• Advertisement

Белгия - цени и стандарт на живот

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот margo54 » 3 Януари 2008, 22:46:17

tonic написа:
margo54 написа:В Белгия са много високи цените на всички видове услуги сравнени например с цените на тези основни продукти посочени в предните мнения Например днес гледах ценоразпис на фризьорски салон.Само постригване е 25 евро а комбинацията постригване боядисване и изсушаване е 80 евро

ами в София са същите, но в лева... сега да видим дали доходите в София са само 2 пъти по-ниски от тези на белгийците? :o

Не мога да се съглася с вашето мнение напълно.В случая сравнявам цена за постригване в два града с еднакъв брой жители-Добрич в България и Кортрейк в Белгия.Цената на постигване в частен салон на 15 ноември 2007 беше 5 лева в Добрич.Зная че в София е различно но цените в София трябва да се сравняват с цените в Брюксел
Аватар
margo54
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tonic » 3 Януари 2008, 22:52:48

margo54 написа:
tonic написа:
margo54 написа:В Белгия са много високи цените на всички видове услуги сравнени например с цените на тези основни продукти посочени в предните мнения Например днес гледах ценоразпис на фризьорски салон.Само постригване е 25 евро а комбинацията постригване боядисване и изсушаване е 80 евро

ами в София са същите, но в лева... сега да видим дали доходите в София са само 2 пъти по-ниски от тези на белгийците? :o

Не мога да се съглася с вашето мнение напълно.В случая сравнявам цена за постригване в два града с еднакъв брой жители-Добрич в България и Кортрейк в Белгия.Цената на постигване в частен салон на 15 ноември 2007 беше 5 лева в Добрич.Зная че в София е различно но цените в София трябва да се сравняват с цените в Брюксел

аз пък бих се съгласила с вашето мнение и бих приела направения паралел само ако дистанцията във възможностите, които се предоставят на добричлии и софиянци, е същата като тази между кортрейкчани и брюкселци... ама дали е?
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот margo54 » 5 Януари 2008, 21:05:59

Преди няколко дни белгийската телевизия изнесе данни за края на 2007.Праг на бедност ще се счита 825 евро за сам живеещ гражданин.При 10 000 000 жители в страната с този доход са и се считат за бедни 1000 000 жители.
Аватар
margo54
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот charlotte » 10 Януари 2008, 22:58:47

няколко пъти с приятели ходим до Аахен за храна и алкохол, парите за транспорт се избиват само от няколко стека бира...но кой ходи до там само за няколко стека :D разликата в цената е добра а избора доста по-богат/говоря за Кауфланд в сранение са ЖБ/. Иначе от това което съм видял до сега много са ми разноцветни мненията...
Ако искате да преброите колко Порше-та има в един град отидете до Алди в събота сутрин/лаф от една южна съседка на Белгия :wink: /
Аватар
charlotte
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elle » 10 Януари 2008, 23:46:32

charlotte написа:няколко пъти с приятели ходим до Аахен за храна и алкохол, парите за транспорт се избиват само от няколко стека бира...но кой ходи до там само за няколко стека :D

Hе е морално да внасяш чужда бира в Страната на Бирата :!: :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот liverbird » 11 Януари 2008, 00:10:49

elle написа:Hе е морално да внасяш чужда бира в Страната на Бирата :!: :)

На бирфеста - да, ама на бирата :roll:
Ех, аз да можех да си внасям Стела, дори и в Чехия(другата родина на пивото) бих я внесла :)
първия ми и последен офф за годината :oops:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот charlotte » 11 Януари 2008, 19:45:09

скомното ми мнение на човек пиещ по 2-3 бири на ден :oops: е че освен Стела Maes и тук таме някоя боза/вътрешномагазинска-Делезе, ЖБ/ няма бира която да ми понася.
Примерите са следните обикновенно пия Пислнер/Чешка/ -6 бутилки-3,3Е в Делезето до нас 4-3,8Е,разни Битбургери, Кромбахер и т.н са на съвсем народни цени-2,6Е за 6 отделно няма нищо по-добро с подходящо мезе от един Радебергер :D в началото си говорих с приятел и той ми каза че просто няма разнообразие в Белгия, да има но е някъде на майната си извън града/ живея до голямо ЖБ там само белгииски бълвочи/ отделно зареждам кисело мляко има страхотно за около 1Е, кашкавал Gazi/по-добър от Българския/ на по добра цена от Брюксел, и разни други работи....естествено накрая дъвки Орбит :)
относно белгииската бира, тя просто не е за всекидневна употреба, това и е проблема. Наздраве!
Аватар
charlotte
Нов потребител
Нов потребител

NE STE V CHAS

Мнениеот aleksenof » 21 Юни 2008, 15:07:41

СИГУРНО ИНФОРМАЦИЯТА Е НЕ ТОЛКОВА ВЯРНА СЪВСЕМ БИХ КАЗАЛ ЧЕ Е ОРИЕНТИРОВЪЧНА.КЪМ ДБНЕШНА DATA20.06.2008 ГОДИНА ЦЕНИТЕ СА ОКОЛО 50 ПРОЦЕНТА ПО СКЪПИ.А БЕ ТО НАПРАО ГОЛИМА РАЗЛИКА БЕЛГИЯ И БЪЛГАРИЯ ВЕЧЕ НЕМА ГОЛЕМИ ДОХОДИ ГОЛЕМИ РАЗХОДИ МАЛКИ ДОХОДИ МАЛКИ РАЗХОДИ.ТРУДНО Е В БЕЛГИЯ ОСОБЕНО ОТ ОКОЛО НЯКОЛКО МЕСЕЦА СТАВА ВСЕ ПО ТРУДНО И МАЙ ВСИЧКО Е Е ГОЛЯМА СПЕКУЛАЦИЯ .ДАНО НЕШО СЕ НАПРАВИ ЧЕ С TEA ДАНЪЦИ ?И РЕД ДРУГИ ТАКСИ ТИ СЪДИРАТ КОЖАТА ОТ ГЪРБА.ПО ДОБРЕ Е В БЪЛГАРИЯ.
Аватар
aleksenof
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 21 Юни 2008, 18:34:03

Виж, пунктуационно и граматически си се вихри както си искаш, но ако обичаш пиши с малки букви!

Пoздрав
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот g06ky » 21 Юни 2008, 23:35:11

Е тук не сте прави , Белгиа си има много добра бира ...

Duvel
Maes
Leffe
Jupiler
De Koning
Palm....
Аватар
g06ky
Тукашен
Тукашен

цени стандарт на живот в белгия

Мнениеот aleksenof » 4 Юли 2008, 11:43:31

не знам зашо си мислите че тук в белгия животът е като песен напротив т!ка е страшно скъпо и чужденците пак и самите белгийци все повече се оплакват от живота си бедните все повече се увеличават и богатите/феодалите/ сашо.тука ако си обикновен човек може и гладен да си стоиш на никого не му пука за тебе.особено адвокатите са истински кожодерци които разсипват хората вземат им и последния цент по законен начин/само чужднците/.бе изобшо не идвайте в белгия да работите зашото данъците са най високи в света пак и нали ви писах вече животът тука е много по труден отколкото в българия.имаш страшно много разходи примерно заплата 1400 евро остават ти около 300 евро чисти ,които сашо така не сая гарантирани че са за тебе.дискриминацията е огромна.
Аватар
aleksenof
Нов потребител
Нов потребител

Re: цени стандарт на живот в белгия

Мнениеот g06ky » 4 Юли 2008, 17:16:12

aleksenof написа:не знам зашо си мислите че тук в белгия животът е като песен напротив т!ка е страшно скъпо и чужденците пак и самите белгийци все повече се оплакват от живота си бедните все повече се увеличават и богатите/феодалите/ сашо.тука ако си обикновен човек може и гладен да си стоиш на никого не му пука за тебе.особено адвокатите са истински кожодерци които разсипват хората вземат им и последния цент по законен начин/само чужднците/.бе изобшо не идвайте в белгия да работите зашото данъците са най високи в света пак и нали ви писах вече животът тука е много по труден отколкото в българия.имаш страшно много разходи примерно заплата 1400 евро остават ти около 300 евро чисти ,които сашо така не сая гарантирани че са за тебе.дискриминацията е огромна.

"вече животът тука е много по труден отколкото в българия" 8O 8O 8O
1во ще кажa, че явно рядко четеш българска преса за да напишеш подобна глупост и 2ро след като е по-труден тук живота събираи си багажa и обартно в Абсурдистан и 3то в която и държва да отидеш емигрант никои няма да те чака с червено килимче и с пита и сол на летището...Емигрант си оставаш навсякаде , всеки сам решава и заминава...На които му стиска разбира се!
Аватар
g06ky
Тукашен
Тукашен

то и в българия е добре ама за кого

Мнениеот aleksenof » 4 Юли 2008, 21:35:14

явно че не съм разбран или нежелан да бъда разбран.вижте хоране вярвайте на никого пиша ви самата истина животът в белгия е много по тежък от българия.и аз често отивам да пазарувам в аакен в един руски magazin казва МИКСМЪРКЕТ страхотни цени направо не е за вярване;кило кайма 1.90 цента и др. вкусотии направо си избивам по стотачка на всяко зареждане.шо се отнася до стандарта на живот драги ми виртуалци не пишете глупости и не ме учете какво да правя аз съм си избирам къде и как да живеа.вярно е че всеки си мисли че в белгия е рай но пак ви пиша тука не е рай и живота е труден все повече просяци виждам по улиците/белгийци/хьората едвам преживяват от доходите които получават.сега всеки ше дава акъл какво трябва да се направи но пожелавам всеки да се сблъска с действителността и тогава сам да прецени кое е вярно и кое не.особено последните няколко години става непоносимо тежко разбира се ако си изряден платец на всички данъци,такси,....само като пример vii давам преди няколко години хляба беше 39 цента сега 80 цента доходите са нараснали с 4,3 процента
Аватар
aleksenof
Нов потребител
Нов потребител

белгийска бира

Мнениеот aleksenof » 4 Юли 2008, 21:57:56

наистина за мене най готината е белгийската бира.според финансовото ви състояние има разни цени и качества.карапилс;юпилер,....пак ако някои ви е подвел че има работа с по няколко хиляди евро заплата съвсем не му вярвайте просто такива за обикновенните бачкатори няма.напôследък виждам много бг. дошли на гурбет ,изоставени по улиците нямат пари да се приберат направо е ужас.за това препоръчвам ви да се консултирате за офери за работа в LE FOREM veroiatno там ша ви изяснят подробности.така че чули недочули не яхвайте микробуси и не тръгвайте току така на една скалъпена история от някои нереализирал се гурбетчия бъдете трезви.
Аватар
aleksenof
Нов потребител
Нов потребител

Re: белгийска бира

Мнениеот g06ky » 5 Юли 2008, 21:53:49

aleksenof написа:наистина за мене най готината е белгийската бира.според финансовото ви състояние има разни цени и качества.карапилс;юпилер,....пак ако някои ви е подвел че има работа с по няколко хиляди евро заплата съвсем не му вярвайте просто такива за обикновенните бачкатори няма.напôследък виждам много бг. дошли на гурбет ,изоставени по улиците нямат пари да се приберат направо е ужас.за това препоръчвам ви да се консултирате за офери за работа в LE FOREM veroiatno там ша ви изяснят подробности.така че чули недочули не яхвайте микробуси и не тръгвайте току така на една скалъпена история от някои нереализирал се гурбетчия бъдете трезви.

Бих ли могъл да си позволя да попитам в кои град живееш? :D
Аватар
g06ky
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец