• Advertisement

Европейска здравна карта

Кой каза "Наздраве"? :-)

Европейска здравна карта

Мнениеот Bisserina » 27 Юли 2008, 23:20:58

Отскоро съм във Франция,но имам нужда от медицинска помощ за зъбен проблем.Знае ли някой дали здравната карта,която си направих в Здравната каса в България може да облек4и по някакъв на4ин косми4еските такси за преглед тук и изобщо за някаква медицинска намеса?[/b]
Аватар
Bisserina
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 27 Юли 2008, 23:36:20

Здрасти! За всички страни в ЕС условията са еднакви. Можеш спокойно да попрегледаш темите тук -

http://zaedno.eu/forum33.html
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Re: Европеиска здравна карта

Мнениеот didofr » 1 Януари 2009, 14:58:39

Българската карта не би ти помогнала много ако си вав Фр. Освен за спешен случаи.Но тук така или иначе те са безплатни.Не забравяите че в бг. се плаштат осигоровки и според здравната каса на година тази карта ви плашта само един зъб.Сиреч по зъб на години.Сами изчислете какво можете да си платите с тази карта в чужбина.
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Савет

Мнениеот didofr » 1 Януари 2009, 15:20:58

Явно не си студент а си вав фр. за да работиш штото ако беше круз штяха да ти направят авоматично сикюрите социал.В такав случаи ако работиш декларирано и с договор имаш палното право на социална осигуровка в страната но както разбирам маи не е така заштото пък работодателят ти штеше да ти я направи.
Това което трябва да правиш е;
Да подадеш молба за RMI.Социалните работници ште ти кажат че молбата ти ште баде отхварлена но не могат да откажат да я приемат за това не се отказваи.Така или иначе не това ти трябва а сертификат че си подала тази молба.След като ти дадат сертификат иди с него в социалните служби и подаи молба за AME (алокасион медикал д'ета).Ште почакаш месец и ште получиш(надявам се)прословутата карт витал.
Ако пък случаят е спешен и не можеш да чакаш месец;
Във всяка голяма даржавна болница има социални служби.Достатачно е да попиташ на рецепциата каде им е бурото и ако можеш да говориш фр.(ако ли не вземи някоии които може)им обясни че нямаш секурите социал и че си мн болна.АКо трябва симолираи болка в момента в които си при тях и те ште ти дадат едно розаво лишче което да дадеш на влизане в кабинета на заболекаря.Така прегледа и лечението ти стават безплатни.Не забравяи да благодариш на фр здравна система штото тя ште ти го плати.Успех
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Re: Савет

Мнениеот elle » 1 Януари 2009, 19:23:07

didofr написа:Явно не си студент а си вав фр. за да работиш штото ако беше круз штяха да ти направят авоматично сикюрите социал.

Чакай, чакай! Откога CROUS ти правят sécurité sociale, ако си студент във ФР?
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот didofr » 5 Януари 2009, 17:02:27

Така де.Прави се от фака.Но не бих се очудил ако са започнали в круз да издават.В предвит че вече те издават и карт дю сежур за студентите и вече не се ходи до префектурата както беше преди
didofr
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Bisserina » 8 Януари 2009, 17:46:17

Благодаря,хора,че се задействахте по моя проблем и получих такива подробно обяснения,макар,че от юли месец до сега зъбният проблем щеше да ме умори :))) Тук явно не се получават много интензивни форуми.Аз се прибрах малко в БГ-то и съвсем скоро се връщам пак във Франция.Така че информацията никак не ми е излишна.Мислех да си вадя и такава Carte de séjour, но се оказа сложна процедура и на французите много не им се занимава.И лошото е,че нито съм студентка,и възрастта на fille au pair малко надвишавам.Този път отивам със застраховка и се надявам да е по-сигурно.Надявам се на нови подробни разяснения ако ми се наложи.Благодаря!
Аватар
Bisserina
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Здраве