• Advertisement

Въпрос за Виза Б

Форумът, който касае всеки!

Въпрос за Виза Б

Мнениеот Tonu » 12 Август 2010, 01:26:59

Здравейте,

От скоро сам в Швейцария и имам виза Б получих я от майка ми която се омъжи за швеицарец.Та въпроса ми е ако не стоя в швеицария губя ли я тази виза и ако я губя след колко време ?
Tonu
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпрос за Виза Б

Мнениеот CHBG » 12 Август 2010, 08:27:11

Tonu написа:Здравейте,

От скоро сам в Швейцария и имам виза Б получих я от майка ми която се омъжи за швеицарец.Та въпроса ми е ако не стоя в швеицария губя ли я тази виза и ако я губя след колко време ?

Здравей
Разрешителното тип Б (Bewilligung B = Aufenthaltsbewilligung, на български разрешително за временен престой) се издава целево, т.е. с точно определена цел: работа, образование, а в твоя случай Familiennachzug = съжителство с майка ти, която е в Швейцaрия. Това означава, че ако причината за издаването му отпадне, то отпада и разрешителното. В твоя случай - ако не пребиваваш в Швейцaрия, , където е майка ти, то губиш и разрешителното. Срокът му на издаване е една година, след изтичането на която то се възобновява, ако разбира съществува основание за удължаване. Около три месеца преди изтичането на този срок ще получиш покана от кметството по местоживеене да подадеш лично молба за удължаване на срока. Имай пред вид, че при издаването на това разрешително се вземат под внимание редица обстоятелства, включително и мнение на съседи, познати, работодател, учебно заведение и т.н. - швейцарските селища са малки и хората се познават. Освен това по това, дали ходиш редовно на училище или на работа, по-това дали си плащаш редовно месечната здравна и/или пенсионната осигуровка при навършени 21 години, е лесно да се разбере, дали действително живееш в Швейцaрия или не. Ето защо те съветвам да не рискуваш да напускаш страната, ако желаеш да задържиш разрешителното си Б за по-дълъг период от време.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Re: Въпрос за Виза Б

Мнениеот kriste » 29 Януари 2011, 23:06:16

Здравей Тони. Пиша относно темата която си засегнала с сайта заедно.eu. Аз
също съм от скоро в Свейцария и моята майка има разрешително Б за