• Advertisement

Кола с българска регистрация във Франция ?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Кола с българска регистрация във Франция ?

Мнениеот karmen89 » 29 Март 2010, 21:44:55

Здравейте,

Живея и работя във Франция. РЕших да си взема кола, но френските застраховки са много скъпи. Искам да си взема кола в Бг, с Бг регистрация и да я карам във Франция. Някой знае ли как става и къде да питам ?
karmen89
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Кола с българска регистрация във Франция ?

Мнениеот didofr » 27 Април 2010, 14:23:21

Няма нужда да питаш някого за това.Тъй като колата е с регистрация от европейския саюз това ди дава право да я караш свободно във Франция.Мисля че преди имаше някака лимит от три месеца но тук никой не те пита за него.А и в случай да те питат казваш че патуваш между България и Франция на два три месеца и в предвит че сега вече няма печати по границите нм как да го докажеш.Живея Ница и аз самия карам с бг номера от 4 гд и имам три коли.Общо взето тук всички българи които познавам(а те не са малко) карат с бг номера.Това от др страна ти дава предимството да не плащаш глоби за паркинг или когато те е щракнал фоторадар.Късмет:)))
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Toto_K » 1 Юли 2012, 11:03:07

Здравейте,

Искам да попитам дали нещо се е променило за последните 2 години? Виждам, че мненията са от преди доста време, а аз се опитвам да планирам пътуване с автомобил от България за Франция през Септември 2012.
Toto_K
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот botevplovdiv1 » 25 Юли 2012, 16:29:37

Toto_K написа:Здравейте,

Искам да попитам дали нещо се е променило за последните 2 години? Виждам, че мненията са от преди доста време, а аз се опитвам да планирам пътуване с автомобил от България за Франция през Септември 2012.

Няма промяна. От 3 години съм във Франция , и двете ми коли са с БГ табели. Тука досега не съм имал проблеми. :)
botevplovdiv1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Toto_K » 20 Ноември 2012, 10:40:35

А как стои въпроса, ако се случи ПТП? Застраховките предполагам са български. Но ако имате БГ Каско получава ли се изплащане на щетата или всичко увисва във въздуха в безкрайни процедури?
Toto_K
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Документи