• Advertisement

Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Напред, науката е слънце!

Re: Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Мнениеот velingrad » 9 Октомври 2011, 20:56:55

kateto88 написа:Здравейте! Искам да уча в Ница(София Антиполис), но не ми е много ясна процедурата по кандидатстването. В училище не съм изучавала френски, дали ще искат да представя сертификат за владеене на езика? Доколкото ми е известно там се насрочва дата за интервю и приемали всички т.е. на интервюто се предоставяли Акт за раждане и диплома за средно образование(легализирани) и направо се записваш. Това вярно ли е?
Благодаря!

Като начало, прочети Темата от началото и.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот kateto88 » 10 Октомври 2011, 12:29:04

Четох във форума, но все пак, ако някой бъде така добър да отговори ще съм много благодарна.
Въпроса ми е в Университета в Ница необходимо ли е да се представи сертификат за френски език, ако такъв не е изучаван в училище?
kateto88
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Кандидастване във Франця

Мнениеот Sevdii » 28 Декември 2011, 19:06:40

Здравейте,
Моля,ако някой има инфорация за кандидаставане във Франция по точно специалност архитектура да пише :)
Sevdii
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dari7 » 5 Януари 2012, 19:51:22

Здравейте на всички! =;

Много ще съм благодарна ако някой ми каже кои са добрите университети,в които мога да изучавам право :flower:

Благодаря ;-)
dari7
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TheSymbolist » 5 Януари 2012, 21:32:01

Здравейте (ако все още има некой който чете този форум)

Аз имам намерение да кандидатствам в Франция, но не съм сигурен дали да кандидатстам с право или международни отношения (политология). А относно град...мисля се между Монпелие, Лил и Тулуза...

Какво мислите вие че ще е по-добре?
TheSymbolist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 6 Януари 2012, 00:39:10

По-добра е тази специалност, която те влече повече :).

Правото е локална наука, т.е. ако имаш намерение да завършиш във Франция и да практикуваш после в България няма да стане без купища административни спънки, приравнителни изпити, изпити за правоспособност и прочие.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот TheSymbolist » 18 Януари 2012, 19:56:21

Мерси за съвета, вече избрах - Право ще кандидатствам...сега ми трябва от тези които вече са в франция съвет за град...в кой град в франция е по-хубаво да се следва? Аз в момента съм насочен накъм Монтпеллиер, някакви мнения?
Последна промяна iniuta на 18 Януари 2012, 20:47:34, променена общо 1 път
Причина: латиница
TheSymbolist
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот oshtokan » 19 Март 2012, 14:24:16

Здравейте,
Искрено се надявам, ако някой види това съобщение и може да ми отговори, да ми отговори бързо, защото крайният срок за кандидатсваче с адмишън постбак е утре до полунощ. Ето какъв ми е проблемът. Беше ми обягнало в упътването за кандидатстване това:
Vous êtes concerné par ce guide si :
Vous êtes en préparation ou titulaire du baccalauréat français et âgé(e) de moins de 26 ans.
Vous êtes en préparation ou titulaire d’un diplôme de fin d’études secondaires permettant l’accès aux études supérieures du pays européen de délivrance et âgé(e) de moins de 26 ans.

Та лошото е, че аз съм на 27 години. Надявах се да съм разбрал погрешно, но не е така. Някой може ли да ме информира дали в крайна сметка мога да си пусна заявлението или трябва да търся други начини за кандидатстване... и ако трябва, към всеки университет по отделно ли трябва да се обърна или има друга опция.

Благодаря предварително.
oshtokan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот janzique » 30 Юни 2012, 11:18:50

Здравейте!! :))

Горе долу изчетох всичко написано по темата за кандидатстване във Франция, но повечето отговори са от преди година и повече, та аз също кандидатствам за там, даже съм приета в Монпелие - Université Paul Valéry (information et communication) и чакам отговор от Ница - Université Sophia-Antipolis пак за същата специалност, може ли някой, който учи/учил в един от двата университета тази специалност да сподели мнение и да даде съвет?! За Ница чувам доста противоречиви неща и дори се замислям вече дали си заслужава да ги чакам или направо да ходя да си се запиша в Монпелие .. А и ако има кандидатстващи за там тази година, пишете плс, че аз не познавам никого за там и буквално сама си отивам .. ://

janzique
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Ekaterina. » 5 Септември 2012, 11:43:29

Здравейте! Радвам се, че има такъв прекрасен форум и се надявам, че все още има хора, които го четат и могат да ми помогнат.

Сега ще бъда 11 клас във френска гимназия и, съвсем логично, започнах да разглеждам френските университети. Прочетох почти цялата тема, но никъде не се споменават Парижките университети, за това реших да ви пиша. Интересува ме дали някой има наблюдения върху нивото на специалностите Социология и Антропология, както и дали могат да се изучават другаде, освен в Париж 7 и 8. Също ми се иска да чуя мнения относно специалностите свързани с Икономика и Управление, както и кои са най-добрите места за изучаването им.

Благодаря предварително.
Ekaterina.
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот malena.d » 14 Септември 2012, 19:06:13

Здравейте! Тази година съм 12 клас във ФЕГ "Ламартин", София. Както повечето ученици там съм се насочила към Франция. Интересува ме специалност журналистика. Къде е най-добре да се учи, как се кандидатства и най-вече как фигурира в тяхната образователна система? Това са основните ми въпроси и ще съм много благодарна ако ми помогнете. : )
malena.d
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sunny's » 22 Октомври 2012, 11:09:50

Здравейте!
Прегледах целия форум и все пак искам да задам няколко въпроса,ако все още някой по-компетентен посещава този форум... :) Тази година съм 12-ти клас и си мисля за евентуално кандидатстване във Франция като завърша. В училище френският ми е втори език и сме едва на ниво B1 и то до края на годината ще го вземем. Интересува ме, ако някой знае, къде мога да се запиша на някакви интензивни курсове по френски. Също дали не мога да кандидатствам без да съм взела такъв изпит и там първата една година да уча само езика в университета и 2-рата година да продължа по специалността(по-специално университетите в Лион)? Също дали дават социални стипендии за студенти в неравностойно положение? Ще съм много благодарна,ако някой даде актуална информация!
sunny's
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pepinot » 22 Ноември 2012, 23:46:51

Здравейте!!Тази година искам да кандидатствам във Франция...Спряла сам се на специалността les langues étrangères appliquées.Предпочитам градовете на юг като Tolouse,Marseille..Но не сам много наясно как стоят нещата със специалността , понеже до сега получавам противоречива информация...Моля ви,за помощ!...Знам ,че френският е задължителен като 1-ви език,вторият искам да е английски,а за третия не сам решила все още.За френския имам В2 , но по английски нямам сертификат..Интересувам се дали е задължително да притежаваш сертификат по английски..Ще сам ви много благодарна,ако ми дадете някаква информация..
pepinot
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот petoletka » 31 Декември 2012, 11:43:42

petoletka
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ioana » 14 Януари 2013, 22:07:40

Здравейте,изчетох цялата тема за кандидатстване във Франция и никъде не прочетох дори да се споменава университета в Нант,някой няма ли някакво наблюдение ,все пак е поставен на едно доста добро ниво в евпопейската класация на университетите.Искам да попитам дали някой е кандидатствал с TCF B2,защото аз имам единствено него и също така се интересувам от някакви мнения за специaлността-Information et communication,какво точно се изучава(защото от това,което четох в сайтовете на повечето университети,които предлагат специалността,оставам с впечатлението,че се учи единствено суха материя и еедва 3 год.имаш възможност за реалното прилагане на всичко изучено в предходните години).Благодаря ви!!:)
ioana
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование