• Advertisement

Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Напред, науката е слънце!

Re: Ще кандидатствам във Франция. Посъветвайте ме

Мнениеот ddorothe » 1 Декември 2013, 10:25:18

Здрасти!
Licence попринцип навсякъде е по-сух и теоритичен, от него получаваш общo познание, за да можеш по-късно да се ориентираш какво наистина искаш да правиш. Очевидно по-важен е Master, съответно там ще има по-голяма мобилност - стажове, практика, програми. По друг начин стоят нещата в Grandes Ecoles, но тъй като те са частни, таксите са доста високи! ;-)
ddorothe
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот cristiana291 » 3 Август 2014, 16:51:05

Приета съм Administration Economique et sociale в Страсбург. По време на кандидатстването следях форума, който ми беше изключително полезен, но сега съм изправена пред доста сериозен проблем, свърззан с намиране на жилище. Започнах да си правя регистрация за едно общежитие, но след като попълня моите данни ми изискват да попълня данни на гарант. Исках да попитам има ли някаква възможност да си наема общежитие без гарант, а ако не може ли родителите ми да ми станат гаранти. Има ли някакъв проблем, че доходът на мама е 225 евро, ще ме одобрят ли за жилището? Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели! Предварително благодаря!
cristiana291
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bknf » 4 Август 2014, 20:23:37

А ти работиш ли там някъде - имаш ли доходи? По принцип като ги убедиш че имаш, другото няма да е проблем.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Stojan » 5 Август 2014, 13:56:53

а ако не може ли родителите ми да ми станат гаранти.

Гарант става човек с пари, фирма...
Ако въобще имаш средства за следване, можеш да се обърнеш към роднините - все някой ще има някаква фирма. Една гаранция винаги може да се изфабрикува. Не си първата/първия. Въпросът е с какво ще живееш, но явно този въпрос е решен и е останал само гарантът да бъде намерен. А ако имаш достътчно доходи и въобще постъпления - виж горния пост.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот didsii » 24 Септември 2014, 22:58:15

Здравейте! Ще кандидатствам за master във Франция пролетта,затова ме интересува дали някой е запознат с изпита DELF B2 ? Ще се явявам през м.февруари,но не знам дали до края на м.март ( когато е срокът за подаване на документи) ще излезе сертификатът,за да го приложа като документ? Това проблем ли ще е при кандидатстването ? И как може да се реши ? Ако някой е запознат или е попадал в такава ситуация ще съм благодарна да ме успокои :)

Потребители благодарили на автора didsii за мнението:
AlisonD
Рейтинг: 4%

didsii
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот AlisonD » 30 Октомври 2014, 15:15:10

Някой от вас да учи в Ница или да иска да кандидатства там
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот AlisonD » 30 Октомври 2014, 22:40:55

Има ли някой,който учи в Ла Рошел и дали си заслужава да се учи там.Моля който има информация да пише :D
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AlisonD » 30 Октомври 2014, 22:45:47

didsii написа:Здравейте! Ще кандидатствам за master във Франция пролетта,затова ме интересува дали някой е запознат с изпита DELF B2 ? Ще се явявам през м.февруари,но не знам дали до края на м.март ( когато е срокът за подаване на документи) ще излезе сертификатът,за да го приложа като документ? Това проблем ли ще е при кандидатстването ? И как може да се реши ? Ако някой е запознат или е попадал в такава ситуация ще съм благодарна да ме успокои :)

Здравей и аз смятам да се явя февруари месец на изпита.Резултатите излизат към 10 март и ако ти трябват отиваш в софия и казваш че ти трябва документ,който доказваш че си взела изпита и те ти дават и после го пращаш до вузовете в франция
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daisymm » 30 Октомври 2014, 23:48:34

AlisonD написа:Някой от вас да учи в Ница или да иска да кандидатства там

AlisonD написа:Има ли някой,който учи в Ла Рошел и дали си заслужава да се учи там.Моля който има информация да пише :D

Здравей AlisonD,

ти къде последно искаш да учиш :dontknow::

• Université Nice Sophia Antipolis
  • Université de La Rochelle
  • La Rochelle Business School

Или ако просто искаш да учиш някъде във Франция, поне кажи за коя/кои специалност/и става въпрос, за да могат тези, които ще ти отговарят да се ориентират малко по-добре.

Ако университета, населеното място и специалността не са от значение, а просто искаш да учиш във Франция, тогава кажи поне кое би било от значение при избора ти.

Не искам да играя лошия потребител от страшния форум, но ти предлагам да си събереш мислите и да се опиташ да ги изложиш в 1-2 мнения.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот AlisonD » 31 Октомври 2014, 11:41:18

****** написа:Université de La Rochelle
искам да уча междунороден бизнес
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AlisonD » 31 Октомври 2014, 18:18:57

cristiana291 написа:Приета съм Administration Economique et sociale в Страсбург. По време на кандидатстването следях форума, който ми беше изключително полезен, но сега съм изправена пред доста сериозен проблем, свърззан с намиране на жилище. Започнах да си правя регистрация за едно общежитие, но след като попълня моите данни ми изискват да попълня данни на гарант. Исках да попитам има ли някаква възможност да си наема общежитие без гарант, а ако не може ли родителите ми да ми станат гаранти. Има ли някакъв проблем, че доходът на мама е 225 евро, ще ме одобрят ли за жилището? Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели! Предварително благодаря!

Здравей да знаеш дали в страсбург има международен бизнес в университета или икономика
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AlisonD » 1 Ноември 2014, 15:19:10

AlisonD написа:
****** написа:Université de La Rochelle
искам да уча междунороден бизнес

не намирам в сайта специалностите
AlisonD
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 1 Ноември 2014, 15:27:01

Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот daisymm » 8 Ноември 2014, 02:16:48

cristiana291 написа:Приета съм Administration Economique et sociale в Страсбург. По време на кандидатстването следях форума, който ми беше изключително полезен, но сега съм изправена пред доста сериозен проблем, свърззан с намиране на жилище. Започнах да си правя регистрация за едно общежитие, но след като попълня моите данни ми изискват да попълня данни на гарант. Исках да попитам има ли някаква възможност да си наема общежитие без гарант, а ако не може ли родителите ми да ми станат гаранти...

Здравей cristiana291,

не знам как точно стои въпроса при общежитията, но при нормалните жилища наемателят обикновено трябва да има гарант с банкова сметка във Франция, като заплатата му трябва да е три до пет пъти размера на наема. Идеята е гарантът да може да плаща евентуално своя и чуждия наем за няколко месеца, ако се наложи. Намират се и обяви без гаранции, но доста по-рядко, особено в периода на началото на учебната година.

Какво стана при теб? Успя ли да решиш проблема с гаранта?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Мнениеот daisymm » 8 Ноември 2014, 22:57:57

AlisonD написа:... искам да уча междунороден бизнес

Ако целта е международен бизнес (Affaires internationales), тогава ето още някои от възможните места:
EM Strasbourg Business School - Affaires internationale
Grenoble Ecole de Management - Bachelor in international business
Novancia Business School - International Affairs
EM Normandie - Bachelor en Management International
...
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Образование