• Advertisement

Квартира в Белгия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Re: Квартира в Белгия

Мнениеот farwla » 19 Юли 2009, 20:52:15

Иксел е черен около порте де Намюр, в т.нар. "Матонге". Наистина има вид на Бронкс или Харлем, обаче е много близо до центъра, както и до част от институциите (парламента), а също и до Луиза. Иначе северната част на Иксел, около Флаже, си е доста бяла, основно студенти живеят там, но то пък не е добре транспортно, няма метро.
Еттербеек е ОК, няма имигранти, но е по-скъпо заради институциите.
Не знам, мен лично имигранитите невинаги ми пречат, примерно в Матонге са кротки. Вече около северната гара, където са витрините е наистина кофти и не бих живяла там, както и има една част от Андерлехт, която е опасна.
Зависи къде иска да работи/учи човек, аз според това си търсих жилище, да имам удобен транспорт (метро) до там.
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот elle » 19 Юли 2009, 20:52:42

За студент бих препоръчала Ixelles, но в студентско общежитие (имаш метро, имаш рейсове, имаш студентски заведения..) или Etterbeek. Последният e по-як, но за 500 евро там ще имаш или нещо мухлясало или кофти изолация и ще има да мръзнете зимата.. За студент с кола бих препоръчала Натовския квартал Evere. Стават и някои части на турския квартал Schaerbeek, ама трябва да ги знаеш.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот farwla » 19 Юли 2009, 21:02:38

Наистина, в Брюксел в много от по-старите квартали проблемът са гадните , тесни, стари къщички с кофти изолация и тесни стръмни стълбища....Това е допълнителен проблем, ако човек наеме необзаведено жилище-как да си качи мебелите, багажа...За съжаление по-централните и удобни части на Брюксел обикновено са такива-стари и пълни с емигранти, а по-хубваите квартали като Евер и Юкле нямат удобен транспорт.
Аз от доста време се чудя, кое е по-зле-сградният фонд в центъра на София, или на Брюксел, и май везните клонят към Брюксел...
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 19 Юли 2009, 21:03:26

Да, и аз знам, че около Северната гара е тегава история. Иначе този натовския квартал не го знам, ще го видя на някоя карта къде е. А по принцип тези, които дават стаите, могат ли да направят компромиса и да те я дадат без да те виждат, т.е. по телефон/мейл да ни "одобрят"? Аз гледам обявите от сайт, който съм го видял от сайта на университета ми и доколкото е разумно, ако някой хазяин ни одобри да преведем гаранцията?

П.П. Ето на, че още едно има излезе - Юклер...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот elle » 19 Юли 2009, 21:09:00

Boby1985 написа:Да, и аз знам, че около Северната гара е тегава история. Иначе този натовския квартал не го знам, ще го видя на някоя карта къде е. А по принцип тези, които дават стаите, могат ли да направят компромиса и да те я дадат без да те виждат, т.е. по телефон/мейл да ни "одобрят"? Аз гледам обявите от сайт, който съм го видял от сайта на университета ми и доколкото е разумно, ако някой хазяин ни одобри да преведем гаранцията?

Имах познат който завърши в Leuven, но си живееше в Brxl ( Woluwé Saint Lambert) и пътуваше без проблеми всеки ден до yни. Квартала е супер, но не знам ще намерите ли нещо, което финансово ви устройва.

Ако е за студ общежитие няма проблем да преведеш гаранцията. За частна евтина квартира аз нищо не бих превела без да съм я видяла на живо.

П.П. Ето на, че още едно има излезе - Uccle...

no money, no funny :(
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 19 Юли 2009, 21:15:57

Това удебеленото квартал ли е? :) А и до Лювен знам, че е за 20мин. от Брюксел ама не ми се иска мацката ми да пътува всеки ден. В смисъл, тя в София пътува около час и нещо до работата си, но ме притесняват чернилките и арабеските да не й направят нещо ако се прибира по тъмно...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот farwla » 19 Юли 2009, 21:21:31

е то е 20 мин с влак, но човек трябва да стигне до гарата..или трябва д аима кола...
ако не живеете в някое наистина кофти място, като андерлехт (опанста му част) или около витрините няма проблем. примерно в иксел и в черния кавртал е пълно с народ до късно вечер заради заведенията.
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 19 Юли 2009, 21:22:19

Е ти значи не искаш да наемаш в Брксл
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 19 Юли 2009, 21:25:31

Ха стига бре, две различни мнения... Едната от вас ми казва, че само Андерлехт и Северната гара е проблем, другата - цял Брюксел :) Къде е по-голям шанса да се намери жилище - в Лювен или Брюксел?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот farwla » 19 Юли 2009, 21:27:48

Не са различни, просто ако се притеснявяш от араби, черни, турци и пакистанци-наистина не си за Брюкслен. Просто нали те са навсякъде в метрото няма как човек да избяга от тях
А мисли ли сте за нещо по средтата между Брюксел и Льовен, примерно Завентем ?
farwla
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 19 Юли 2009, 21:32:30

Не не не аз напълно подкрепям мнението на farwla по-горе. Просто ми се струва, че вие вече сте взели решение да наемете в Leuven, а не в Brxl

Мен ако питаш в София е по-опасно, но те лошите неща веднъж се случват, така че не искам да казвам голяма дума :-#
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 19 Юли 2009, 21:39:17

Ами значи в случая не сме решили окончателно в Лювен, а просто НЯКЪДЕ. Щом в София е по-опасно от Брюксел (образно) значи няма да е нещо ново за нас :) А иначе за това по средата - не, не сме се замисляли понеже не знаем кои са тези райони и къде да видим свободните стаи... :) Elle, знам, че то лошото става навсякъде, но в някои градове шансът е по-голям...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 20 Юли 2009, 13:59:20

DANSAERTSTRAAT, 189, това добър район ли е?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот elle » 20 Юли 2009, 14:18:42

На тая улица съм била на купонче (преди 2 години) при едни българи от EHSAL. Беше в една къща, на първия етаж - кухня (обща за всички) и вътрешен двор, а нагоре по етажите бяха стаите, всички студентски, но не съм влизала в никоя. Районът е доста централен и комуникативен, но вечер по тия улички си е малко страшно. Спомням си, че на съседната имаше два строежа и карах един приятел да ме изпраща до метрото, което е на 300 метра.

Влез в тази група http://www.facebook.com/home.php?ref=lo ... 654&ref=ts някои от хората са от EHSAL
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Boby1985 » 20 Юли 2009, 14:51:01

еххх, а жилището беше доста добро.... :) А може ли да ми кажете как се пишат тези райони (не се смейте): Волкове Сен Ламбер (???), Велкове Сен Пиер (???), Одергем (???). Нещо не мога да ги намеря много-много, та... А и това "Волкове" ли е, "Велкове" ли е....

П.П. Мдамммм, значи намерих ги в крайна сметка, просто не знам на какъв език е написано по картите - френски, фламандски или дъч, но яко ядат букви хората :) Значи мой познат от Брюксел ми препоръча източните и югоизточните квартали като потвърди вашите съвети - без Андерлехт, Северната гара и баш Центъра.
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец