• Advertisement

Относно кандидатстването

Напред, науката е слънце!

Относно кандидатстването

Мнениеот theripper » 2 Април 2008, 15:35:24

Здравейте,
реших да пусна тази тема поради факта, че от доста време не се е писало за кандидатстването в тази държава. Искам да попитам дали има нещо променено или пак, ако искам да уча в Швейцария(ETH Zürich) ще трябва да остана 1 година и да карам там някакви курсове, че чак след това да мога да кандидатствам независимо дали имам някакъв сертификат за знание на немски език.
И някой знае ли какво е ренюмето на ETH Zürich по света относно специалноста Informatik?
Мерси предварително
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Относно кандидатстването

Мнениеот Tell » 2 Април 2008, 19:05:02

theripper написа:Здравейте,
И някой знае ли какво е ренюмето на ETH Zürich по света относно специалноста Informatik?
Мерси предварително

Ами в челната десетка в света е. Нивото е високо и пада учене.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот theripper » 3 Април 2008, 09:39:34

Tell написа:Ами в челната десетка в света е. Нивото е високо и пада учене.

Екстра :), а за кандидатставането да кажеш нещо?
Аватар
theripper
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Tell » 3 Април 2008, 12:41:14

theripper написа:

Ами опасявам се, че не бих могъл, тъй като не съм бил студент в Швейцария. Надявам се някой друг да помогне.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2

Мнениеот CHBG » 16 Май 2008, 14:47:09

theripper написа:

Здравейте
Позволявам си да Ви дам отговор, но моля Ви не си мислете както някои други участници в този форум, че се опитвам да Ви разубедя от плановете Ви за следване или работа в Швейцaрия. Ако сте добре с немския език може да намерите информация за приема в интересуващото Ви учебно заведение (на немски прием е Aufnahme) тук:
http://www.ethz.ch/prospectives
Ако не, бих могла да Ви разясня на кратко за какво става въпрос.
Поздрав
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Mishella » 1 Май 2009, 18:14:00

Здравейте! Търся университет с оперно пеене или мюзикъл.Можете ли да ми помогнете? Mishella
Нов потребител
Mishella
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Maro » 12 Февруари 2010, 13:47:25

Здравейте,
получих съобщение, че съм приет в Университета в Женева. И възникна проблема с квартирата. Общежитията се оказа, че не могат да бъдат оферта. Свързах се с две агенции, но и от двете като разберат, че съм от България не искат да се занимават с мен, докато не гарантира за мен швейцарец. Четох във форума, че може и с банкова гаранция. При мен случая е по-различен, защото от университета ми поискаха банкова референция от банка в България, в която имам разкрита сметка и парични средства разбира се, което им беше достатъчно доказателство, че мога да се издържам. Някой сблъсквал ли се е с проблема квартира в Женева? Ще съм благодарен на всеки, който ми помогне с информация.
Maro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nkehayova » 17 Ноември 2014, 13:39:45

Здравейте,
пише Ви майка на момче в 10 клас на ПМГ-Благоевград и от дълго време търсим по-подробна информация относно ЕТХ Цюрих, където той има огромното желание да кандидатства след по-малко от две години.Свързахме се с няколко фирми за подготовка на документи за кандидатстване в Швейцария, но всички ни отговарят, че има много време.Това обаче не ни е достатъчно, защото разглеждайки сайта на учебното заведение разбрахме, че бакалавърската степен се преподава на немски език.Разбрахме още, че е необходим поне сертификат Тест Даф мин.ниво 4 при кандидатстването.Синът ми учи в математическата гимназия и вторият чужд език е немски, а от дълго време изучава английски език и нивото му на владеене на е доста по-високо от това на немския език.В тази връзка МОЛЯ в случай, че някой има информация и желае да ни помогне с отговор на непълната ни информация ще сме му БЛАГОДАРНИ.Писахме и до ЕТХ Цюрих, но те ни изпратиха линкове, на които няма това, което ни интересува.Търсих информация и относно български студенти в ЕТХ Цюрих, но не открих, затова търся други начини.Въпросите са ни следните:Има ли бакалавърска степен на обучение на английски език ? Има ли изпити за прием, освен прилагането на сертификат за Тест Даф ниво 4 и диплома от средно образование?Към кого можем да се обърнем за помощ и информация /срещу заплащане разбира се/ относно кандидатстването?Ще сме изключително благодарни ако настоящи студенти от ЕТХ Цюрих ни отговорят като обещаваме, че няма да ги притесняваме по други поводи.Оставаме в очакване и надежда за помощ.Моят ел.адрес е : nkehayova@abv.bg
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 17 Ноември 2014, 14:50:19

nkehayova написа:Има ли бакалавърска степен на обучение на английски език ?

Не. Съвсем ясно е отбелязано на сайта на университета. През 2-та и 3-та година някои от курсовете може да се преподават на английски.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот daisymm » 17 Ноември 2014, 15:51:11

nkehayova написа:...В тази връзка МОЛЯ в случай, че някой има информация и желае да ни помогне с отговор на непълната ни информация ще сме му БЛАГОДАРНИ.Писахме и до ЕТХ Цюрих, но те ни изпратиха линкове, на които няма това, което ни интересува.Търсих информация и относно български студенти в ЕТХ Цюрих, но не открих, затова търся други начини.Въпросите са ни следните:Има ли бакалавърска степен на обучение на английски език ? Има ли изпити за прием, освен прилагането на сертификат за Тест Даф ниво 4 и диплома от средно образование?Към кого можем да се обърнем за помощ и информация /срещу заплащане разбира се/ относно кандидатстването? ...

Здравейте nkehayova,

ако ...
  • останете във форума за време, по-дълго от една седмица
  • сте готова да споделите с останалите информацията, която междувременно ще получите, а не да я запазите само за себе си
  • успеете да се фокусирате върху съществените неща и не обръщате внимание на форумните ***

... то тогава е много вероятно да получите безплатно необходимата ви информация ;-) .

А за каква/и специалност/и става все пак въпрос?

До следващата седмица ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот nkehayova » 18 Ноември 2014, 11:24:55

Здравейте,
Благодаря, че бяхте толкова отзивчиви и ми отговорихте.Специалността е свързана с информационни технологии, математика, физика, компютърни науки.Разглеждайки подробния сайт на ЕТХ не ми стана ясно дали е възможно да учиш там като нулева година за усъвършенстване на немският език, който към момента затруднява синът ми.В някои университети чуждите граждани учат цяла година езика и след това продължават с обучението там.Та питането ми е в ЕТХ има ли такава възможност.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ на всеки, който ми пише.
nkehayova
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование