за престой в Белгия

Мнениеот evi70o0o » 11 Юни 2011, 17:24:13

Много ти благодаря за бързия отговор .Задължена съм ти . :)
evi70o0o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец