• Advertisement

социално подпомагане

Форумът, който касае всеки!

социално подпомагане

Мнениеот Aserd » 7 Март 2016, 21:58:06

Здравейте,бихте ли ми отговорили на въпрос за парично обезщетение при временна безработица.

Случаят е такъв: трудов стаж от 16 месеца в Швейцарска фирма с плащани за периода здравни и социални осигуровки. Веднага след този период настъпва временна безработица поради настъпил край на трудовият договор с последващ постоянен престой в България.Имам ли право да получавам помощи за безработица на базата на спираните в Швейцария
социални осигуровки и ако да ,то как се изчислява размерът на сумата .
Благодаря ви.
Aserd
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: социално подпомагане

Мнениеот CHBG » 8 Март 2016, 17:19:09

Aserd написа:Здравейте,бихте ли ми отговорили на въпрос за парично обезщетение при временна безработица.

Случаят е такъв: трудов стаж от 16 месеца в Швейцарска фирма с плащани за периода здравни и социални осигуровки. Веднага след този период настъпва временна безработица поради настъпил край на трудовият договор с последващ постоянен престой в България.Имам ли право да получавам помощи за безработица на базата на спираните в Швейцария
социални осигуровки и ако да ,то как се изчислява размерът на сумата .
Благодаря ви.

След като постоянно живеете в България и нямате разрешение за временно пребиваване или за заселване в Швейцария, т.нар. Bewilligung B или Bewilligung C , нямате и право на помощи за безработица в Швейцария. Такива помощи за безработица би трябвало да получавате в България по българските закони и стандарти. Ето информацията, която търсите, само че на немски.

https://www.ag.ch/de/dvi/wirtschaft_arb ... gung_1.jsp
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки