• Advertisement

Работа и разрешително

Форумът, който касае всеки!

Работа и разрешително

Мнениеот didimov » 16 Декември 2009, 00:50:14

Здравейте,

след няколко разговора с швейцарски работодател, той е почти готов да ме назначи на работа. Притеснява се обаче, че ще има трудности с разрешителното и не му се занимава особено. Аз освен българския имам и немски паспорт и му казвам, че няма проблеми за граждани на старите членки, но той не ми вярва, вероятно от незнание или нежелание да проучи нещата. Става въпрос за съвсем малка фирма с 30 души служители в Цуг.

Въпрос: С немския паспорт и ако покажа трудов договор 100% сигурно ли е, че ще ми издадат разрешително? Все пак от името ми си личи, че съм балканец и ме е страх наистина да не вземат да се запънат. Изобщо имам ли Anspruch или си остава nach Ermessen?
didimov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Работа и разрешително

Мнениеот derdiedas » 16 Декември 2009, 01:08:24

НЕМСКИ ПАСПОРТ имаш! отиваш в бюрото по труда , към него има отдел за съветване при започване на работа в чужбина - ти се водиш немски гражанин който иска да работи в Швейцария. Мисля че няма да има никакъв проблем, но най -добре бератунг в бюрото по труда. Или тоя работодател те будалка нещо. знам ли... ->БЮРОТО по труда!
Аватар
derdiedas
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот CHBG » 16 Декември 2009, 09:35:18

В бюрото по труда могат да дадат само съвет и информация, но с издаването на разрешителното съвсем сигурно няма да се заемат, защото това е изключително задължение на работодателя. В Швейцaрия разрешително за работа на чужденци не се издава изобщо, а за конкретно работно място. Моят съвет е да получите компетентната и неутрална информация от бюрото по труда ( RAV=Regionale Arbeitsvermittlung по местонахождението на работодателя) и да я предоставите на работодателя. Това не само ще го улесни в усилията му по издаването на разрешителното, но и ще му покаже, че Вие действително проявявате голям интерес към предлаганото работно място. Желая Ви успех.

Потребители благодарили на автора CHBG за мнението:
iniuta
Рейтинг: 4%

Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот Angelina_76 » 26 Август 2013, 15:06:06

Здравейте!
Не искам да те плаша, но до колкото знам за да започнеш работа в Швейцария ти трябват около 45-50 000 евро за оправяне на документи.
Angelina_76
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот asenbg » 26 Август 2013, 15:30:08

Мнениеот CHBG » 16 Декември 2009, 09:35:18

WTF?!
asenbg

Мнениеот iniuta » 26 Август 2013, 15:35:42

Angelina_76, можеш ли да цитираш източник на тази "информация" ? Благодаря предварително.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки