• Advertisement

Студенти в Университет Цюрих

Напред, науката е слънце!

Студенти в Университет Цюрих

Мнениеот loreta1991 » 1 Октомври 2010, 14:08:20

Здравейте, интересувам се дали няма някой студент в Университет Цюрих. Аз уча там от тази година и все още никой не съм срещнала.. :)
loreta1991
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Студенти в Университет Цюрих

Мнениеот 2day » 18 Юни 2011, 18:39:47

Здравей, аз ще карам магистратура от тази есен в ETH Zurich. Надявам се да се видим като дойда. Междувременно, можеш ли да ми дадеш някакъв съвет от всякакво естество. Прочел съм доста за това какво ме очаква там, но помощ от нашенец си е друго нещо :) Благодаря ти предварително.
2day
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Herbaliser » 22 Юни 2011, 23:04:12

Аз пък имам роднини в Цюрих и поради тази причина сериозно се замислям дали да не отида при тях за да продължа образованието си по архитектура.Видях,че в ETH го има като специалност,но не знам дали работят по стандартната система с кредитите и дали ще ми зачетат някоя от взетите години.

@ loreta1991
Дали можеш да ми дадеш някакво инфо с кого да се свържа и какво да ги питам. Аз съм учил доста дълго време немски,но нивото доста ми е спаднало поради липсата на практика,дали има вариант с някакви опреснителни курсове?
Herbaliser
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DarkWaver » 23 Юни 2011, 22:41:44

@Herbaliser, ЕТН и Университет Цюрих работят по кредитната система. Ако искаш, свържи се директно с тях (т.е пиши им имейл) и ги попитай (мисля, че даже и на английски би трябвало да могат да ти отговорят, щом си забравил немския). Курсове има много и на различни цени, постоянно виждам реклами на такива.Успех!
DarkWaver
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот loreta1991 » 29 Юли 2011, 17:27:28

Най-добре е да се свържеш директно с университета. За езика ти трябва диплома, а дали ще ти признаят годините, не мога да кажа. Иначе за други въпроси също мога да помогна. :)
loreta1991
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nkehayova » 18 Ноември 2014, 15:18:11

Здравейте,
може ли някой да помогне с информация относно това какво точно представлява изпитът, който се полага за приемане в ЕТН Цюрих и от къде може да се снабди с такава желаещия да кандидатства в това престижно учебно заведение.Ще съм благодарна за всякаква информация свързана с кандидатстването за бакалавърска степен там.Специалност информационни технологии, математика, физика, компютърни науки.Разбрах, че е нужен сертификат от Тест Даф ниво поне 4.
nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот CHBG » 26 Ноември 2014, 16:01:36

nkehayova написа:Здравейте,
може ли някой да помогне с информация относно това какво точно представлява изпитът, който се полага за приемане в ЕТН Цюрих и от къде може да се снабди с такава желаещия да кандидатства в това престижно учебно заведение.Ще съм благодарна за всякаква информация свързана с кандидатстването за бакалавърска степен там.Специалност информационни технологии, математика, физика, компютърни науки.Разбрах, че е нужен сертификат от Тест Даф ниво поне 4.

Уважаема госпожо,
Разбирам огромното Ви желание на майка синът Ви да получи солидно образование в този престижен университет, но убедена ли сте, че той самият има необходимата мотивация за това? Позволявам си да Ви задам този въпрос, защото, ако той действително е мотивиран да учи ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ и владее английски на достатъчно добро ниво, би направил следното: Чрез популярната търсачка на Google би намерил страницата на ЕТХ Цюрих, където би намерил всякаква информация както на немски, така и на АНГЛИЙСКИ, вкл. и тази за условията на прием. Даден e и линк, който отвежда към страницата на швейцарската държавна институция CRUS, регламентираща специфичните условия за прием на студенти от всички страни, подредени по азбучен ред. И за да не се чувствате обидена от моя отговор, ето Ви линковете, които, надявам се да Ви дадaт желаната информация:

https://www.ethz.ch/en/studies/registra ... cates.html

http://www.crus.ch/information-programm ... l.html?L=2

Успех!

Потребители благодарили на автора CHBG за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот nkehayova » 27 Ноември 2014, 11:09:30

Здравейте уважаема/и CHBG,
БЛАГОДАРЯ ВИ за спешният отговор.Уверявам Ви, че не се чувствам засегната, още повече, че отделяте от времето си за да ми отговорите.Напротив Благодарна съм Ви и съм напълно искрена.Истината е, че това което сте ми изпратили /линкове/ сме го разгледали подробно.Синът ми е силно мотивиран и в интерес на истината той сам се насочи към ETH Цюрих, разгледал е подробно техния сайт и чак тогава сподели с нас намеренията си.Изпращал е запитване до тях на няколко пъти, получил е отговори с линкове, но големите ни притеснения са недостатъчното ниво на владеене на немски език.За приемане на документите изискват доказателство за владеене на немски език и тук стои въпроса дали е възможно да достигне ниво 4 на Тест Даф, което е едно от изискванията на учебното заведение.Той учи усилено английски език, който владее почти перфектно, защото го учи от доста време.Хипотетично в случай, че бъде приет, поне първата година също обучението е на немски език.Та това, което ни мъчи е дали да усъвършенства английският си език и да търси други университети, които няма да са му толкова желани или да се залавя здраво с изучаване на немски език, като се има предвид, че няма достатъчно време.Всичко, което споделям тук е коментирано със синът ми, които е ученик в 10 клас и няма достатъчно свободно време, а регистрация в този сайт реших да направя аз с надеждата за хора, които са минали по този път и имат информация за това.Разгледахме и сайта на EPFL-Лозана, който е подобен на този в Цюрих, но там всичко се повтаря и изискването е владеене на френски език.Това, което синът ми търси е престижен технически университет, в който се преподава бакалавър на английски език и приема за него да е изискване на владеене на английски език с необходимите сертификати за това разбира се.Ако някой може да ни насочи ще сме Ви много БЛАГОДАРНИ.Лутаме се и ще продължаваме да се лутаме докато не намерим отговор на нещата.Синът ми е изпращал имейли до много места, но не получава отговори.Отличен е успехът му в математическата гимназия, ходи по олимпяди по математика, записа се в Софтуерния университет в София, ходи там на изпити и взима определените нива, но след завършване на средното си образование желае да учи в чужбина и ние като родители го подкрепяме.Та това е нашата история приятели.....Хиляди благодарности към всеки, който има време и прочете дългите ми писания.Пожелавам здраве от сърце!
С огромно уважение към Вас от една тревожеща се майка.

Потребители благодарили на автора nkehayova за мнението:
daisymm

nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот CHBG » 27 Ноември 2014, 13:08:23

Ще си позволя да Ви дам един съвет като майка: Получаванетo на диплома за образование от ЕТХ Цюрих си заслужава усилието да се отделят време и средства за научаването на изискуемото ниво немски език, защото тази диплома, подплатена с владеенето на два езика (немски и английски) отваря всякакви врати след това. Ако аз бях на Ваше място, нямаше да губя време да се лутам и да търся отговори, ами щях да концентрирам усилията си в подготовка за прием в ЕТХ Цюрих. Желая Ви успех във всяко начинание!

Потребители благодарили на автора CHBG за мнението:
boyko123

Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот nkehayova » 27 Ноември 2014, 14:07:00

БЛАГОДАРЯ ВИ CHBG,
Този Ваш съвет е много ценен за нас.Преди малко говорих по телефона със синът ми, който учи на 100 км. от града, в който живеем и комуникираме през седмицата единствено по телефона.Той ми каза, че не иска да учи на друго място освен в ЕТХ Цюрих и това ми дава надежда, че ще даде всичко от себе си за усвояване на немският език.Каза ми, че разглеждал сайтове за изучаване на немски език и след това подготовка за Тест Даф.Топлите думи, които ми написахте и съветите, които ми давате ме карат да се чувствам още по-горда, че има добри хора по света, които имат желание да помагат.Поклон пред усилията Ви, които полагате за да предадете информацията, която имате на други и то безплатно, което в днешно време е рядкост.Светът е малък и не се знае, може би някога да се срещнем за да Ви БЛАГОДАРЯ лично!!!
С огромно уважение и почит към Вас.
Надя.
nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 27 Ноември 2014, 18:21:35

В добавка към написаното по-горе, университетът предлага и подготвителен курс за езиковия изпит:
http://www.sprachenzentrum.ethz.ch/ange ... ensivkurse
Така или иначе без добър немски няма да стане.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот nkehayova » 28 Ноември 2014, 10:22:10

БЛАГОДАРЯ ВИ boyko 123,
Помогнахте ни много.Ще обсъдим в семейството участие на синът ни в престоящия езиков курс по немски език.Пожелавам от сърце добрината, която вършите да Ви се върне стократно.Бъдете здрав/а и все така отзивчив/а.Оценявам това, което сторихте за нас, както Вие, така и GHBG и в случай, че мога с нещо аз да бъда полезна оставям ел.адреса си: nkehayova@abv.bg. Ще бъда удовлетворена ако мога и аз да Ви помогна по някакъв начин.
С огромно уважение:
Надя.
nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование