• Advertisement

Магистратура в Швейцария

Напред, науката е слънце!

Магистратура в Швейцария

Мнениеот lindt » 24 Юни 2007, 17:59:50

Някой може ли да ми каже дали ми трябва виза, ако искам да уча магистратура в Швейцария? Искам да кандидатствам в Университета в Лугано. Знаете ли нещо повече за него?
Аватар
lindt
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Магистратура в Швейцария

Мнениеот Tell » 25 Юни 2007, 12:21:59

lindt написа:Някой може ли да ми каже дали ми трябва виза, ако искам да уча магистратура в Швейцария? Искам да кандидатствам в Университета в Лугано. Знаете ли нещо повече за него?

Да, изисква се разрешително за постоянен престой, което ще ти бъде издадено на базата на документ, че си приет/а. Като се подадат необходимите документи за разрешителното, се чака в БГ да пристигнат документите (в електронен вид) в посолството на Шв. След това оттам ти издават еднократна виза, която не е туристическа (за туристически пътувания виза не е необходима). С нея отиваш в Швейцария и там по местоживеене ще ти издадат пермит (разрешително за постоянно пребиваване).
Не знам нищо за унито в Лугано, освен че съществува, но мога да ти кажа твърдо, че Лугано е готино място.
Питай ако трябва още.
Успех!
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lindt » 25 Юни 2007, 22:07:34

Благодаря ти за отговора :) Това исках да знам, защото много набързо трябва да си подготвя документите. И понеже предложи, имам още еди нвъпрос, който видях, че е доста дискутиран, но на мен общо взето ен ми свърши работа цялата информация. Стват въпрос за мотивационното писмо. Искам само да знам в основни линии какво трябва да включваи колко дълго трябва да бъде. Тук всички са на немски, а аз не знам немски. Моето ще е на английски. Не искам примерно писмо, просто да знам дали е като мотивационно писмо за работа например.
Аватар
lindt
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 26 Юни 2007, 10:24:01

lindt написа:Благодаря ти за отговора :) Това исках да знам, защото много набързо трябва да си подготвя документите. И понеже предложи, имам още еди нвъпрос, който видях, че е доста дискутиран, но на мен общо взето ен ми свърши работа цялата информация. Стват въпрос за мотивационното писмо. Искам само да знам в основни линии какво трябва да включваи колко дълго трябва да бъде. Тук всички са на немски, а аз не знам немски. Моето ще е на английски. Не искам примерно писмо, просто да знам дали е като мотивационно писмо за работа например.

Ами не съм писал, така че не знам.
Виж тази тема http://zaedno.de/postp52230.html
Имай пред вид, че процедурата по издаване на разрешителното за престой отнема време. За студентското не знам, може би е по-кратко, но за нормално разрешително за престой и работа отнема около 3 месеца.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Юни 2007, 10:24:32

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот lindt » 26 Юни 2007, 22:17:19

Измислих си мое, дано да свърши работа :) Благодаря на всички за отговорите :)
Аватар
lindt
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Юни 2007, 22:22:52

Публикувай го в някоя от горните теми ако искаш. Ще помогнеш на други след теб.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот Tell » 27 Юни 2007, 08:14:47

lindt написа:Измислих си мое, дано да свърши работа :) Благодаря на всички за отговорите :)

Успех!
Наистина ще е добре, ако споделяш как върви целия процес на кандидатстване, за да може следващия път, когато някой попита нещо по темата, да може да му бъдем по - полезни.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lindt » 11 Юли 2007, 15:59:52

Приета съм :) Толкова съм щастлива, че не знам къде да се дяна! Общо взето необходимите документи са академична справка оригинал и превод, превод на дипломата оригинал, диплома за средно образование, сертификат за ниво на английски език, копие от паспорт и лична карта, мотивационно писмо и автобиография. Мотивационното ми писмо не беше кой знае какво, но мисля, че от университета не са много претенциозни. Ще мога да ви кажа повече другата седмица, когато получа по куриер официалното писмо от тях. Обещавам да пиша подробности :)
Аватар
lindt
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 11 Юли 2007, 16:02:28

Честито и Браво :) И да не забравиш да пишеш после.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Tell » 11 Юли 2007, 20:17:41

Браво!
Много се радваме за теб. Надявам се да станеш редовен член на нашата виртуална компания и да ни държиш в течение как върви с документацията.
Ако в бъдеще имаш нужда от инфо за живота в Швейцария, питай, ще помагаме кекто можем.
Марш сега да празнуваш :D
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Re: Магистратура в Швейцария

Мнениеот Boby1985 » 14 Април 2009, 14:33:33

Здравейте, заинтересуван съм от обучение за магистратура в Швейцария. Просто информативно. Завършвам УНСС Икономика на търговията, та ме интересува как стоят нещата в Swiss с магистратури на английски език? Мисълта ми е, че УНСС има сключен договор за сътрудничество с някой от университетите в Швейцария. Та как стои въпроса с икономическите и юридическите специалности? Някой може ли да ми даде някакви линкове? Мерси предварително
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

за магистартурите в Switzerland

Мнениеот ani4ka993 » 5 Април 2010, 23:02:00

:-" здравейте ,искам да попитам дали някой знае нещо повече за магистартурите в Switzerland... 8-[ изобщо не съм запозната със нищо (такси ..специалности..).. ако знаете някакви страници в нета ще сам ви благодарна :flower:
ani4ka993
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование