• Advertisement

Университета в Лозана

Напред, науката е слънце!

Университета в Лозана

Мнениеот Илин » 5 Август 2013, 18:42:46

Здравейте. Завършил съм фармация - магистратура в София и съм решил да продължа с докторска степен. Изкарах хубав резултат на TOEFL и от известно време насам преглеждам страниците на различни университети в Европа. Проблемът при PhD-тата, са че конкуренцията е ужасна, обикновено излиза едно място, за което кандидатстват на 100 човека. Изисква се research experience, който нашият медицински университет на може да предложи в голяма степен.
Затова гледам също така и за магистратури в Европа, които да ми повишат квалификацията. При тях проблемът е в издръжката, затова задължително търся стипендия или нещо, което да ми осигури следването. Попаднах на Университета в Лозана и разгледах страницата доста подробно, но все пак се надявам ако някой може да сподели каква е средата в Лозана или още по-добре в самия университет. Видях, че се отпускат Master grants - 10 стипендии, които са с много добри условия, но ми се вижда доста несигурно да разчитам, че ще ме одобрят за тях, затова се чудя какви други източници на финансиране за чуждестранни студенти има? Трудно ли е намирането на работа за българи ( имам познания по френски - завършил съм френската гимназия в Пловдив и макар и малко позападнало, мисля че бих могъл да си възстановя нивото на езика)?
Илин
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Университета в Лозана

Мнениеот iniuta » 5 Август 2013, 21:49:34

Илин написа:затова се чудя какви други източници на финансиране за чуждестранни студенти има?

Не знам дали конкретно университетът в Лозана предлага, но на много места в Европа се предлагат и заеми за магистратури за чуждестранни студенти.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Назад към Образование