• Advertisement

Търся всякакъв вид работа

Мястото за Вашите безплатни обяви

Търся всякакъв вид работа

Мнениеот anttan » 26 Декември 2009, 17:58:48

Здравейте!!!
Отдавна искам да живея и работя във Швейцария.Търся някой лесен начин. Готов съм да работя всякакъв вид работа, дори и на черно.
anttan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся всякакъв вид работа

Мнениеот Tell » 10 Януари 2010, 07:00:58

anttan написа:Здравейте!!!
Отдавна искам да живея и работя във Швейцария.Търся някой лесен начин. Готов съм да работя всякакъв вид работа, дори и на черно.

Няма лесен начин. Работата на черно не препоръчвам на никого. В крайна сметка човек трябва да реши какво търси в този живот - лесни тарикатлъци и шмекерии, или нормален живот, в който не прави на другите това, което не иска да му направят на него.
А какви са причините отдавна да искате да работите в Швейцария? Тук от небето пада само сняг и дъжд. Парите се изкарват с работа.
Това не е страна на шмекери, а на ред, дисциплина и отговорност. Шмекери са основно шиптерите, каквито за съжаление има тук. Ако някой иска да е от техния клуб, ок.
What is said of a man is nothing. The point is, who says it.
---------------------------------------------------------------
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Статии: 2
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот anttan » 10 Януари 2010, 19:11:47

Далеч съм от мисълта да въртя далавери в чужда страна.В България не съм го правил и там няма да го правя. Искам да отида в Швейцария,защото съм чувал, че живота е спокоен,а търся работа на черно,защото не знам език и не познавам никой. На 33 години съм. От 20 годишен работя какви ли не работи и единственото, което съм постигнал е да имам жена и две деца.
anttan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 13 Януари 2010, 12:09:15

anttan написа:Далеч съм от мисълта да въртя далавери в чужда страна.В България не съм го правил и там няма да го правя. Искам да отида в Швейцария,защото съм чувал, че живота е спокоен,а търся работа на черно,защото не знам език и не познавам никой. На 33 години съм. От 20 годишен работя какви ли не работи и единственото, което съм постигнал е да имам жена и две деца.

Разбирам те и ти съчувствам. Просто наистина няма лесен начин за човек без квалификация. Няма смисъл да те залъгвам, по-добре е да знаеш как стоят нещата и да взимаш обективни решения, базирайки се на реални, а не желани неща.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот anttan » 16 Януари 2010, 14:45:29

Не от съчувствие, а от малко помощ и късмет се нуждая. Под квалификация какво разбираш - диплома или това, което мога да работя.
anttan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот CHBG » 20 Януари 2010, 08:52:49

anttan написа:Не от съчувствие, а от малко помощ и късмет се нуждая. Под квалификация какво разбираш - диплома или това, което мога да работя.

От българска диплома швейцарците не се впечатляват. А и доколкото разбирам, ти такава нямаш. Ако смяташ да си купиш, както се практикува в България, откажи се. Само ще си дадеш напразно парите, защото, както вече Tell подчерта, в Швейцaрия тарикатлъци и шмекерлъци не минават. А под квалификация се разбира не само отлично владеене на най-малкото на един от официалните езици на страната, но и знания, умения и трудови навици на висшист. Летвата за българи и румънци в Швейцaрия е висока, защото за тях все още важат ограниченията, наложени за граждани на страни, нечленуващи в Европейския съюз. Така че освен съчувствие, друго не можеш да очакваш.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот anttan » 21 Януари 2010, 21:24:01

Само искам да кажа на ***Модерирано*** (CHBG),че имам диплома за висше образование и знам италиански. Много от високо гледаш на простосмъртните българи. Съжалявам,че бях в този форум.

Ако бе изчел повечето теми във Форум Швейцaрия, щеше да разбереш, че никoй не гледа от високо на "простосмъртните българи", напротив, никoй не желае да дава напразни надежди на редовия българин решил да опита в странство, в случая - Швейцaрия.
Ако бе направил труда да прочетеш мнения на CHBG, би разбрал причините за това.

seli.
anttan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Tell » 27 Януари 2010, 08:58:04

anttan написа:Само искам да кажа на ***Модерирано*** (CHBG),че имам диплома за висше образование и знам италиански. Много от високо гледаш на простосмъртните българи. Съжалявам,че бях в този форум.

Аз бих добавил също: отговорът зависи от задаването на въпроса.
Изразите "лесен начин" и "работа на черно", включват алармата за всеки, който не е почитател от андрешковизма.
На такъв въпрос - такива отговори.

P.S. Виждам, че е имало някаква неудачна квалификация, отправена към CHBG. Е, аnttan, вече не ти съчувствам, а те съжалявам. Моето мнение (без да я познавам лично) е, че е много свестен човек, отзивчива и полезна за всички, които не задават прекалено глупави въпроси.
Това, че някой я е нагрубил, защото го е заболяло от истината, няма да промени горния факт.
Изображение
Аватар
Tell
Роден писач
Роден писач

Мнениеот k.daskaov » 1 Юли 2013, 14:44:50

Здравейте на всички участници в този форум.Имам един въпрос и моля ако някой знае нещо да ми отговори.Преди десет години работих в швийцария законно в земеделието за пет месеца.Бяха ми издали и аусвайс буква L ,имам и картонче с осигурителен номер.Та въпроса ми е дали тези документи могат да ми дадат някакъв малък шанс отново да работя в CH законно за повече време.Благодая Ви.
k.daskaov
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Търся/Предлагам